ابعاد درب پارکینگ کرکره ای | حداکثر عرض کرکره برقی | ابعاد استاندارد درب پارکینگ

ابعاد درب پارکینگ کرکره ای

اگر به دنبال سایز استاندار ساخت کرکره برقی پارکینگی هستید و میخواهید برای محل مورد نظرتان بهترین کرکره برقی یا درب کرکره ای پارکینگ را نصب کنید در این مقاله میخواهیم شما را با ابعاد درب پارکینگ کرکره ای به همراه حداکثر عرض کرکره برقی آشنا کنیم. اگر به فکر خرید مناسب ترین کرکره برقی یا درب کرکره ای پارکینگ در ابعاد استاندارد هستید و میخواهید باکیفیت ترین کرکره های برقی را با گارانتی و خدمات پس از فروش خریداری کنید میتوانید به صفحه کرکره برقی مراجعه کنید.

همچنین شما میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان جهت انتخاب مناسب ترین کرکره برقی با ابعاد استاندارد با همکاران ما از طریق شماره های 02155441450 و 09122552119 تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

ابعاد درب پارکینگ کرکره ای
ابعاد درب پارکینگ کرکره ای

ابعاد درب پارکینگ کرکره ای

برای ساخت درب پارکینگ کرکره ای باید ابعاد درب پارکینگ و تعداد خودروهایی که قرار است از درب عبور کنند را در نظر داشته باشید. در صورتی که بتوانید ارتفاع و عرض درب پارکینگ کرکره ای را محاسبه کنید میتوانید به راحتی اقدام به ساخت درب پارکینگ کرکره ای مورد نظر خود کنید.پ

ابعاد درب کرکره ای پارکینگ میتواند متغیر باشد و برای آن که این ابعاد درب کرکره ای پارکینگ درست و دقیق اندازه گیری شود باید از افراد حرفه ای و متخصص کمک گرفته شود.

در این حوزه کارشناسان ما در شرکت همتا آماده خدمات رسانی جهت اندازه گیری ابعاد درب ورودی پارکینگ و ساخت بهترین درب های پارکینگ متناسب با ابعاد مورد نظر شما هستند و میتوانند با استفاده از جدیدترین و مجهز ترین تجهیزات اقدام به اندازه گیری ابعاد درب ورودی پارکینگ کنند.

نکته ای که باید برای اندازه گیری ابعاد درب پارکینگ کرکره ای در نظر داشته باشید این است که فضای مناسبی را برای باز و بسته شدن درب کرکره ای خالی بگذارید تا درب کرکره ای به راحتی قابلیت باز و بسته شدن داشته باشد.

یکی از مشکلاتی که برای مشتریان کرکره های برقی ایجاد میشود پایین یا بالا نرفتن کرکره برقی یا به عبارتی گیر کردن کرکره برقی میباشد. اگر شما هم با این مشکل رو به رو شده اید میتوانید به صفحه علت بالا نرفتن کرکره برقی مراجعه کنید.

ارتفاع درب کرکره ای پارکینگ

برای  اندازه گیری کرکره برقی و یا درب های اتوماتیک شما به دو پارامتر ارتفاع و عرض نیاز خواهید داشت که این دو پارامتر به عنوان ابعاد استاندارد کرکره برقی برای ورودی پارکینگ محسوب میشوند و ارتفاع درب کرکره ای پارکینگ میتواند محدوده مجاز عبور ماشین های مختلف را تعیین کند.

برحسب استانداردهای ذکر شده ارتفاع درب پارکینگ استاندارد باید حتما 2.2 متر یا 2200 میلی متر باشد تا ماشین های استاندارد قابلیت عبور از درب پارکینگ را داشته باشند.

بنابراین ارتفاع استاندارد درب پارکینگ و کرکره برقی 2.2 متر میباشد که این ارتفاع برای ساختمان های تک ورودی محسوب میشود.

برای محاسبه ارتفاع درب کرکره ای پارکینگ باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر پارکینگی دارای شیب میباشد و در بخش رمپ شیب در حدود 15% بیشتر نسبت به شیب های معمولی میباشد و باید ارتفاع بخش ابتدایی و انتهایی رمپ را برای ورود و خروج خودرو در نظر گرفت تا مشکلی ایجاد نشود.

