آموزش نصب کرکره برقی با موتور توبلار و ساید

نصب کرکره برقی

در این مقاله قصد داریم شما را با صفر تا صد نصب کرکره برقی آشنا کنیم، بنابراین تا انتهای مقاله آموزش نصب کرکره برقی با ما همراه باشید تا بصورت کامل به این موضوع بپردازیم.

پیشنهاد ویژه: اگر کار خرید کرکره برقی را به اتمام رسانده اید و به دنبال یک نصاب کرکره برقی برای محاسبه هزینه نصب هستید، همین حالا با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – ۰۲۱۵۵۴۴۹۲۱۲

البته اگر هنوز موفق به خرید درب اتوماتیک نشدیده اید خرید خود را با معتبرترین فروشگاه کرکره برقی تهران تجربه کنید.

سوالات متداول
نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی

همانطور که در مقالات قبلی گفته شد، کرکره برقی یکی از انواع درب های اتوماتیک به حساب می آید که امروزه استفاده از آن بسیار رایج است. در گذشته از درب های کرکره ای دستی برای مغازه ها و فضاهای تجاری استفاده می شد، ولی امروزه کرکره اتوماتیک جایگزین این نوع درب ها گردیده و کار را برای مصرف کننده ها آسان نموده است. همین امر نیز باعث افزایش تقاضا برای این محصول شده است.

بنابراین با توجه به افزایش تقاضا برای خرید درب های اتوماتیک، نصب کرکره برقی و هزینه های مرتبط با آن نیز یکی از مسائل خریداران است. برای نصب کرکره برقی باید تمامی مراحل موجود را قدم به قدم طی کنید تا به بهترین شکل و صحیح ترین شکل کرکره برقی خود را نصب نمایید. در بخش های بعدی صفر تا صد نصب کرکره برقی را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

با ما همراه باشید. در ادامه قرار است با یکدیگر آموزش نصب کرکره برقی را خلاصه نماییم.

آموزش نصب کرکره برقی

قطعا شمایی که در حال جستجوی اطلاعات مرتبط با آموزش نصب کرکره برقی هستید، در کی از چند گروه زیر قرار می گیرید.

 • شما یک نصاب کرکره برقی هستید که به دنبال اطلاعات به روز می باشید.
 • شما یک مبتدی در حوزه خدمات نصب کرکره برق می باشید که مایل به یادگیری و آموزش خودخوان هستید.
 • شما یک مغازه دار یا فروشگاه دار هستید که به دنبال نصاب کرکره برقی می گردید.
 • شما یک مغازه دار یا فروشگاه دار هستید که قصد دارید مراحل نصب کرکره برقی را خودتان طی کنید.

نگرن نباشید. این آموزش برای همه شما مفید و جامع خواهد بود.

مراحل نصب کرکره برقی

اگر به خواهیم مراحل نصب کرکره برقی را لیست کنیم، باید به شکل زیر در اختیار شما باشد:

 1. محاسبه ابعاد کرکره برقی
 2. تخریب و بیرون کشیدن کرکره قدیمی ( درصورت موجود بودن ) قبل از نصب کرکره برقی توسط نصاب کرکره برقی
 3. نصب پروفیل کرکره برقی جدید
 4. نصب صفحه پلیت کرکره برقی
 5. نصب ریل کرکره برقی
 6. نصب شفت کرکره برقی
 7. نصب بلبرینگ و اندکپ کرکره برقی
 8. نصب موتور کرکره برقی
 9. نصب تیغه و کپس کرکره برقی
 10. جا زدن تیغه‌ها در داخل ریل
 11. تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی
 12. نصب تنظیم رسیور کرکره برقی
 13. نصب و تنظیم ریموت کرکره برقی
 14. نصب جاقفلی کرکره برقی

آموزش رایگان نصب کرکره برقی

با توجه به رسالت ما در این مقاله که آموزش رایگان نصب کرکره برقی می باشد، در ادامه با آموزش تصویری نصب کرکره برقی همراه ما باشید.

محاسبه ابعاد کرکره برقی

قطعا می دانید که متراژ کرکره اتوماتیک در انتخاب موتور مناسب و نیز به منظور تعیین ابعاد و تعداد تیغه های کرکره برقی بسیار ضروری است. بنابراین اندازگیری اولیه جهت ساخت کرکره برقی که متراژ نهایی کرکره را مشخص می کند بسیار مهم است.پس اندازه گیری و محاسبه متراژ کرکره برقی می بایست بصورت اصولی و با دقت بالا انجام شود.

