نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی

در این مقاله قصد داریم شما را با صفر تا صد نصب کرکره برقی و مراحل نصب کرکره برقی آشنا کنیم، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با یکدیگربه بررسی مراحل نصب کرکره برقی بپردازیم. اگر به دنبال خرید کرکره برقی هستید، در این صفحه با انواع کرکره برقی، و شیوه محاسبه قیمت هر متر مربع کرکره برقی آشنا خواهید شد. داخل این مقاله آموزش تصویری نصب کرکره برقی را نیز برای شما عزیزان قرار داده ایم.

برای استعلام به روزترین قیمت درب کرکره برقی همین حالا با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – ۰۲۱۵۵۴۴۹۲۱۲، خرید درب اتوماتیک را با معتبرترین فروشگاه کرکره برقی تهران تجربه کنید.

سوالات متداول
نصب کرکره برقی
نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی

همانطور که در مقاله ی کرکره برقی گفته شد، کرکره برقی یکی از انواع درب های اتوماتیک به حساب می آید که امروزه استفاده از آن بسیار رایج است. همانطور که می دانید، در گذشته از درب های کرکره ای دستی برای مغازه ها و فضاهای تجاری استفاده می شد. ولی امروزه کرکره اتوماتیک جایگزین این نوع درب ها گردیده و کار را برای مصرف کننده ها آسان نموده است.

نصب کرکره برقی یکی از مسائلی می باشد که میتوان گفت همواره تمامی افرادی که میخواهند از کرکره برقی برای درب پارکینگ خود و یا فروشگاه خود استفاده نمایند درگیر آن هستند، برای نصب کرکره برقی باید تمامی مراحل موجود را قدم به قدم طی کنید تا به بهترین شکل و صحیح ترین شکل کرکره برقی خود را نصب کنید.

از جمله مزایای استفاده از کرکره برقی عبارت اند از:

 • قابل شستشو بدون آسیب دیدگی رنگ آن
 • امکان استفاده از تبلیغات بر روی آن برای جذب مشتری در کسب و کار مورد نظر
 • عرضه در رنگ ها و طرح های مختلف
 • امکان استفاده در ابعاد بسیار بزرگ
 • کاربری بسیار راحت و صرفه جویی در مصرف انرژی
 • فراهم نمودن روشنایی خوب و ایجاد یک فضای آرامش بخش
 • افزایش کیفیت زندگی در محیط های مختلف
 • قابلیت کنترل توسط موبایل یا اتصال به سیستم خانه هوشمند

در ادامه قرار است با یکدیگر اقدام به نصب کرکره برقی نماییم. اگر از کرکره برقی قدیمی استفاده میکنید باید بگوییم اولین مرحله در نصب کرکره برقی، خراب کردن کرکره قدیمی می باشد، نصاب کرکره برقی بعد از محاسبه اندازه کرکره برقی مراحل ساخت کرکره برقی انجام می شود. پس از آن نصاب كركره برقی با كركره ی مونتاژ شده و قطعات کرکره برقی ازهمانند موتور توبولار و دستگاه جوش و سنگ فرز دوباره در محل حاضر شده و کار تخریب كركره ی قدیمی را شروع می کند.اولین كاری كه نصاب کرکره برقی برای تخریب کرکره برقی انجام خواهد داد این است که ریل كركره قدیمی را برش خواهد داد.

پس میتوان گفت مرحله اول نصب کرکره برقی تخریب کرکره قدیمی می باشد.

حال زمان آن رسیده است که اقدام به نصب پروفیل کرکره برقی نماییم. مرحله ی دوم نصب کرکره برقی نصب پروفیل کرکره برقی می باشد، برای این کار قبل از هر چیزی ابتدا پروفیل را جای ریل قبلی قرار می دهیم و باید با استفاده از تراز آن را شاغول میكنیم.

