تعمیر درب اتوماتیک

تعمیر درب اتوماتیک

علائم زیادی در درب اتوماتیک وجود دارد که نشان میدهد نیاز به تعمیر دارد، یکی از جمله مواردی که با بروز آن باید به تعمیر درب اتوماتیک اقدام نمایید درست کار نکردن سنسور آن می باشد. در این مقاله قرار است با یکدیگر به بررسی جامع دلایل خرابی درب اتوماتیک و نحوه تعمیر هر یک از بخش های درب اتوماتیک بپردازیم، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای آشنا شوید.

برای خرید درب اتوماتیک با گارانتی و خدمات پس از فروش، لیست قیمت درب اتوماتیک را از فروشگاه همتا استعلام بگیرید. با ما خرید مطمئن درب اتوماتیک را تجربه کنید ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – ۰۲۱۵۵۴۴۹۲۱۲.

تعمیر درب اتوماتیک
تعمیر درب اتوماتیک

تعمیر درب اتوماتیک

همانطور که میدانید امروزه درب های اتوماتیک در تمامی مراکز از جمله مراکز درمانی و مراکز تجاری و فروشگاهی بیشترین کاربرد را دارند، بسیاری از افراد برای واحد های مسکونی و دفتر کار نیز از این درب ها در انواع مختلف و در طرح های متنوع استفاده می نمایند، از آنجا که ورود و خروج به محیط داخل از طریق این درب ها صورت میگیرد در صورت بروز هر گونه مشکل در قطعات آن شاهد کار نکردن صحیح این نوع درب ها خواهیم بود.

تمامی درب های اتوماتیک با استفاده از انرژی برق کار میکنند، بسیاری از آن ها حتی در صورت قطعی برق نیز به کار خود ادامه داده و با استفاده از اهرم میتوان به اسانی اقدام به باز و بسته کردن آن ها نمود. از آنجا که این نوع درب ها در ساختار خود دارای شیشه های حرارت دیده و مقاوم هستند، همواره ظاهر بسیار زیبا و مدرنی را به محیط میبخشند.

درب اتوماتیک شامل چند بخش اصلی می باشد که عبارت اند از: موتور، سنسور، چشمی، برد و ریموت کنترل. در صورت کار نکردن درب اتوماتیک برای عیب یابی ابتدا باید تمامی این قطعات و کارکرد آن ها را یک به یک چک نمایید.

یکی از نکات مهمی که باید قبل از شروع به اقدام تعمیر درب اتوماتیک حتما در نظر داشته باشید این است که بعضی قطعات همانند موتور درب و چشمی آن در انواع مختلف درب های اتوماتیک با یکدیگر متفاوت می باشد، پس ابتدا بهتر است اطلاعات کافی را در زمینه نوع درب اتوماتیک خود و کاربرد هر یک از قطعات آن داشته باشید.

اولین قدم در عیب یابی درب های اتوماتیک بررسی کردن چسمی درب می باشد، چشمی درب اتوماتیک وظیفه شناسایی افراد و اشیاء در یک فاصله مشخصی از درب را دارد و در صورت باز نشدن درب اولین گام تعمیر چشمی می باشد. یکی از مواردی که ممکن است باعث خرابی چشمی درب اتوماتیک شود نفوذ آب به داخل آن می باشد، میتوان گفت یکی از اصلی ترین دلایل خرابی تمامی چشمی های درب های اتوماتیک عدم آب بندی مناسب و نفوذ آب به داخل سنسور ها می باشد، با نفوذ آب به مدار چشمی درب آسیب وارد شده و در نتیجه چشمی نمیتواند افراد را در نزدیکی درب تشخیص دهد.

لازم به ذکر است از آنجا که چشمی روی درب نصب میشود بهتر است هنگام نصب به خوبی آن را آب بندی کرده و از کیفیت آن مطمئن شوید، تا با گذشت زمان آب به داخل چشمی نفوذ نکند.