برای اندازه گیری ساخت و نصب کرکره برقی در صورتی که ستون ها شاسی کشی شده باشند، از اندازه گیری اولیه عرض دهنه مورد نظر، کافی است.

توجه داشت باشد که، در این حالت می بایست 3 سانتیمتر از عرض اندازه گیری شده در ابتدا کم شود. چرا؟ چون می باید 1 سانتیمتر به خاطر نصب کپس انتهایی (درپوش) و 2 سانتیمتر برای بادخور انتهای تیغه در ریل کناری و در مجموع 3 سانتیمر کم شود. با این کار طول لازم برای برش شاخه تیغه به دست می آید.

در صورت نبود پروفیل آهنی شاسی کشی شده، 8 سانتیمتر دیگر نیز به علت استفاده از قوطی4 در 4، از عرض اولیه کم کنید. سعنی مجموعا 11 سانتی متر.

البته بسته به موقعیتهای مختلف، نحوه شاسی کشی برای نصب و ساخت کرکره برقی می تواند متفاوت باشد.

محاسبه تعداد تیغه کرکره

محاسبه تعداد تیغه کرکره برقی کار ساده ای است. برای محاسبه تعداد تیغه کرکره با توجه به مرحله قبلی ابتدا باید ارتفاع دهنه (در واقع منظور از ارتفاع دهنه، طول بازشوی کرکره برقی می باشد) اندازه گیری شود. پس از آن با توجه به ابعاد صفحه پلیت و لوله مورد استفاده، در صورتی که از موتور توبلار استفاده می کنیم 60 سانتیمتر و در صورتی که از موتور ساید استفاده می کنیم 80 سانتیمتر به مقدار ارتفاع اندازه گیری شده اضافه شود.

در نهایت کافی است مقدار به دست آمده را بر پهنای مفید تیغه کرکره تقسیم کرده تا تعداد تیغه های لازم برای نصب کرکره به دست آید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع تغیه کرکره برقی وارد صفحه قیمت تیغه کرکره برقی شوید.

نکته قابل توجه در هنگام انتخاب تیغه کرکره برقی برای نصب اینکه: برای کرکره برقی هایی که عرض بالای 7 متر دارند یا ارتفاع آنها بالای 6 متر است می باسیت از تیغه 100 میلیمتر استفاده کنید.

نکته مهم دیگر اینکه: در صورتی که هم عرض دهنه کرکره اتوماتیک بالای 7 متر و هم ارتفاع آن بالای 6 متر باشد، علاوه بر استفاده از تیغه 100 می بایستی از موتور ساید 3 فاز برای حرکت کرکره استفاده نمایید.

پیشنهاد ویژه: در صورتی که هنوز کرکره برقی خود را سفارش نداده اید، برای ساخت حرفه ای کرکره برقی پارکینگ خود با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – ۰۲۱۵۵۴۴۹۲۱۲

تخریب و بیرون کشیدن کرکره قدیمی

اگر مرحل دارای کرکره برقی فولادی باشد، مجبور به تخریب و بیرون کشیدن کرکره قدیمی هستیم. برای خارج کردن کرکره قدیمی می بایست، مراحل زیر را طی کنید:

برش ریل کرکره برقی

وقتی كركره قدیمی پایین است هر دو طرف ریل و شفت کرکره را برش دهید. این کار باعث می شود وقتی از سنگ فرز استفاده می کنید به شیشه سکوریت پشت کرکره یا اجناس داخل مغازه آسیب نرسد.

با برش ریل کرکره برقی، می توان تیغه فولادی كركره آهنی قدیمی را به راحتی از شیار هایی كه برش داده اید بیرون کشیده و تا جایی كه فنرها کرکره دیده شود كركره را پایین بکشید.

باز کردن پیچ فنر کرکره برقی

بعد از این کار نوبت به باز کردن پیچ هایی است که كركره را به فنرها متصل كرده اند. توجه داشته باشید که تعداد فنرها به اندازه و وزرن كركره قدیمی بستگی دارد. معمولا به ازای هر فنر باید یک پیچ باز شود. این پیچ ها اکثرا با اچار ١٣ باز خواهند شد.

توجه داشته باشد که بعضی از فنرها شكسته شده بوده و شارژ ندارند، اما در عوض بعضی از آنها شارژ دارند. یعنی زمانی كه پیچ اتصال را باز می كنید، فنر با نیروی و فشار بسیار زیادی آزاد خواهد شد. بنابراین این كار بسیارخطرناک است و باید در حین این کار حواستان کاملا جمع باشد.

بعد طی کردن مراحل فوق، كركره را با احتیاط از ریل خارج کرده و از پایین به بالا رول کنید. پس از رول کردن کرکره، آن را با طناب بسته و در گوشه ای قرار دهید.

