نصب درب اتوماتیک

نصب درب اتوماتیک

همانطور که میدانید درب های اتوماتیک امروزه بیشترین کاربرد را در تمامی مراکز از جمله مراکز تجاری و مراکز درمانی دارند. از آنجا که این نوع درب ها یکی از ایمن ترین و با دوام ترین درب های موجود در بازار هستند همواره در دسته پرفروش ترین ها قرار گرفته اند.

در ادامه مقاله قرار است با یکدیگر به بررسی نحوه اجرای درب اتوماتیک و چگونگی نصب درب اتوماتیک بپردازیم، اگر در رابطه با نصب درب برقی پارکینگ و درب های اتوماتیک شیشه ای به مشکل برخورده اید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای خرید درب اتوماتیک با گارانتی و خدمات پس از فروش، لیست قیمت درب اتوماتیک را از فروشگاه همتا استعلام بگیرید. با ما خرید مطمئن درب اتوماتیک را تجربه کنید ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – ۰۲۱۵۵۴۴۹۲۱۲.

نصب درب اتوماتیک
نصب درب اتوماتیک

نصب درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک همواره در مدل ها و طرح های متعددی از جمله کشویی، گردان و اتوبوسی موجود می باشند، نصب هر نوع از این درب های اتوماتیک نیازمند داشتن دانش کافی در زمینه قطعات موجود در درب و کاربرد آن ها می باشد. پس قبل از شروع نصب درب اتوماتیک بهتر است به بررسی اجزاء تشکیل دهنده درب اتوماتیک بپردازیم.

اولین بخش در اجزاء تشکیل دهنده درب اتوماتیک اپراتور درب می باشد، اپراتور درب اتوماتیک مجموعه ای از وسایل کنترل کننده ای است که در را باز و بسته می کند. اپراتور درب اتوماتیک شامل اجزایی مانند موتور دنده و کنترل کننده درب است.

یکی دیگر از اجزائ تشکیل دهنده درب اتوماتیک موتور آن می باشد، موتور درب اتوماتیک با توجه به نوع و همچنین کاربرد آن ها متغیر می باشد. به عنوان مثال معمولا برای درب های اتوماتیکی که تردد و رفت و آمد در آن ها بالا است از موتور قوی تری استفاده می شود.

برای نصب درب اتوماتیک ابتدا باید نوع درب اتوماتیک خود را به خوبی بشناسید، یکی از انواع درب های اتوماتیک درب تلسکوپی شیشه ای می باشد. همانطور که میدانید درب های اتوماتیک تلسکوپی یکی از پر کاربرد ترین درب های اتوماتیک موجود در بازار می باشد که معمولا در تمامی فروشگاه ها و مراکز تجاری مشاهده میشود.

یکی از بخش های اصلی در درب های اتوماتیک سنسورهای ایمنی آن می باشد، این سنسور ها مانند سنسورهای پرتو افراد یا اشیاء را در مسیر درب شناسایی می‌کنند. و هنگام نصب درب برقی پارکینگ یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه شود نصب صحیح سنسور های آن می باشد.

برای نصب سنسور درب اتوماتیک همانند نصب پرده برقی بهتر است از یک فرد متخصص در زمینه نصب انواع درب های اتوماتیک کمک بگیرید، چرا که نصب کردن هر یک از اجزاء درب اتوماتیک نیازمند داشتن دانش کافی می باشد.

پیشنهاد ویژه: قیمت کرکره برقی پارکینگ

آموزش نصب درب تلسکوپی
آموزش نصب درب تلسکوپی

آموزش نصب درب تلسکوپی

یکی از اولین مراحل در آموزش نصب درب برقی مشخص کردن فضای مورد نیاز برای باز و بسته شدن درب می باشد، باید در نظر داشته باشید که برای ریل ها، اهرم ها و قطعات شیشه ای بدنه درب برقی فضای کافی ای را داشته باشید تا درب بتواند به آسانی باز و بسته شود.

یکی دیگر از مواردی که باید هنگام نصب درب شیشه ای لولایی در نظر داشته باشید این است که دیواری که قرار است روی آن درب نصب شود از استحکام بالایی بخوردار باشد، پیشنهاد میشود درب اتوماتیک را روی دیوار کاذب نصب نکنید و دیواری را انتخاب کنید که دارای مقاومت و استحکام بالایی باشد.

دومین مرحله در نصب درب شیشه ای لولایی نصب پارتیشن ها می باشد، در ابتدای کار باید قالب و پارتیشن مخصوص درب اتوماتیک شیشه ای را نصب نمایید. لازم به ذکر است این نکته را حتما در نظر داشته باشید که عرض شیار ایجاد شده در سقف و بالا درب باید ۲ تا ۴ میلی متر بیش تر از ضخامت شیشه درب اتوماتیک باشد.

مرحله سوم در اموزش نصب درب اتوماتیک این است که روکش فلزی درب اتوماتیک را به خوبی نصب نمایید، برای این کار به تعدادی میخ فلزی و یا چوبی برای محکم کردن روکش فلزی به قالب درب اتوماتیک نیاز دارید. برای این کار ابتدا میخ ها را دقیقا از محل سوراخ های وارد کنید و قالب را در جایگاه خود ثابت نگه دارید و سپس اطراف میخ ها را با استفاده از چسب های مخصوص پر کنید.