بعد از جاگذاری دقیق پروفیل و شاغول كردن آن، یك نفر پروفیل را باید سفت نگه دارد و نفر دیگر پروفیل را به ستون جوش دهد. وقتی ستون آهنی باشد ما پروفیل را راحت جوش میدهیم، و وقتی ستون بتونی باشد اول باید با استفاده از هیلتی یك سوراخ روی ستون ایجاد نماییم. بعد از ایجاد سوارخ یک میلگرد ٢٠ سانتی داخل سوارخ ها بكوبیم تا بتوانیم پروفیل را به میلگردها جوش دهیم.

مرحله سوم نصب کرکره برقی، نصب صفحه پلیت کرکره برقی موتور توبولار می باشد، در بخش های پایین تر در رابطه با نحوه نصب کرکره برقی با موتور توبلار بیشتر توضیح خواهیم داد اما در اینجا باید بگوییم نصب صفحه پلیت کرکره برقی موتور توبولار به این صورت می باشد که باید پایه ستاره را در وسط صفحه پلیت قرار دهید و١٤ سانتی متر از انتهای صفحه تا مركز پایه ستاره اندازه گیری کنید، لازم به ذکر است این ١٤ سانتی متر بستگی به ارتفاع كركره دارد، هرچه ارتفاع كمتر بشود این سایزنیز باید كمتر شود و هرچه ارتفاع بیشتر شود این سایز باید بیشتردر نظر گرفته شود.

در این مرحله یكی از صفحه پلیت ها را طبق تصویر در بالاترین قسمت پروفیل با قرارگیری دقیق و رعایت فاصله اتصال دهید و پس از آن تراز لیزری را در كنار صفحه پلیت را جوری تنظیم کنید كه نور لیزر دقیقا از مركز پایه ستاره عبور كند. بعد از تنظیم، تراز را به سمت پروفیل روبه رویی بچرخانید تا جای صفحه پلیت روبه رویی مشخص گردد.

مرحله ی سوم درآموزش رایگان نصب کرکره برقی، نصب شفت کرکره برقی می باشد، برای نصب شلف کرکره برقی ابتدا بین دو خورشیدی را دقیق اندازه گیری میكنیم و لوله را برش میدهیم، سپس موتور توبولار را یک طرف لوله جا میزنیم.

در این مرحله موتور را كاملا جا میزنیم تا تاج موتور را به لوله اتصال دهیم. برای اتصال دادن تاج به لوله میتوانیم از پیچ های سر مته دار استفاده کرد تا كار بسیار راحت تر و سریع تر انجام شود. برای اینکاراز ابتدای موتور طبق تصویر ٦٤ سانتی متر اندازه گیری کرده و با محكم نگه داشتن موتور پیچ را وارد لوله و تاج موتور میكنیم. حالا یك طرف شفت آماده شده است و باید سراغ طرف دیگر برویم.

مرحله ی بعدی در نصب کرکره برقی، نصب بلبرینگ و اندکپ کرکره برقی می باشد، مرحله اول در نصب نصب بلبرینگ و اندکپ این است که لوله یا شافت را روی زمین قرار می‌دهیم. لوله معمولا فلزی و قطر خارجی آن 11 سانتیمتر است.
مرحله دوم در اموزش نصب درب کرکره برقی، نصب بلبرینگ و اندکپ: در سمتی که موتور قرار نمی‌گیرد اندکپ و یاتاقان را مونتاژ میکنیم و در آخر اگر فلزی باشد یک پولی در انتها شفت جوش می‌دهیم. پولی دوم در داخل شفت آزاد باید باشد، پولی اول داخل لوله قرار می‌دهیم و آن را جوش نمی‌زنیم پولی دوم را لب به لب با لوله جوش می‌دهیم و یاتاقان را هم به شفت جوش می‌دهیم.

نصب رسیور کرکره برقی یکی از مراحل اصلی در نصب کرکره برقی و همچنین نصب درب کرکره ای پارکینگ می باشد، برای نصب رسیور کرکره برقی دو كابل یا دو رشته سیم روی رسیور كركره برقی وجود دارد یكی از رشته ها دارای ٣ سیم است كه آنها را طبق رنگشان به ٣ سیم موتور یعنی آبی همان مشترک یا نول، مشكی به مشكی برای راستگرد و قهوه ای به قهوه ای برای چپگرد متصل می کنیم.