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای
عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای

با توجه به گفته های بالا، یکی دیگر از مواردی که در عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای با آن مواجه هستیم، عدم کارکرد صحیح موتور درب اتوماتیک می باشد. همانطور که میدانید موتور ددرب اتوماتیک وظیفه اصلی را در باز و بسته کردن درب دارد، به این صورت که فرمان را گرفته و به دستور را به لت های درب میدهد تا باز و بسته شوند. پس در صورت بروز هر گونه مشکل در این بخش از درب اتوماتیک شاهد باز نشدن درب خواهیم بود.

در صورتی که در رابطه با انواع برد درب اتوماتیک و قیمت درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای به مشکل بر خورده اید و همچنین برای استعلام قیمت برد درب اتوماتیک با کارشناسان ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا متخصصین مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱.

یکی از مهمترین نکات حین تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای این است که ابتدا تمامی اتصالات درب را قطع کنید تا هیچ گونه برق و انرژی الکتریکی ای متصل به درب اتوماتیک نباشد، این کار خطر برق گرفتگی را کاهش خواهد داد.

یکی دیگر از موارد، خرابی ریموت درب اتوماتیک می باشد. همانطور که میدانید ریموت های درب اتوماتیک وظیفه انتقال سیگنال را به موتور درب اتوماتیک دارند، در صورت بروز هر گونه مشکل و یا اختلال در بخش های مختلف این ریموت ها دیگر قادر به باز و بسته کردن درب اتوماتیک نخواهید بود.

جعبه فیوز درب اتوماتیک نیز یکی دیگر از موارد اصلی در علت خرابی درب اتوماتیک می باشد. برای تعمیر جعبه فیوز درب اتوماتیک می توانید از طریق گوش کردن صدای فیوز زمانی که ریموت درب را فشار می دهید از خراب یا سالم بودن این قطعه اطمینان حاصل کنید.

سرویس درب اتوماتیک شیشه ای
سرویس درب اتوماتیک شیشه ای

سرویس درب اتوماتیک شیشه ای

اولین مرحله در سرویس درب اتوماتیک شیشه ای تعمیر برد آن می باشد، از آنجا که تعمیر و یا تعویض برد درب های اتوماتیک هزینه بالایی دارد، پیشنهاد میکنیم تعمیر این بخش از درب اتوماتیک را به یک فرد متخصص و با تجربه در زمینه تعمیر انواع درب های اتوماتیک بسپارید. چرا در صورت عیب یابی اشتباه این بخش از درب اتوماتیک باید هزینه های بالایی را برای تعویض آن بپردازید.

دومین مرحله در تعمیر درب اتوماتیک تهران عیب یابی منبع تغذیه درب اتوماتیک می باشد، لازم به ذکر است عیب یابی این بخش از درب اتوماتیک نیاز به یک فرد کارشناس دارد و عیب یابی آن برای افراد عادی کار سختی است.

نصب اشتباه و عدم تنظیم درب اتوماتیک نیز میتواند یکی دیگر از دلایل خرابی و نیاز به تعمیر داشتن درب اتوماتیک شود. همانطور که در مقاله نصب درب اتوماتیک گفته شد این کار نیازمند داشتن دانش کافی در زمینه انواع درب های اتوماتیک و اجزاء تشکیل دهنده آن ها می باشد.

یکی دیگر از مواردی که در سرویس درب اتوماتیک شیشه ای مورد بررسی قرار میگیرد کلید خلاص کن موتور درب اتوماتیک می باشد. کلید خلاص کن یکی از قطعات کوچک ولی کاربردی در موتور است که برای باز و بسته کردن درب برقی استفاده می شود. زمانی که کلید خلاص کن خم شود یا از محور خود بیرون آید، موتور شروع به هرز کار کردن می کند و در نتیجه درب باز و بسته نخواهد شد.

پیشنهاد میوشد برای اطلاع از انواع درب اتوماتیک پارکینگ و قیمت کرکره برقی پارکینگ کلیک کنید. برای تعمیر درب ریموت پارکینگ غرب تهران نیز اولین موردی که باید در نظر داشته باشید برد درب اتوماتیک می باشد، چرا که در اکثر موارد علت خرابی، برد درب اتوماتیک می باشد.