باز کردن شفت کرکره برقی

معمولا شفت توسط ٢ عد پیچ بلند یا جوشکاری به پلیت متصل شده است. بنابراین اگر کار اتصال را پیچ انجام داده باشد، با باز کردن دو پیچ متصله به آن شفت را باز کرده و رو به بالا می کشیم تا شفت آزاد بشود. و اگر به کمک جوش اتصال انجام شده باشد باید با سنگ فرزجوش را برش داده تا شفت رو ازاد کنید.

جدا کردن ریل کرکره آهنی

در انتها مرحله تخریب باید ریل های قدیمی را از بدنه محل نصب کرکره برقی جدا کنید. اگر ریل کرکره برقی به کمک شاخک به چهارچوب متصل شده است شاخک ها را برش دهید و اگر به کمک جوش به ستون های دیوار متصل شده است، به کمک سنگ فرز، جوش را برش داده و ریل ها را آزاد نمایید.

در آموزش تصویری نصب کرکره برقی تمام این مراحل به صورت قدم به قدم نمایش داده شده است.

آموزش تصویری نصب کرکره برقی

بعد از تخریب کرکره قدیمی نوبت به نصب کرکره جدید با متعلقات آن می رسد.

نصب صفحه پلیت کرکره برقی

در واقع صفحه پلیت کرکره برقی صفحاتی هستند که به صورت عمود بر روی پروفیل جوش داده می شوند تا بتوانسد لشفت یا همان دارم را بر روی پروفیل سوار نمایید. برای نصب هر کرکره اتوماتیک 2 عدد صفحه پلیت نیاز است.

از انجا که جوشکاری عمودی کار سختی است، پیشنهاد می شود صفحه پلیت را قبل از اینکه پروفیل و ریل ها را نصب کنید، روی زمین به پروفیل متصل نمایید. سپس همه را باهم یک جا نصب کنید.

یعنی اول صفحه پلیت را به پروفیل جوش کرده، سپس ریل را بر روی پروفیل پیچ نمایید و در نهایت پروفیل را به دیوار نصب کنید. درضمن اگر قصد دارید جا قفلی نیز نصب کنید بهتر است آن ها را هم روی زمین جوشکاری کرده سپس بر روی کار سوار نمایید.

برای این کار قبل از هر چیزی ابتدا پروفیل را جای ریل قبلی قرار می دهیم و باید با استفاده از تراز آن را شاغول میكنیم.

بعد از جاگذاری دقیق پروفیل و شاغول كردن آن، یک نفر باید پروفیل را سفت نگه دارد و نفر دیگر پروفیل را به ستون جوش دهد. وقتی ستون آهنی باشد شما پروفیل را راحت جوش میدهید، و وقتی ستون بتونی باشد اول باید با استفاده از هیلتی یک سوراخ روی ستون ایجاد کرده و بعد از ایجاد سوراخ یک میلگرد ٢٠ سانتی داخل سوراخ ها بكوبید تا بتوانید پروفیل را به میلگردها جوش دهید.

نصب ریل کرکره برقی

همانطور که می دانید، کرکره های برقی به شکل عمودی، به به سمت بالا و پایین حرکت می کنند و برای حرکت کردن نیازمند چهارچوبی می باشند که در واقع به این چهارچوب یا گایدها، ریل کرکره برقی گفته می شود. ریل ها به صورت ناودانی شکل و شبیه به حرف U لاتین طراحی شده و در انواع مختلفی وجود دارند.

همانطور که پیش تر گفته شد، نصب ریل کرکره برقی می تواند همراه با صفحه پلیت و پروفیل همزمان اتفاق بیافتد. برای نصب ریل کرکره برقی، کافی است ریل ها را با استفاده از پیچ های مخصوص به پروفیل محکم کنید تا تیغه ها بتوانند به راحتی بر روی آنها حرکت کنند.

برای انجام این کار در ابتدا با استفاده از یک مته با سایز 10 قوطی که در پشت ریل قرار گرفته است را سوراخ کنید. در ادامه باید یک سوراخ دیگر نیز در قسمت دوم قوطی ایجاد کرده که این سوراخ باید کوچک تر از سوراخ قبلی باشدتا قوطی بتواند با انتهای پیچ درگیری داشته و محکم شود.

پس از آن ریل بر روی پروفیل پیچ شده و در این حالت پیچ وارد فضای داخلی قوطی می گردد. هنگامی که تیغه ها به سمت بالا و پایین حرکت می کنند هیچ گونه درگیری با پیچ به وجود نیامده و این کار به صورت کاملا روان انجام می گیرد.

