نصب راهبند

نصب راهبند

در این مقاله قصد داریم به صورت جامع شما را با نصب راهبند و همچنین آموزش نصب بخش های مختلف راهبند آشنا کنیم. پیشنهاد میشود برای مشاهده اموزش نصب راهبند تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای استعلام قیمت راهبند پارکینگ و همچنین کسب اطلاعات در رابطه با نحوه نصب درب اتوماتیک با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا کارشناسان و متخصصین مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

طریقه نصب راهبند
طریقه نصب راهبند

طریقه نصب راهبند

در این بخش نحوه نصب راهبند را به صورت جامعه و گام به گام برای شما عزیزان قرار داده ایم.

قطعا شمایی که در حال جستجوی اطلاعات مرتبط با آموزش نصب راه بند هستید، در یکی از چند گروه زیر قرار می گیرید.

 • شما یک نصاب راه بند هستید که به دنبال اطلاعات به روز می باشید.
 • شما یک مبتدی در حوزه خدمات نصب راه بند می باشید که مایل به یادگیری و آموزش خودخوان هستید.
 • شما یک مغازه دار یا فروشگاه دار هستید که به دنبال نصاب راه بند می گردید.
 • شما یک مغازه دار یا فروشگاه دار هستید که قصد دارید مراحل نصب راه بند را خودتان طی کنید.

نگران نباشید. این آموزش برای همه شما مفید و جامع خواهد بود.

قبل از شروع نصب راهبند بهتر است یک سری موارد را رعایت فرمایید. مهمترین بخش در نحوه نصب انواع راهبند این است که از منطقه برای نصب پایه ها انتخاب کرده اید مطمئن شوید، همانطور که میدانید نصب پایه های راه بند باید بر روی یک سطح صاف و همچنین مستحکم انجام شود.

پس اولین نکته در مراحل نصب راهبند پارکینگ این است که مطمئن شوید منطقه ای که انتخاب کرده اید برای نصب پایه ها خطری نداشته باشد. نکته دیگری که باید در رابطه با نصب انواع راهبند در نظر داشته باشید این است که لوله ها را مناسب با نحوه عبور کار های الکتریکی نصب کنید تا در برابر آسیب های احتمالی به کابل ها جلوگیری شود.

اولین مرحله در نصب راهبند این است که سوراخ مناسبی را در زمین ایجاد کرده و کابل های مورد نیاز را از جعبه تقسیم به وسط سوراخ رد کنید همچنین چهار گیره نگهدارنده پایه راه بند را به آن متصل کرده و ستون ها را از بتن پر کنید مهمترین بخش در نصب راه بند این است که گره ها را به نوعی در پایه ها محکم نمایید که بتوانند پایه را به صورت ایستاده در مدت طولانی نگه دارد.

لازم به ذکر است درباره در هنگام انجام مراحل نصب راه بند این نکته را در نظر داشته باشید که لوله غلاف از سوراخ وسط پای بیرون آمده باشد و پایه کاملا شسته و تمیز بوده و پیچ ها به طور کامل در داخل قرار گرفته باشد. پیشنهاد می کنیم حداقل ۲۴ ساعت شب نمایید تا بتن کاملا خشک شده و محکم شود.

طریقه نصب راهبند
طریقه نصب راهبند

در این مرحله از نصب راه بند مهره ها و همچنین واشتر های راهبند را از پیچ ها باز نموده و کابین را متناسب با موقعیت پیچ ها بر روی پایه قرار دهید و واشر و مهره ها را ببندید. لازم به ذکر است راهبند معمولا طوری طراحی می شود که در سمت چپ قرار بگیرد اگر میخواهید راهبند مورد نظر شما در سمت راست قرار بگیرد مراحل زیر را طی نمایید:

در این بخش از آموزش نصب راهبند میله انتقال قدرت و نگهدارنده فنر از اهرم میکروسوئیچ ها را باز کنید سپس پیچ اتصال بازوی گیربکس را به موتور وصل نموده و اهرم میکروسوئیچ ها را ۹۰ درجه بچرخانید برای آنکه بخواهید راه بند مورد نظر خود را در سمت راست وصل نمایید.