یکی از محصولاتی که به صورت تخصصی در فروشگاه همتا به فروش میرسد و گارانتی معتبر به مشتریان ارائه میدهد درب های اتوماتیک میباشد. شما میتوانید با مراجعه به صفحه درب اتوماتیک شیشه ای با انواع مدل های این درب ها به همراه ویژگی ها و قیمت شان آشنا شوید.

عرض استاندارد درب کرکره ای پارکینگ

یکی از موادی که باید در زمان ساخت و سفارش درب کرکره ای گارکینگ در نظر داشته شاید عرض استاندارد درب کرکره ای پارکینگ میباشد.در این محاسبه عرض استاندارد درب کرکره ای پارکینگ باید این نکته را در نظ داشته باشید که قرار است یک یا دو ماشین از این پارکینگ عبور داشته باشند.

تعداد خودرو هایی که قرار است از پارکینگ تردد داشته باشند نقش اساسی در تعیین ابعاد استاندارد کرکره برقی برای ورودی پارکینگ دارند و باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.

در نظر گرفتن حداقل فضا برای نصب کرکره برقی یا درب کرکره ای پارکینگ باید برحسب بزرگترین خودرویی که میتواند از درب ورودی عبور و مرور داشته باشد در نظر گرفته شود. برای مثال برای عبور خودرو تویوتا لندکروز نیاز به دهنه یا عرض استاندارد کرکره برقی حدود 2 متر خواهیم داشت.

این اندازه گیری ابعاد استاندارد کرکره برقی یا درب پارکینگ برای خودرو های مختلف مانند نیسان میتواند تغییراتی داشته باشد کهه در بهترین حالت شما باید بزرگترین خودرویی که قرار است از درب تردد داشته باشد را در نظر بگیرید. مثلا اگر پارکینگ شما برای فضایی ساخته شده است که قرار است ماشین های بزرگ و سنگین مانند کامیون از آن عبور کنند باید عرض بیشتری را به عنوان ابعاد استاندارد کرکره برقی برای ورودی پارکینگ در نظر بگیرید.

به طور کلی عرض استاندارد درب کرکره ای پارکینگ در شرایط عادی 3000 میلی متر یا 3 متر میباشد که باید فاصله دور پیچ کرکره برقی و پیشانی و ریل پشت و قوطی را در نظر داشته باشید تا هیچ گونه برخوردی بین ماشین و فضای اطراف ایجاد نشود.

ابعاد کرکره برقی
ابعاد کرکره برقی

ابعاد کرکره برقی

در مورد ابعاد کرکره برقی و همچنین ابعاد استاندارد کرکره برقی باید این نکته را در نظر داشته باشید که:

ابعاد استاندارد کرکره برقی برای تک خودرو عرض 2.5 متر در ورودی / 3 متر در آکس ستون های مجاور
ابعاد استاندارد کرکره برقی برای تک خودرو طول 5 متر
ابعاد استاندارد کرکره برقی برای دو خودرو عرض 4.5 متر در ورودی / 5 متر در آکس ستون های مجاور
ابعاد استاندارد کرکره برقی برای سه خودرو عرض 7 متر در ورودی / 7.5 متر در آکس ستون های مجاور
حداقل عرض معبر برای تردد، پارک و خارج شدن از پارک برای خودرو ها 5 متر است.

در حالت استاندارد ابعاد کرکره برقی باید عرض 3 متر و ارتفاع 2.2 متر باشد که شما میتوانید از طریق تصویر قرار داده شده در این قسمت بهتر متوجه ابعاد در نظر گرفته شده شوید.

طریقه اندازه گیری کرکره برقی

طریقه اندازه گیری کرکره برقی باید به گونه ای باشد که در نهایت متراژ نهایی تعیین شود و فاصله های استاندارد کناره های کرکره برقی تعیین گردد.

متراژ کرکره اتوماتیک نقش اساسی در تعیین تعداد تیغه های کرکره برقی و انتخاب موتور کرکره برقی دارد. همان طور که میدانید موتور های کرکره برقی در انواع مختلفی تولید میشوند که هرکدام دارای ویژگی های منحصر به فردی میباشند. شما میتوانید با مراجعه به صفحه موتور کرکره برقی با انواع این محصولات و قدرت و قیمت آن ها آشنا شوید.