نصب شفت کرکره برقی

مرحله ی بعدی آموزش رایگان نصب کرکره برقی، نصب شفت کرکره برقی می باشد. شفت یا درام کرکره برقی از یک سمت به بلبرینگ یا اندگپ (یاتاقان) و از یک سمت به موتور کرکره برقی متصل می شود. بنابراین نصب شفت هم زمان با این دو قطعه انجان می شود.

نصب اندکپ و بلبرینگ کرکره برقی

مرحله بعد در اموزش نصب درب کرکره برقی، نصب بلبرینگ و اندکپ کرکره برقی می باشد. همانطور که گفته شد این مرحله از آموزش کرکره برقی در کنار نصب شفت صورت می گیرد.

برای این کار لوله یا شفت را روی زمین قرار دهید. لوله معمولا فلزی و قطر خارجی آن 8 سانتیمتر است و برای موتور های ساید با قطر 11 سانت استفاده می شود.

در سمتی که موتور قرار نمی‌گیرد اندکپ و یاتاقان را مونتاژ کنید.

اندکپ می‌ تواند پلاستیکی یا فلزی باشد. اندگپ موتور توبلار که یاتاقان و اندکپ هر دو به صورت کارخانه ایی به هم پیوسته هستند پلاستکی است. اندگپ فلزی برای موتور ساید و توبولار نیز تولید می شود که برای نصب یک شفت ، دو پولی و یک یاتاقان پکیج شده است.

اگر اندکپ شما پلاستیکی بود، قسمت پلاستیکی آن را در داخل لوله قرار داده و شفت آن را به سمت بیرون قرار دهید.

در آخر اگر فلزی بود یکی از پولی ها را در انتها شفت جوش داده و پولی دوم باید در داخل شفت آزاد باشد. سپس هنگام نصب پولی اول داخل لوله قرار گرفته و آن را جوش نمی‌ زنید. پولی دوم را نیز لب به لب با لوله جوش کرده و یاتاقان را هم به شفت جوش می کنید.

حال یک طرف دیگر لوله باید موتور توبولار یا ساید متصل شود. در بخش زیر طریقه نصب کرکره برقی با موتور های مختلف و نکات مهم در رابطه با روش نصب کرکره برقی با موتور های توبولار و ساید را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار داده ایم.

نصب موتور کرکره برقی

از آنجا که ساختار موتور های کرکره برقی متفاوت است، پس نصب کرکره برقی با هر یک از آنها نیز متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر وارد صفحه قیمت موتور کرکره برقی ایتالیایی شوید.

آموزش نصب کرکره برقی با موتور توبلار

آموزش نصب کرکره برقی با موتور توبلار

اولین قدم در آموزش نصب کرکره برقی با موتور توبلار، نصب برد کنترل یا سوئیچ دستی می باشد، برای نصب برد کنترل یا سوئیچ دستی باید در نظر داشته باشید که ولتاژ برق شهر در بازه 220 تا 230 ولت و با فرکانس 50 هرتز است. در بخش زیر سیم های برد کنترل و کاربرد آن را قرار داده ایم:

سیم آبی: مشترک

سیم قهوه ای: راست گرد

سیم سبز زرد: ارت

قدم بعدی در اجرای کرکره برقی و آموزش نصب کرکره برقی با موتور توبلار تنظیم حد بالا میکروسوییچ می باشد برای کنترل حد بالا میکروسوئیچ ابتدا باید ورودی برق را پیدا کنید. سپس دکمه بالایی آن را فشار داده و در صورت نیاز به بیشتر نمودن، پیچ قرمز را به سمت علامت (+) بچرخانید. زمانی که به حد مورد نظر رسیدید، دیگر پیچ را تکان نداده و دکمه استاپ را فشار دهید.

اخرین مرحله در نصب کرکره برقی با موتور توبلار، نصب لوله و اندکپ می باشد، برای نصب لوله و اندکپ باید موتور توبولار را به درون لوله برده و پیچ های سر موتور را نصب نمایید. سپس اندکپ را در قسمت انتهایی قرار دهید.

آموزش نصب موتور توبولار

همانطور که بالاتر گفته شد، اگر موتور توبلار باشد می بایست آن را داخل لوله قرار داده و یک سمت آن را به صفحه پلیت مونتاژ کنید. سمت دیگر آن نیز در داخل لوله با استفاده از پیچ سر مته به لوله متصل می شود.