حال پس از انجام این مراحل اقدام به نصب کرکره برقی آلومینومی خواهیم کرد. برای نصب کرکره برقی الومینومی سر تیغه را بالا برده و روی شفت سوار می كنیم، برای اتصال تیغه کرکره برقی به شفت باید از پیچ سر مته داراستفاده نماییم، الازم به ذکر است باید توجه داشته باشید که تیغه دقیقا وسط شفت قرار بگیرد و فاصله ی بادخور از دو طرف را داشته باشد.تقریبا برای هر متر از عرض كركره ٢ عدد پیچ کافی می باشد.

در ادامه ی فرآیند نحوه نصب کرکره برقی اکنون كركره را كاملا بالا میبریم تا ریل ها را پیچ كنیم هنگام بالا رفتن كركره میتوانید بادخور سمت چپ و راست كركره را تنظیم كنید و ریل ها را جلوی پروفیل قرار میدهیم و بوسیله ی پیچ سرمته دار آنها را محكم میکنیم.

مرحله ی بعدی و مهم ترین مرحله در نصب کرکره برقی تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی می باشد، برای تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی باید حد بالا و پایین كركره را بوسیله ی آچارتنظیم و مشخص نماییم. آخرین مرحله در نصب کرکره برقی نصب قفل برقی کرکره می باشد که در بخش های پایینی به صورت جامع به آموزش و بررسی آن پرداخته ایم.

آموزش نصب کرکره دستی

برای نصب کرکره دستی در آموزش نصب درب کرکره ای، میتوانید به سادگی و تنها با قرار دادن تیغه ها داخل بخش بالایی دو طرف دیوار اقدام به نصب کرکره دستی نماییدف در صورت بروز هر گونه مشکل در رابطه با نصب کرکره میتوانید با کارشناسان حرفه ای فروشگاه همتا تماس حاصل فرمایید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند. در رابطه با اموزش نصب کرکره قدیمی میتوان گفت یکی از ساده ترین نوع کرکره ها کرکره قدیمی می باشد، چرا که تنها با انجام یک مرحله میتوانید اقدام به نصب کرکره نمایید.

در بخش زیر طریقه نصب کرکره برقی و نکات مهم در رابطه با روش نصب کرکره برقی را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار داده ایم.

آموزش نصب کرکره برقی با موتور توبلار
آموزش نصب کرکره برقی با موتور توبلار

آموزش نصب کرکره برقی با موتور توبلار

اولین قدم در آموزش نصب کرکره برقی با موتور توبلار، نصب برد کنترل یا سوئیچ دستی می باشد، برای نصب برد کنترل یا سوئیچ دستی باید در نظر داشته باشید که ولتاژ برق شهر در بازه 220 تا 230 ولت و با فرکانس 50 هرتز است. در بخش زیر سیم های برد کنترل و کاربرد ان را قرار داده ایم:

سیم آبی: مشترک

سیم قهوه ای: راست گرد

سیم سبز زرد: ارتنه

قدم بعدی در اجرای کرکره برقی با موتور توبلار تنظیم حد بالا میکروسوییچ می باشدف برای کنترل حد بالا میکروسوئیچ ابتدا باید ورودی برق را پیدا کنید. سپس دکمه بالایی آن را فشار داده و در صورت نیاز به بیشتر نمودن، پیچ قرمز را به سمت علامت (+) بچرخانید. زمانی که به حد مورد نظر رسیدید، دیگر پیچ را تکان نداده و دکمه استاپ را فشار دهید.

اخرین مرحله در نصب کرکره برقی با موتور توبلار، نصب لوله و اندکپ می باشد، برای نصب لوله و اندکپ باید موتور توبولار را به درون لوله برده و پیچ های سر موتور را نصب نمایید. سپس اندکپ را در قسمت انتهایی قرار دهید.