آموزش نصب راه بند
آموزش نصب راه بند

باید نگهدارنده فنر و میله انتقال قدرت را در جهت مخالف اهرم میکروسوئیچ ها ثابت کنید. در این مرحله پیچ بازوی گیربکس را سفت کرده و فازهای M و Nموتور و سیستم های انتهای بسته شدن و انتهای باز شدن را بر رویمرکز کنترل جابجا کنید.

سپس پیچ میانی را بین صفحه اتصال کابین به بوم و کاور اتصال بوم قرار داده و پیچ را بدون اینکه آن را حکم نماید در محل مورد نظرقرار دهید. سپس به آرامی بوم را در کاور اتصال بوم قرار داده و آن را به کمک پیچ ها در جای خود محکم کنید. به منظور نفت راهبند در سمت راست پرکننده شیار بوم را در دو جهت بوم قرار داده و پروفیل مقاوم در برابر شوک الکتریکی را اضافه نمایید.

در آخرین مراحل نصب راه بند پارکینگ موتور گیربکس را آزاد کرده و آن را در حالت عمودی قرار دهید و موتور گیربکس را دوباره درحالت قبلی بگذارید. تمامی مراحل بالا را برای فنر دوم راهبر نیز انجام دهید تا به طور کامل راه بند شروع به کار کردن کند.

مراحل نصب راهبند
مراحل نصب راهبند

برای تنظیم نقطه انتهایی و همچنین اتصالات برقی راهبند توجه داشته باشید که این فرآیند را بعد از برقراری اتصالات الکتریکی انجام دهید

برای نصب راهبند بتا و همچنین تنظیم نقطه انتهایی راهبند به این موضوع توجه داشته باشید که این فرآیند را بعد از برقراری اتصال الکتریکی انجام دهید.

برای انجام این کار ابتدا سیستم را به برق وصل نموده و راهبرد را فعال کنید لازم به ذکر است مطمئن شوید وقتی مسیر عبور بسته استبه واسطه زمین موازی بوده و زاویه حدود ۸۹ درجه با زمین را داشته باشد.

برای تنظیم کردن موقعیت افقی در مراحل نصب راه بند سیماران، درب کابین را باز نموده و پیچ تنظیم میکروسوئیچ بسته بودن را در جهت عقربه های ساعت یاخلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا بوم بیشتر به زاویه مورد نظر شما نزدیک شود.

سپس بعد از تنظیم پیچ تنظیم میکروسوئیچ ها مهره قفل کردن که در زیر پیچ تنظیم قرار دارد را محکم کنید و بعد از انجام این کار تنظیمات مرکز کنترل پیچ های کاور مرکز کنترل را ببندید.

راهنمای نصب راهبند زومر
راهنمای نصب راهبند زومر

راهنمای نصب راهبند زومر

قبل از شروع بررسی راهنمای نصب راه بند زومر ابتدا باید این نکته را در نظر داشته باشید که راهبند مورد نظرتان را از یک شرکت معتبر و با سابقه در زمینه تولید و عرضه انواع راهبند های الکتریکی و دستی خریداری نمایید.

ما در مرکز فروش و نصب راهبند همتا همواره بهترین راهبند ها را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت به شما عزیزان عرضه می نماییم. پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه نصب و تعمیر راهبند با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا متخصصین مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

همچنین برای مشاهده راهنمای نصب راهبند دلتا و راهنمای نصب راهبند نایس نیز مراحل بالا را طی نمایید.

برای انجام مراحل نصب راه بند زومر و نصب راهبند نایس ابتدا حفره مورد نیاز خود را با یک ابعاد مشخص ایجاد کنید و پس از کندنحفره دو عدد لوله انعطاف پذیر که یکی برای برق ۲۲۰ ولت و دیگری برای ۲۴ ولت تعبیر شده است را داخل حفره قرار دهید همچنین درنظر داشته باشید که قفل لوله ها متناسب با تعداد تیم هایی که اثر یک عبور می کند انتخاب می گردد. بعد از نصب پایه راهبرد و محکم شدن آن در بتن راهبند بر روی آن قرار داده شده و به کمک مهره ها به پای متصل می گردد.

هزینه نصب راهبند

همانطور که در بخش های بالاتر نیز گفته شد یکی از موارد اصلی در رابطه با نصب راهبند این است که تمامی قطعات و همچنین بخش های مختلف راهبند را به خوبی شناسایی کرده و کاربرد آن ها را در نظر بگیرید.