بنابراین برای نصب شفت کرکره برقی ابتدا بین دو خورشیدی را دقیق اندازه گیری کرده و لوله را برش دهید. در همین مرحله موتور توبولار را یک طرف لوله جا بزنید. در این مرحله موتور را كاملا جا بزنید تا تاج موتور را به لوله اتصال دهید.

برای اتصال دادن تاج به لوله می توان از پیچ های سر مته دار استفاده کرد تا كار بسیار راحت تر و سریع تر انجام شود. برای اینکار از ابتدای موتور ٦٤ سانتی متر اندازه گیری کرده و با محكم نگه داشتن موتور، پیچ را وارد لوله و تاج موتور می كنیم. حالا یک طرف شفت آماده شده است و باید سراغ طرف دیگر برویم.

پیشنهاد ویژه: برای خرید موتور توبلار کرکره برقی حتما از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

نصب صفحه پلیت موتور توبولار

نصب صفحه پلیت کرکره برقی موتور توبولار به این صورت می باشد که باید پایه ستاره را در وسط صفحه پلیت قرار دهید و ١٤ سانتی متر از انتهای صفحه تا مركز پایه ستاره اندازه گیری کنید.

لازم به ذکر است این ١٤ سانتی متر بستگی به ارتفاع كركره دارد. هرچه ارتفاع كمتر بشود این سایز نیز باید كمتر شود و هرچه ارتفاع بیشتر شود این سایز باید بیشتر در نظر گرفته شود.

در این مرحله یكی از صفحه پلیت ها را در بالاترین قسمت پروفیل با قرارگیری دقیق و رعایت فاصله اتصال دهید و پس از آن تراز لیزری را جوری در كنار صفحه پلیت تنظیم کنید كه نور لیزر دقیقا از مركز پایه ستاره عبور كند.

بعد از تنظیم، تراز را به سمت پروفیل رو به رویی بچرخانید تا جای صفحه پلیت رو به رویی مشخص گردد.

آموزش نصب کرکره برقی با موتور ساید

در رابطه با آموزش نصب کرکره برقی با موتور ساید باید بگوییم همانطور که می دانید به طور کلی موتور های ساید نسبت به موتورهای توبولار مقرون به صرفه تر هستند. با در نظر گرفتن این نکته زمانی از موتور های توبولار استفاده کنید که جای نصب موتور ساید موجود نباشد. همچنین زمانیکه زیبایی کار تمام شده برای شما مهم است، با توجه به ساختار موتور توبولار، قطعا موتور توبولار برای شما گزینه مناسبی است.

ناگفته نماند که هرجایی که قرار است از یک کرکره برقی قوی استفاده کنید، می بایست از موتور ساید استفاده نمایید.

پیشنهاد ویژه: برای خرید موتور ساید کرکره برقی حتما با کارشناسان فروشگاه همتا تماس بگیرید.

آموزش نصب موتور ساید

قطعات موتور ساید معمولا به صورت پکیج ارائه می شود. هرچند سیستم موتور ساید شبیه سیستم موتور توبولار است، اما مراحل نصب کرکره برقی مقداری متفاوت است.

برای نصب موتور ساید باید به جای این که موتور داخل شفت فرو برود، کنار شفت و رول تیغه ها و به موازات آنها و در یک سمت قرار بگیرد. در اینجا چرخش موتور توسط چرخ دنده و زنجیر از موتور به درام هدایت می شود.

نصب تیغه کرکره برقی

حال پس از انجام این مراحل اقدام به نصب کرکره برقی آلومینومی یا از هر مدل تیغه کرکره برقی دیگری خواهید کرد. برای نصب تیغه کرکره برقی، سر تیغه را بالا برده و روی شفت سوار می كنیم، برای اتصال تیغه کرکره برقی به شفت باید از پیچ سر مته دار استفاده کنید.

لازم به ذکر است باید توجه داشته باشید که تیغه دقیقا وسط شفت قرار بگیرد و فاصله ی با دخور از دو طرف را داشته باشد. تقریبا برای هر متر از عرض كركره ٢ عدد پیچ کافی می باشد.

در ادامه ی فرآیند نحوه نصب کرکره برقی اکنون كركره را كاملا بالا ببرید تا ریل ها را پیچ کرده و کپس ها را نصب کنید. هنگام بالا رفتن كركره میتوانید بادخور سمت چپ و راست كركره را تنظیم، و ریل ها را جلوی پروفیل قرار بدهید تا بوسیله ی پیچ سرمته دار آنها را محكم نمایید.

نصب کپس کرکره برقی

یکی از نکات مهم در رابطه با نحوه نصب کرکره برقی کپس کرکره برقی می باشد، کپس کرکره برقی نقش مهمی را در کرکره های اتوماتیک ایفا می کند و بدون وجود کپس امکان باز و بسته شدن کرکره وجود نخواهد داشت.