نکات مهم نصب کرکره برقی
نکات مهم نصب کرکره برقی

نکات مهم نصب کرکره برقی

قبل از اقدام به نصب کرکره برقی باید همواره نکاتی را در نظر داشته باشید، این نکات عبارت اند از:

توجه به طی کردن مراحل به صورت گام به گام بدون جا انداختن مرحله ای

توجه به قطعات کرکره برقی هنگام نصب

رعایت کردن تمامی نکات ایمنی هنگام نصب کرکره برقی اعم از: لباس کار، استفاده از دستکش و جعبه ابزار هنگام کار و..

پیشنهاد میکنیم برای نصب کرکره برقی از لباس کار مخصوص و استفاده کردن از ابزار های مخصوص برای نصب کرکره برقی غافل نشوید. طی فرآیند نصب کرکره برقی ممکن است مجبور به استفاده از موتور کرکره برقی باشیم، به همین دلیل بهتر است ابتدا قسمت های الکترونیکی را نصب کنید.

همانطور که در مقاله ی موتور کرکره برقی گفته شد نصب موتور کرکره برقی نیازمند دانش کافی در زمینه ی نوع موتور کرکره برقی شما می باشد، برای نصب موتور کرکره برقی ابتدا باید نوع و توان موتور کرکره برقی خود را به خوبی بشناسید. شما میتوانید آموزش نصب کرکره برقی pdf را نیز دانلود نمایید.

نصاب کرکره برقی تهران

برای نصب کرکره برقی قیمت مشخصی را نمیتوان در نظر گرفت، چرا که با توجه به نوع کرکره برقی انتخاب شده توسط شما و همچنین مساحت درب کرکره ای شما هزینه ی نصب کردن آن هم متغیر خواهد بود. یکی از اصلی ترین وظایف نصاب کرکره برقی تهران این می باشد که با انواع کرکره برقی موجود در بازار آشنایی کافی داشته باشد و با نحوه نصب هرکدام نیز اشنا باشد.

شما میتوانید برای تماس گرفتن با شماره نصاب کرکره برقی تهران با واتساپ فروشگاه همتا در ارتباط باشید، برای ارتباط با واتس آپ شرکت همتا کلیک کنید.

طریقه نصب قفل برقی کرکره
طریقه نصب قفل برقی کرکره

طریقه نصب قفل برقی کرکره

جا قفلی ها دارای دو قطعه پروفیل به صورت L مانند می باشند. یکی از این جفت ها را به قسمت شاسی و پروفیل کرکره برقی جوش داده و جفت دیگر را به قسمت انتهایی تیغه کرکره جوش می دهند. در سوراخ هایی که در این جا قفلی ها وجود دارد انواع قفل های کتابی و آویز و سایر قفل های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می توانند قرار بگیرند.

در واقع پروفیل اول که به آن پایه شماره 1 گفته می شود از 4 عدد سوراخ مربعی شکل ساخته شده و پروفیل بعدی که پایه شماره دو نام دارد، یک قطعه الکترونیکی بر روی آن پیچ می شود و بر روی ریل کرکره برقی نصب می گردد.

قطعه الکترونیکی که گفته شد بر روی پایه شماره 2 نصب می گردد از جنس آلومینیوم بوده و مدارهای الکترونیکی مختلف بر روی آن قرار داده می شود. برای این که در حین جوشکاری این قطعات آسیب نبینند باید پیش از عملیات جوشکاری این قطعه را باز نموده و سپس بعد از این که جوشکاری تمام شد و محل جوش هم خنک شد قطعه را مجددا بر روی پلیت نصب کرد.