از جمله موارد تاثیر گذار بر روی هزینه نصب راه بند نیز میزان مهارت و همچنین آشنایی متخصص با قطعات راهبند می باشد. پیشنهاد میشود برای نصب کردن راهبند مورد نظر خود از یک فرد متخصص و کارشناس در این زمینه راهنمایی بگیرید.

به زودی نیز فیلم نصب راهبند را برای شما عزیزان در این صفحه قرار خواهیم داد. برای دریافت خدمات نصب راهبند در اصفهان، نصب راهبند شیراز و در سایر شهر های ایران با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان کارشناسان ما اقدام به راهنمایی شما نمایند.

اموزش نصب راهبند
اموزش نصب راهبند

اموزش نصب راهبند

حال که با آموزش مرحله به مرحله نحوه نصب کردن راهبند آشنا شدیم، بهتر است در رابطه با قطعات سازنده آن و نحوه نصب ان ها صحبت کنیم. در این بخش برای شما عزیزان قطعات و اجزای بخش فرمان راهبند را مورد بررسی قرار داده ایم.

دکمه استاپ یا همان ایست در راه بند دکمه ای می باشد که با حذف بسته شدن خودکار همراه است برای حرکت مجدد راهبند دکمه فرمان یا دکمه فرستنده را فشار دهید و اگر از این دکمه استفاده نمی کنید دیپ سوئیس ۹ را در حالت روشن قرار دهید.

یکی دیگر از دکمه های فرمان دکمه فرمان باز شدن می باشد این دکمه فرمان باز و بسته شدن بوم را بهره مند می دهد و با فشار دادن آن با توجه به دیپ سوئیچ دو باز می شود و یا حرکتش معکوس می گردد. همچنین در نظر داشته باشید که اگر مانعی در محدوده وسیله ایمنی قرار بگیرد بوم به طور خودکار بسته می گردد و اگر استفاده نمیکنید دیپ سوئیچ ۸ را روشن نمایید.

پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات در رابطه با راهنمای نصب راه بند فک، نصب راه بند فادینی و نصب راه بند نایس مراحل بالا را طی نموده و در صورت بروز هر گونه مشکل با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

سوالات متداول

نحوه نصب راه بند به چه صورت است؟

نصب راه بند نیازمند داشتن دانش کافی در رابطه با تمامی قطعات و اجزای سازنده آن می باشد. داخل مقاله به صورت جامع در رابطه با نحوه نصب راه بند صحبت کرده ایم.

هزینه نصب راه بند چقدر است؟

هزینه نصب راه بند متناسب با میزان مهارت متخصص و کارشناس متغیر می باشد. پیشنهاد میشود برای نصب راه بند از افراد کاربلد و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

نحوه نصب فلاشر راه بند به چه صورت است؟

برای نصب فلاشر راه بند اولین گام نصب اتصالات الکتریکی در راه بند می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

50 پاسخ
 1. افشار پور گفته:

  هزینه نصب و راه اندازی موتور ساید و موتور توبولار میخاستم
  با تشکر

  پاسخ
 2. تقوی گفته:

  سلام طریقه نصب راهبند به چه صورت حتما باید نصاب باشه ادم مبتدی نمیشه وصل کنه

  پاسخ
 3. جلالی گفته:

  هزینه نصب راهبند بوم پرسرعت در اهواز شهرک صنعتی بارانیان چقدر است؟

  پاسخ
 4. مرادی دراب گفته:

  سلام خسته نباشید در مورد قیمت نصب راهبند سوال داشتم

  پاسخ
 5. فرزانه گفته:

  سلام خسته نباشید
  ما یه راهبند ۵متری برای ساختمون می‌خوایم و اینکه طردد زیاده با چه کسی برای خرید هماهنگ کنیم

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، لطفا با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس حاصل فرمایید تا متخصصین مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   با سلام، لطفا با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس حاصل فرمایید تا متخصصین مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

   پاسخ
  • فردوسی گفته:

   من راهبند گلدن گیت میخام با بوم 6 متری
   لطفا قیمت اعلام کنید + هزینه نصب

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، لطفا با یکی از شماره شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه راهنماییتون کنند.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاوران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاوران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاوران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاوران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.