معمولا کپس ها در انتها و ابتدای تیغه درب کرکره ای نصب می گردند و در واقع به عنوان محافظی برای تیغه ها مورد استفاده قرار می گیرند. کپس ها باعث می شوند تا تیغه ها از حرکات عرضی جلوگیری کرده و درون ریل ها گیر نکنند.

نحوه کپس زدن کرکره برقی

قبل از کپس زدن کرکره برقی همانطور که بالاتر گفته شد، باید تیغه های کرکره برقی را به صورت سه تایی و پنج تایی مونتاژ نموده و با استفاده از چکش وارد شیارهای هر تیغه کنید. این کپس ها باید به کمک پیچ سر مته و پرچ کپس کردن به دقت محکم شوند.

فراموش نکنید که طول پیچ ها را نباید از ضخامت تیغه بیشتر باشد چرا که این کار باعث می شود پیچ از طرف دیگر تیغه بیرون زده و داخل ریل گیر می افتد.

نصب رسیور کرکره برقی

نصب رسیور کرکره برقی یکی از مراحل اصلی در آموزش نصب رسیور کرکره برقی و همچنین نصب درب کرکره ای پارکینگ می باشد. برای نصب رسیور کرکره برقی دو كابل یا دو رشته سیم روی رسیور كركره برقی وجود دارد یكی از رشته ها دارای ٣ سیم است كه آنها را طبق رنگشان به ٣ سیم موتور یعنی آبی همان مشترک یا نول، مشكی به مشكی برای راستگرد و قهوه ای به قهوه ای برای چپگرد متصل می کنیم.

برای خرید مجزای این قطعه می توانید وارد صفحه رسیور درب کرکره ای شوید.

نصب و تنظیم ریموت کرکره برقی

همانطور که گفته شد، تیغه، ریل، شفت، موتور و ریموت کنترل از مهم ترین لوازم کرکره برقی به حساب می آیند. در این میان، ریموت کرکره برقی ، قابلیت باز و بسته کردن و کنترل کرکره برقی از فواصل دور را برای شما امکان پذیر می سازد. بر همین اساس، تنظیم ریموت کرکره برقی در اعمال عملکردها و تنظیمات موردنظر کاربر، نقش برجسته و بارزی ایفا می نماید.

برای نصب و تنظیم ریموت کرکره برقی وارد صفحه ست كردن ريموت كركره برقي شوید. همچنین برای خرید ریموت کرکره برقی و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی

مرحله ی بعدی و مهم ترین مرحله در نصب کرکره برقی تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی می باشد، برای تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی باید حد بالا و پایین كركره را بوسیله ی آچارتنظیم و مشخص نماییم.

نصب قفل برقی کرکره

آخرین مرحله در نصب کرکره برقی نصب قفل برقی کرکره می باشد که در بخش های پایینی به صورت جامع به آموزش و بررسی آن پرداخته ایم.

توجه: قبل از اقدام به خرید کرکره برقی حتما اطلاعات لازم را در زمینه ی قفل کرکره برقی به منظور حفظ امنیت کرکره برقی داشته باشید.

طریقه نصب قفل برقی کرکره
طریقه نصب قفل برقی کرکره

همانطور که در آموزش نصب کرکره برقی گفته شد جا قفلی ها دارای دو قطعه پروفیل به صورت L مانند می باشند. یکی از این جفت ها را به قسمت شاسی و پروفیل کرکره برقی جوش داده و جفت دیگر را به قسمت انتهایی تیغه کرکره جوش می دهند. در سوراخ هایی که در این جا قفلی ها وجود دارد انواع قفل های کتابی و آویز و سایر قفل های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می توانند قرار بگیرند.

در واقع پروفیل اول که به آن پایه شماره 1 گفته می شود از 4 عدد سوراخ مربعی شکل ساخته شده و پروفیل بعدی که پایه شماره دو نام دارد، یک قطعه الکترونیکی بر روی آن پیچ می شود و بر روی ریل کرکره برقی نصب می گردد.

قطعه الکترونیکی که گفته شد بر روی پایه شماره 2 نصب می گردد از جنس آلومینیوم بوده و مدارهای الکترونیکی مختلف بر روی آن قرار داده می شود. برای این که در حین جوشکاری این قطعات آسیب نبینند باید پیش از عملیات جوشکاری این قطعه را باز نموده و سپس بعد از این که جوشکاری تمام شد و محل جوش هم خنک شد قطعه را مجددا بر روی پلیت نصب کرد.