برای اندازه گیری کرکره برقی باید ستون ها شاسی کشی شده باشند و زمانی که عرض اولیه دهنه را محاسبه کردید میتوانید بایثد 1 سانتی متر برای نصب کپس انتهایی یا درپوش در نظر بگیرید و 2 سانتی متر نیز به عنوان بادخور در بخش انتهایی تیغه در قسمت ریل کناری کرکره برقی در نظر داشته باشید.

به این ترتیب 3 سانتی متر از عرض کم میشود و میتوان طول لازم برای برش شاخه ها را محاسبه کرد.

در صورتی که شاسی کشی انجام نشده بود و یا پروفیل آهنی موجود نبود به دلیل آن که نیاز است از قوطی 4 * 4 استفاده کنیید میتوانید 8 سانتی متر دیگر از عرض اولیه دهنه کم نمایید.

در این زمان شما برای اندازه گیری کرکره برقی باید از افراد متخصص همچون کارشناسان مجموعه همتا کمک بگیرید تا تمام فاکتور های شاسی کشی و تیغه های کرکره برقی را در نصب کرکره برقی در نظر بگیرند.

اگر میخواهید با انواع تیغه های کرکره برقی که برحسب کاربرد های متنوع از آن ها استفاده میشود آشنا شوید میتوانید به صفحه تیغه کرکره برقی مراجعه کنید.

حداکثر عرض کرکره برقی
حداکثر عرض کرکره برقی

حداکثر عرض کرکره برقی

بیشترین عرض کرکره برقی که میتوان برای نصب انواع کرکره برقی یا درب کرکره ای پارکینگ در نظر گرفت 7 متر میباشد.

در کنار حداکثر عرض کرکره برقی که 7 متر است میتوان بیشترین ارتفاع کرکره برقی را 8 متر در نظر گرفت.

این نوع کرکره های برقی قیمت بالاتری نسبت به کرکره های معمولی خواهند داشت و برای فروشگاه ها، پاساژ ها و پارکینگ های عمومی اغلب از این نوع کرکره ها استفاده میشود.

در مورد کرکره برقی های ضد سرقت که از تیغه های آلومینیومی ساخته میشوند میتوان از عرض 6 متر یا بیشتر استفاده کرد. شما میتوانید برای مشاهده انواع مدل های کرکره برقی ضد سرقت با ویژگی های متنوع به صفحه درب کرکره ای ضد سرقت مراجعه کنید.

معمولا در این کرکره برقی های ضد سرقت از تیغه هایی با ابعاد 9 سانتی متر و غضروف های 2 سانتی متری استفاده میشود که ابعاد کلی آن ها 11 سانتی متر میشود.

حداقل عرض برای ساخت کرکره برقی پارکینگی

در کنار حداکثر عرض کرکره برقی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم در مورد حداقل عرض برای ساخت کرکره برقی پارکینگی میتوان گفت برای ورود یک خودرو 2 الی 3 متر میباشد ولی این ابعاد برای تردد دو خودرو مناسب نیست.

به همین دلیل در مورد حداقل عرض کرکره برقی برای پارکینگ های قابل تردد یک خودرو 3 الی 4 متر میباشد که تمام فضای قرار گرفتن تجهیزات کرکره برقی یا درب پارکینگ در نظر گرفته میشود و این ابعاد برای پارکینگ های عمومی 6 الی 8 متر در نظر گرفته میشود.

ارتفاع رول کرکره برقی

در مورد حداقل ارتفاع رول کرکره برقی میتوان به ابعاد 2.40 متر اشاره کرد. این ارتفاع با در نظر گرفتن ابعاد ماشین های شاسی بلند در نظر گرفته میشود که 2.2 متر میباشند و مقداری هم برای احتیاط بیشتر در نظر میگیرند.

برای اندازه گیری حداقل ارتفاع برای ساخت کرکره برقی پارکینگی معمولا 35 ال 40 سانتی متر فضا برای جمع شدن رول و تیغه ها، قرار گرفتن موتور و دیگر اجزای کرکره برقی در نظر گرفته میشود تا در حین بالا و پایین رفتن تیغه های کرکره برقی حرکت به طور منظم و یک دست انجام شود.