برای استعلام قیمت نصب کرکره برقی با کارشناسان حرفه ای ما در شرکت همتا تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات کافی را در زمینه ی قیمت نصب کرکره برقی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ 

برای نصب کرکره برقی روی استخر باید کرکره را روی مرکز کنترل نصب نمایید، مرکز کنترل کرکره برقی روکش استخر یکی از اصلی ترین بخش های درب ریموتی استخر به حساب می آید، مرکز کنترل جعبه ای است شود برآن وقتی مدار فرمان قرار می گیرد شودکار کنترل تمام کامل با بسته کردن درب را بر عهده دارد. شود کار را از طریق سیستم های کنترل فرمان رادیوییبا شاسی های متصل به آنبا از طریق یک میکروپروسسور یا ریز پردازنده کنترل می شود.

36 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام
  بابت آموزش نصب کرکره برقی با تیم همتا هماهنگ باشید تا در کلاس های نصب کرکره برقی ثبت نام شوید

  پاسخ
  • شایان گفته:

   سلام
   نصاب باتجربه میخاستیم
   ارتفاع کرکره ما باید دو متر بالا بره
   لطفا راهنمایی فرمایید

   پاسخ
 2. محمد گفته:

  کلاسی دارید به ما یاد بده چطوری میتونیم ریموت کد بدیم؟
  واقعا نیاز داریم
  تو آپارتمان ما هر ماه چند ریموت گم میکنن
  بهتره خودم بلد باشم بتونم انجام بدم

  پاسخ
 3. سهیل گفته:

  لطفا قیمت موترهای کرکره هم برام بفرستید
  هم ساید هم داخل لوله

  پاسخ
 4. negin گفته:

  برای درب پارکینگ عرض 4 و ارتفاع 3 متر چه تیغه ای ببریم بهتره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 5. صبا گفته:

  سلام – لطفا قیمت هر متر مربع کرکره با موتوری که باتری دارد را بفرمایید

  پاسخ
 6. مهرناز گفته:

  ممنون بابت پشتیبانی دقیق و به موقع
  به امید موفقیت و پیشرفت روز افزون

  پاسخ
 7. Mahsa گفته:

  سلام نصاب خوب برای کرکره دارید؟
  میخوایم کرکره پارکینگ رو عوض کنیم
  یه کار شکیل و حرفه ای میخوایم…ممنون

  پاسخ
 8. رضا گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشد. موتور کرکره برقی با باطری دارید؟
  لطفا اسم برندهای معتبر بفرستید. ممنون

  پاسخ
 9. حسین گفته:

  از شرکت محترم همتا بابت نصب کرکره برقی کمال تشکر را داریم
  با تشکراز نصابان دلسوز و حرفه ای

  پاسخ
 10. میلاد گفته:

  سلام
  همکار تون برام کرکره برقی نصب کردن. بسیاز زیبا و کار درست.
  ممنون از سرویس دهی خوب تون.

  پاسخ
 11. محمد گفته:

  سلام – قیمت نصب کرکره برقی چقدر میشه
  و اینکه تیغه کرکره سوپراسلت هم دارید

  پاسخ
  • hamtadoor گفته:

   بله داریم. با شماره های مجموعه برای دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ ۰۲۱

   پاسخ
  • hamtadoor گفته:

   برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های مجموعه تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ ۰۲۱

   پاسخ
  • hamtadoor گفته:

   برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های مجموعه تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ ۰۲۱

   پاسخ
 12. Mahsa گفته:

  سلام ، خسته نباشید ، لطفا قیمت نصب کرکره برقی میخاستم ،
  کرکره برقی برای نمایشگاه ماشین

  پاسخ
  • hamtadoor گفته:

   برای دریافت لیست قیمت و مشاوره رایگان با شماره های مجموعه تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ ۰۲۱

   پاسخ
  • سلامشایان گفته:

   شما ابعاد باید از طریق نصاب شرکت بگیرید و قیمت براتون محاسبه میکنن

   پاسخ
 13. سهیل گفته:

  سلام – قیمت هر متر مربع کرکره برقی چقدر میشه ؟
  موتور هم ساید میخام باشه با برق اضطراری
  لطفا کامل قیمت بفرمایید

  پاسخ
  • hamtadoor گفته:

   برای دریافت لیست قیمت و مشاوره رایگان با شماره های مجموعه تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ ۰۲۱

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.