نصب چشمی کرکره برقی

علاوه بر قطعات بالا می توانید از چشمی درب نیز استفاده کنید. برای استعلام قیمت چشمی درب با ما تماس بگیرید.

نصب درب کرکره ای پارکینگ

تمام مراحل نصب درب کرکره ای پاکینگ مشابه مراحل نصبی است که ذکر شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لوازم کرکره برقی لازم جهت نصب کلیک کنید. همچنین اگر در رابطه با تعمیر کرکره برقی به مشکل برخورده اید بهتر است با یک فرد متخصص و کار بلد در زمینه تعمیر کرکره برقی مشورت بگیرید. ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – ۰۲۱۵۵۴۴۹۲۱۲

به زودی آموزش تصویری تنظیم ارتفاع کرکره برقی را برای شما عزیزان در این بخش قرار خواهیم داد.

آموزش نصب کرکره دستی

در ادامه آموزش نصب درب کرکره ای برای نصب کرکره دستی میتوانید به سادگی و تنها با قرار دادن تیغه ها داخل بخش بالایی دو طرف دیوار اقدام به نصب کرکره دستی نمایید. در صورت بروز هر گونه مشکل در رابطه با نصب کرکره میتوانید با کارشناسان حرفه ای فروشگاه همتا تماس حاصل فرمایید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

در رابطه با اموزش نصب کرکره قدیمی میتوان گفت یکی از ساده ترین انوع کرکره برقی، کرکره ها کرکره قدیمی می باشند، چرا که تنها با انجام یک مرحله میتوانید اقدام به نصب کرکره نمایید.

نصب کرکره برقی روی استخر

پوشش یا روکش کرکره استخر در واقع نوعی پوشش است برای زمانی که از استخر استفاده نمی‌شو. این پوشش ها هم در استخرهایی که فضای بیرون هستند، کاربرد دارد و هم استخرهای داخل سالن.

برای نصب کرکره استخر همانند آنچه در آموزش نصب کرکره برقی pdf نوشته شده است روی استخر باید کرکره را روی مرکز کنترل نصب نمایید. مرکز کنترل کرکره برقی روکش استخر یکی از اصلی ترین بخش های درب ریموتی استخر به حساب می آید. مرکز کنترل جعبه ای است که روی آن مدار فرمان کرکره برقی قرار گرفته و کار کنترل تمام باز یا بسته کردن درب را بر عهده دارد. در این نوع کرکره می شود کار را از طریق سیستم های کنترل فرمان رادیویی با شاسی های متصل به آن از طریق یک میکروپروسسور یا ریز پردازنده کنترل کرد.

نکات مهم نصب کرکره برقی

نکات مهم نصب کرکره برقی

قبل از اقدام به نصب کرکره برقی باید همواره نکاتی را در نظر داشته باشید، این نکات عبارت اند از:

 • توجه به طی کردن مراحل به صورت گام به گام بدون جا انداختن مرحله ای
 • توجه به قطعات کرکره برقی هنگام نصب
 • رعایت کردن تمامی نکات ایمنی هنگام نصب کرکره برقی اعم از: لباس کار، استفاده از دستکش و جعبه ابزار هنگام کار و..

پیشنهاد میکنیم برای نصب کرکره برقی از لباس کار مخصوص و استفاده کردن از ابزار های مخصوص برای نصب کرکره برقی غافل نشوید. طی فرآیند نصب کرکره برقی ممکن است مجبور به استفاده از موتور کرکره برقی باشیم، به همین دلیل بهتر است ابتدا قسمت های الکترونیکی را نصب کنید.

همانطور که در مقاله ی موتور کرکره برقی گفته شد نصب موتور روی کرکره قدیمی نیازمند دانش کافی در زمینه ی نوع موتور کرکره برقی شما می باشد، برای نصب موتور کرکره برقی ابتدا باید نوع و توان موتور کرکره برقی خود را به خوبی بشناسید. شما میتوانید آموزش نصب کرکره برقی pdf را نیز دانلود نمایید.

آموزش نصب کرکره برقی pdf

برای استفاده از آموزش نصب کرکره برقی pdf روی لینک زیر کلیک کنید.

قیمت نصب کرکره برقی

برای نصب کرکره برقی قیمت مشخصی را نمیتوان در نظر گرفت، چرا که با توجه به نوع کرکره برقی انتخاب شده توسط شما و همچنین مساحت درب کرکره ای شما هزینه ی نصب کردن آن هم متغیر خواهد بود.

شما میتوانید برای تماس گرفتن با شماره نصاب کرکره برقی تهران و کسب اطلاعات در رابطه با آموزش نصب برد کرکره برقی با واتساپ فروشگاه همتا در ارتباط باشید، برای ارتباط با واتس آپ شرکت همتا کلیک کنید.

