قطعا هر صاحب خانه ای دوست دارد که پنجره منزل خود را با پرده ها و پوشش های زیبا تزئین کند. این پرده ها درون پنجره ها در عین حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از ورود نور مستقیم خورشید به اتاق ها، باعث زیبایی و سبک و رنگ عالی به منزلتان خواهد شد.

در خانه شما پرده ها با بافت ها، پارچه ها، سبک ها، رنگ ها و الگوهای خود نقش مهمی در بهبود دکوراسیون داخلی دارند. پرده ها یکی از مهم ترین عناصر زیبایی درب و پنجره ها و خانه ها هستند.

چرا از پرده ها در منزل خود استفاده می کنیم؟

چرا از پرده ها در منزل خود استفاده می کنیم؟

یکی از مهم ترین دلایل استفاده از پرده ها در منزل برای جلوگیری از ورود نور خورشید به داخل خانه است، در نظر بگیرید داخل اتاق تان خواب بوده اید و نور صبحگاهی اذیتتان می کند و در اینگونه موارد شما از پرده های ضخیم استفاده می کنیم تا خواب راحت تری داشته باشید ، یکی دیگر از اهداف استفاده از پرده در منزل امروزه تزئین حال پذیرایی و اتاق هاست و شما می توانید یک پرده تکی یا جفتی خریداری کنید که به روش های مختلف برای جلوه های خاص نصب و دوخته و آویزان می گردند.

پرده ها معمولا با شکل و رنگ های مختلف و سبک های خاص انتخاب می شوند، برای پرده ها لازم نیست بین عملکرد و سبک یکی را انتخاب نمایید. انواع زیادی از پرده های خانگی وجود دارد که در این مقاله سعی شده تا شما را با انواع آنها آشنا کنیم که باعث زیبایی و ایجاد سبک خاص در خانه های تان خواهد شد.

انواع پرده های خانگی کدامند؟

امروزه پرده های منازل به اشکال مختلفی ساخته می شوند که با توجه به سبک به کار رفته و سلیقه مخاطب می توان از آنها استفاده نمود. که بهترین آن ها پرده برقی می باشد و انواع مدل های پرده تزئینی شامل:

پرده های چین دار جعبه ای

معمولاً برای اتاق‌های رسمی مانند اتاق مطالعه یا ناهارخوری استفاده می‌شود، این پرده‌های پلیسه‌دار با چین‌های عمیق در امتداد طول پرده‌ها جریان دارند، این مدل معمولا مرتب و متناسب به نظر می‌رسند.

پرده های مدل آستری

این مدل پرده ها که معمولا از قیمت های پایینتری برخوردار هستند و امکان شستشو نیز دارند و جنس آنها نیز از مقداری پلاستیک استفاده شده و می توانید در زیر پرده های اصلی از آنها بهره ببرید و یکی از پرده های محافظ در مقابل نور خورشید می باشد. معمولا این مدل آستری ها را از رنگ های سفید و کرم انتخاب می نمایند و آستری در زیر پرده آویزان می شود.

پرده کرکره ای

پرده کرکره ای یکی از مدل پرده های محکم و بادوام است که امروزه این مدل بسیار متداول است و قابلیت کنترل میزان نور و روشنایی را داراست.

انتخاب پرده کرکره ای برای جاهایی که قابلیت کنترل دید در آنها از اهمیت زیادی برخوردار است بسیار انتخاب درستی است. تیغه های آن از چوب یا فلز استفاده می شود و امروزه در پرده های خانگی و اداری بسیار از آن استفاده می گردد.

پرده سلطنتی

یکی از پرده های عالی و پرکاربرد در جامعه به شمار می رود که باعث زیبایی دکوراسیون داخلی منزل می شود و استفاده از این پرده ها به دلیل ماهیت کلاسیک خودش و سبک های سلطنتی برای منازل بسیار مورد توجه است.

پرده توری

این مدل پرده ها سبک های کاملا ساده ای دارند و برای بیشتر منازل مورد استفاده قرار می گیرند و علاوه بر زیبایی و سادگی می توانند جذابیت خاصی را به محیط اطراف تان ببخشند. پرده های توری را حتما در اکثر منزل و خانه های ایرانی ملاحضه کرده اید.

پرده سه بعدی

پرده های سه بعدی یکی از انواع جدید پرده ها هستند که در دکوراسیون منازل بسیار مورد توجه هستند و از این نوع پرده ها بیشتر در اتاق خواب ها استفاده می شود که باعث زیبایی دو چندان آنجا خواهند شد.

پرده والان دار

در این نوع پرده ها که از یک شال یا والان بر روی پرده زیر استفاده خواهد شد و در اکثر خانواده های ایرانی از محبوبیت زیادی برخوردار است و اگر پرده زیری شما ساده است ، می توانید از پارچه های طرح دار برای بخش والان آن بهره ببرید و اگر می خواهید از پارچه های طرح دار برای پرده زیرین استفاده کنید ، سعی کنید پرده با پارچه ساده و بدون طرح انتخاب گردد.

پرده رومن

این سبک از پرده ها در عین سادگی دارای ظرافت و زیبایی خاصی هستند و به طور کرکره ای باز و بسته خواهند شد. در فضاهای ساده تر که مبلمان سلطنتی و راحتی استفاده می شود می توانید از مدل رومن بهره ببرید و پارچه های ساده و بافت دار آن می تواند به محیط خانه تان زیبایی خاصی ببخشد. حتی می توانید از آستر در زیر آن استفاده نکنید که باعث شیک تر شدن آن خواهد شد. اگر به دنبال یک پرده مدرن هستید قطعا مدل رومن بهترین گزینه است.

پرده ترکیبی

معمولا این مدل پرده از چندین ترکیب ساده و طرح دار استفاده می شود و باید رنگ پرده تان را با تجهیزات اتاق یا مبل و کوسن های خود مطابقت دهید. می توانید یک فضای جذاب برای خود ایجاد کنید و البته پارچه رویی آن به صورت طرح دار بوده که به آن دکور پرده نیز گفته خواهد شد.

پرده پیلی دار

مدل های پیلی دار پرده ها با استفاده از پارچه های حریر ایجاد می شوند و باعث زیبایی و سبک خاص دکوراسیون داخلی خانه های تان خواهد شد. پرده های ساده که باعث زیبایی فضای داخلی منازل شما می گردند. از این مدل پرده ها بیشتر برای خانه ها و اتاق های با سقف کوتاه می توانید استفاده کنید چون در صورت استفاده از آنها سقف اتاق های شما بلندتر به نظر می آیند.

پرده شید رول

این مدل پرده ها برای پنجره هایی است که رو به داخل بازگشایی می شوند و مدل پرده هایی که در حالت بالا رونده قرار دارند و در زمان جمع شدن درون محفظه ای استوانه ای شکل قرار خواهند گرفت.

نکات پایانی

شاید فکر کنید پرده ها چیز زیاد مهمی نیستند ، ولی سخت در اشتباهید ، یکی از مهم ترین بخش دکوراسیون و تزئینات داخلی منزل ، استفاده از پرده های زیبا و متناسب با مبلمان و دکورهای دیگر است. اگر به دنبال خرید پرده های خانگی و اداری با قیمت مناسب و کیفیت عالی هستید همین حالا می توانید از وب سایت ما پرده های با طرح دلخواه تان را سفارش دهید.