در صورتی که ارتفاع رول کرکره برقی به درستی محاسبه نشود باز و بسته شدن تیغه های کرکره برقی مشکل ساز میشود و عبور خودرو های شسی بلند با مشکل انجام خواهد شد.

یکی از بهترین انواع تیغه های کرکره برقی که دوام بالایی دارد و در بیشتر محیط ها مورد استفاده قرار میگیرد تیغه اکرول میباشد که در فروشگاه همتا با گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه میشودد. شما میتوانید برای مشاهده انواع این تیغه ها به همراه دریافت لیست قیمت آن ها به صفحه تیغه آکرول مراجعه کنید.

ابعاد استاندارد درب پارکینگ
ابعاد استاندارد درب پارکینگ

ابعاد استاندارد درب پارکینگ

در مورد ابعاد استاندارد درب پارکینگ به گونه ای که خودرو ها بدون هیچ مشکلی و به راحتی از آن تردد داشته باشند حداقل عرض 3 متر و ارتفاع 195 سانتی متر میباشد.

البته باید در نظر داشته باشید ابعاد استاندارد درب کرکره ای پارکینگ برای ورود یک خودرو ارتفاع 220 سانتی متر یا 2.2 متر و عرض 3.5 متر میباشد.

اگرچه در قسمت های بالاتر بیشتر در مورد اندازه استاندارد درب پارکینگ و حداقل عرض درب پارکینگ صحبت کردیم اما برای آن که شما بتوانید با اطمینان بیشتر برای ساخت و سفارش مناسب ترین ابعاد استاندارد درب پارکینگ اقدام کنید نیاز است از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید تا نگرانی از این بابت نداشته باشید.

در مجموعه همتا تمامی همکاران ما آماده خدمات رسانی برای اندازه گیری ابعاد در پارکینگ و کرکره برقی در سراسر ایران هستند و شما میتوانید تنها از طریق تماس با همکاران ما در سریع ترین زمان از این خدمات بهره مند شوید.

محاسبه تعداد تیغه کرکره

در مورد نحوه محاسبه تعداد تیغه کرکره باید این نکته را در نظر داشته باشید که ارتفاع دهنه ورودی نقش اساسی در تعیین تعداد تیغه مورد نظر دارد. باتوجه به ابعاد صفحه پلیت و لوله ای که در کرکره برقی استفاده شده است میتوان برای موتور توبولار از 60 سانتی متر و برای موتور های ساید از 80 سانتی متر برحسب ارتفاع تیغه محاسبه نمود.

برای آشنایی با پرکاربردترین موتور ساید کرکره برقی میتوانید به صفحه موتور ساید بارزانته مراجعه کنید تا بهترین انتخاب را برای خرید موتور کرکره برقی داشته باشید.

در مورد درب های اتوماتیکی که عرض بیشتر از 7 متر دارند باید از تیغه های 100 میلی متری استفاده کنید و برای این ارتفاع دبر های اتوماتیکی بهتر است از موتور های ساید 3 فاز استفاده نمایید.

سوالات متداول

ابعاد درب پارکینگ کرکره ای چقدر باید باشد؟

برحسب تعداد خودرو هایی که قرار است از پارکینگ تردد داشته باشند ابعاد درب پارکینگ کرکره ای میتواند متغیر باشد که در این مقاله ابعاد استاندارد درب پارکینگ برای عبور یک و دو ماشین بررسی شده است.

حداکثر عرض کرکره برقی چقدر است؟

حداکثر دهانه کرکره برقی میتواند تا 4/5 متر باشد. البته در مواقع خاص شما میتوانید ابعاد ویژه تر را به کارشناسان فروشگاه همتا سفارش دهید تا در سریع ترین زمان استانداردترین کرکره برقی را برای شما تولید کنند.

2 پاسخ
  1. ساسان گفته:

    سلام وقت بخیر
    برای نصب درب پارکینگ و اندازه دقیق کارشناس دارید
    ممنون میشم راهنماییم کنید

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.