نصاب کرکره برقی تهران

اگر به یک نصاب حرفه ای کرکره برقی در تهران احتیاج دارید، همین حالا با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – ۰۲۱۵۵۴۴۹۲۱۲

یکی از اصلی ترین وظایف نصاب کرکره برقی تهران این می باشد که با انواع کرکره برقی موجود در بازار آشنایی کافی داشته باشد و با نحوه نصب هرکدام نیز اشنا باشد.

برای استعلام قیمت نصب کرکره برقی با کارشناسان حرفه ای ما در شرکت همتا تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات کافی را در زمینه ی قیمت نصب کرکره برقی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ 

سوالات متداول نصب کرکره برقی
نحوه نصب کرکره برقی به چه صورت است؟

برای نصب کرکره برقی ابتدا باید در رابطه با تمامی قطعات مربوط به کرکره برقی و نحوه کارکرد آن ها اطلاعات کافی را داشته باشید. داخل مقاله در رابطه با نحوه نصب کرکره برقی به صورت جامع صحبت کرده ایم.

چگونه نصب کرکره برقی pdf را دانلود نماییم؟

برای دانلود آموزش نصب کرکره برقی pdf با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه درب اتوماتیک همتا تماس بگیرید تا همکارارن ما شما را راهنمایی نمایند.

شماره نصاب کرکره برقی در تهران چیست؟

برای دریافت شماره نصاب کرکره برقی در تهران با شماره تلفن های ما در فروشگاه درب اتوماتیک همتا تماس بگیرید.

آدرس مرکز فروش کرکره برقی در تهران کجاست؟

آدرس مرکز فروش کرکره برقی در تهران: تهران – اتوبان آزادگان – مجتمع آهن مکان فاز ۲ شرقی – پلاک ۲۶۵

116 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
  • hamta گفته:

   سلام، لطفا با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس حاصل فرمایید تا متخصصین مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

   پاسخ
  • hamtadoor گفته:

   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نصب قفل کرکره برقی تماس بگیرید.

   پاسخ
 1. باباییان گفته:

  سلام
  قیمت کرکره برقی برای درب پارکینگ به عرض 5/10 و ارتفاع 3/65 میخاستم
  ممنون

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، لطفا با یکی از شماره شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه راهنماییتون کنند.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاوران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
 2. نیمایی گفته:

  تیم نصب برای اجرای کرکره برقی اکرول با موتور زنجیری ساید دکو برای رودسر دارید؟

  پاسخ
 3. قمصری گفته:

  شرکت همتا اموزش بابت کرکره برقی داره
  در مورد قیمت درب شیشه ای هم سوال داشتم

  پاسخ
 4. حسنلو گفته:

  سلام با تشکر از شرکت درب اتوماتیک همتا
  لطفا در مورد قیمت کرکره برقی سوال داشتم

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، برای کسب اطلاعات در رابطه با قیمت موتور ساید و توبولار تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
 5. مصیبی گفته:

  کرکره برقی در نهاوند هم نصب دارید؟
  آیا در نهاوند تیم نصب یا نمایندگی دارید؟

  پاسخ
   • منوچهری گفته:

    سه دهنه تیغه صداکرول در گوهردشت داریم ،عرض ۳/۴۰ ، ۳/۹۸ ، ۴/۳۲
    در ارتفاع ۷/۵۰
    با موتور ساید بارزانته ۸۰۰ کیلو و ریل آهنی لبه ده آهنی
    قیمت بفرمایید

    پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، برای کسب اطلاعات در رابطه با قیمت نصب کرکره برقی تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
 6. عباسی گفته:

  در مورد تیم نصبتون سوال داشتم
  نصب در کرج هم انجام میدید

  دو عدد کرکره برقی داریم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 7. تسلیمی - تهران گفته:

  اموزش درب کرکره ای پارکینگ در مجموعتون انجام میشه؟

  پاسخ
 8. مسعود گفته:

  سلام اموزش حضوری هم میدید ؟ بعدش میتونیم پیش خودتون مشغول به کار بشیم ؟

  پاسخ
 9. کرمیان گفته:

  بابت نصب کرکره برقی مزاحم میشم
  چطور میتونم با شما هماهنگی داشته باشم

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، برای نصب کرکره برقی باید دانش کافی در زمینه تمامی قطعات سازنده آن داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن های مشاوران ما در فروشگاه درب اتوماتیک همتا تماس بگیرید تا شما را راهنمایی نمایند (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.