یکی از آخرین مراحل در آموزش نصب درب اتوماتیک شیشه ای، نصب قاب اصلی آن می باشد. برای این کار ابتدا چهارچوب را با استفاده از خط مرکزی تنظیم نمایید، سپس با کمک تخته سه لا برش ذقیق و منظمی را انجام دهید تا روکش فلزی دقیق داخل قاب بی افتد، در این مرحله میتوانید اقدام به نصب کردن قاب اصلی درب اتوماتیک نمایید.

آخرین مرحله در آموزش نصب درب اتوماتیک pdf نصب شیشه های درب می باشد، برای نصب شیشه های درب اتوماتیک از آنجا که این شیشه ها بسیار سنگین و حساس هستند برای انجام این کار از دستگاه های مکنده شیشه باید استفاده شود.

برای نصب شیشه درب اتوماتیک ابتدا باید قسمت بالایی شیشه را وارد شیار بالایی قاب فلزی کنید و بعد از قرار دادن شیشه در قاب فلزی به آرامی پایین شیشه را در شیار پایینی قاب قرار داده و ثابت کنید.

پس از نصب شیشه درب اتوماتیک زمان آن رسیده است که موتور و اهرم های تکان دهنده درب را نصب و تنظیم نماییم، از آنجا که حساس ترین بخش در نصب درب اتوماتیک، نصب موتور آن می باشد پیشنهاد میکنیم این بخش را به فردی متخصص و کاربلد بسپارید و یا دقیقا طبق دفترچه راهنما عمل کنید و مراحل را بر اساس دفترچه راهنمای نصب موتور درب اتوماتیک طی کنید.

لازم به ذکر است موتور درب اتوماتیک باید در بخش فوقانی قاب فلزی درب های اتوماتیک نصب گردد، پس از نصب موتور درب اتوماتیک اقدام به نصب اهرم و تکان دهنده درب نمایید. اهرم ها در طرفین درب نصب می شوند.

نحوه نصب قفل درب شیشه ای کشویی
نحوه نصب قفل درب شیشه ای کشویی

نحوه نصب قفل درب شیشه ای کشویی

برای نصب قفل شیشه ای کشویی ابتدا بخش مغزی را باید در کمره درب و بخش داخلی را باید در قسمت جاساز روی درب و بخش صفحه نمایش و سنسورها را بر روی بدنه درب نصب نمایید. لازم به ذکر است از انجا که قفل درب شیشه ای در زمان ساخت درب مشخص می شود میتوان گفت جایگاه و یا همان محل قرارگیری آن نیز هنگام ساخت روی درب مشخص میگردد.

یکی از ویژگی های قفل درب شیشه ای این است که می‌تواند بدون نیاز به نصب براکت، به سیستم های مختلف کنترل تردد اتصال پیدا کند. و همچنین به سنسور وضعیت درب مجهز می باشد.

پیشنهاد ویژه: کرکره اتوماتیک چیست

اموزش نصب درب اتوماتیک

بسیاری از آموزشگاه های فنی دوره های مختلفی را در رابطه با نصب انواع درب های اتوماتیک برگزار میکنند، با توجه به آموزش نصب درب اتوماتیک در تهران که در بخش های بالایی به صورت کامل و مرحله به مرحله گفته شد میتوانید به آسانی اقدام به نصب درب اتوماتیک نمایید.

آموزش نصب درب اتوماتیک در اصفهان و در دیگر شهر های کشور یکسان بوده و با توجه به نوع درب اتوماتیک انتخاب شده توسط شما نحوه نصب آن ها نیز متغیر خواهد بود. برای دریافت آموزش نصب درب اتوماتیک شیشه ای pdf و کسب اطلاعات در رابطه با آموزش نصب کرکره برقی pdf و انواع درب اتوماتک با شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱.

سوالات متداول

نحوه نصب درب اتوماتیک به چه صورت است؟

برای نصب کردن انواع درب های اتوماتیک نیازمند داشتن دانش کافی در زمینه اجزاء سازنده درب های اتوماتیک هستید، داخل مقاله مراحل نصب کردن درب های اتوماتیک را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

برای نصب درب اتوماتیک چه کار کنیم؟

داخل مقاله به صورت گام به گام مراحل نصب کردن انواع درب های اتوماتیک را برای شما عزیزان قرار داده ایم، اولین مرحله در نصب درب های اتوماتیک مشخص کردن فضای مورد نظر می باشد.

نحوه نصب قفل درب شیشه ای کشویی به چه صورت است؟

برای انجام این کار ابتدا بخش مغزی را باید در کمره درب و بخش داخلی را باید در قسمت جاساز روی درب و بخش صفحه نمایش و سنسورها را بر روی بدنه درب نصب نمایید.

76 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
  • hamta گفته:

   سلام برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاوران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاوران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای دریافت قیمت با مشاروان ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.