سوالات متداول

نحوه تعمیر درب اتوماتیک به چه صورت است؟

برای تعمیر درب اتوماتیک ابتدا باید اقدام به عیب یابی بخش های مختلف درب اتوماتیک نمایید، به عنوان مثال یکی از اولین مواردی که باید مورد بررسی قرار دهید موتور درب اتوماتیک می باشد. داخل مقاله به صورت جامع در رابطه با تعمیر درب اتوماتیک صحبت کرده ایم.

علت باز و بسته نشدن درب اتوماتیک چیست؟

باز و بسته نشدن درب اتوماتیک میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. ابتدا تمامی قطعات مهم درب اتوماتیک و کارکرد صحیح آن ها را مورد بررسی قرار دهید. داخل مقاله در رابطه با باز و بسته نشدن درب اتوماتیک به صورت جامع بحث کرده ایم.

علت کار نکردن درب اتوماتیک چیست؟

کار نکردن درب اتوماتیک دلایل متفاوتی دارد، یکی از دلایل کار نکردن درب اتوماتیک نفوذ آب به چشمی آن می باشد. داخل مقاله تمامی دلایل کار نکردن درب اتوماتیک را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

48 پاسخ
 1. مسلم قدرتی گفته:

  در مورد عیب یابی درب برقی شیشه ای سوال داشتم
  یکی از شیشه ها ترک برداشته و باید تعویض گردد
  چه تایمی میتونید برای بازدید بیاید

  پاسخ
 2. مصیبی گفته:

  در مورد عیب یابی درب برقی شیشه ای میتونید کارشناس اعزام کنید
  ممنون

  پاسخ
 3. وارسته گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  در مورد قیمت درب شیشه ای کرو اطلاعات میخاستم
  لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ تماس بگیرید تا همکارامون شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

   پاسخ
 4. حسنی گفته:

  درب شیشه ای فروشگاهمون به مشکل خرده و یکم صدا میده
  چطوری میتونم با تیم فنی بابت حضور در محل و رفع ایراد هماهنگی داشته باشیم

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ تماس بگیرید تا همکارامون شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

   پاسخ
 5. موسوی شهریار گفته:

  در مورد سرویس درب اتوماتیک به چه صورت میتونیم با همکارانتون هماهنگی داشته باشیم

  پاسخ
 6. مقدسی گفته:

  عیب یابی درب اتوماتیک شیشه ای به چه صورت انجام میشه
  امکان راهنمایی دارید؟

  پاسخ
 7. رمضانی گفته:

  سلام شبتون بخیر نحوه عیب یابی درب اتوماتیک را بفرمایید

  پاسخ
 8. میثم رضایی گفته:

  سلام کرکره برقی تعمیرات داریم – چطوری میتونیم با تیم تخصصی شما صحبت کنیم

  پاسخ
 9. وزیری گفته:

  شماره تعمیرکارهاتون رو ندارید توی سایت میخوام بیان برای سرویس

  پاسخ
 10. وارسته گفته:

  سلام وقتتون بخیر در مورد عیب یابی درب های اتوماتیک شیشه ای توضیحات بفرمایید

  پاسخ
 11. نگین گفته:

  سلام – لطفا یک کارشناس بابت عیب یابی درب اتوماتیک فروشگاه برایمان ارسال فرمایید

  پاسخ
 12. پورحسین گفته:

  سلام
  لطفا سرویس کار درب اتوماتیک را جهت سرویس درب اتوماتیک فروشگاه برامون ارسال فرمایید
  چطور میتونم هماهنگی را انجام دهم

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ تماس بگیرید تا همکارامون شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، برای کسب اطلاعات در رابطه با سرویس و تعمیر درب اتوماتیک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 13. شایان گفته:

  چطور میتونم با تعمیرکار درب اتوماتیک بابت سرویس درب شیشه ای هماهنگی داشته باشم

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با همکاران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
 14. سهیل گفته:

  سلام – درب اتوماتیک شیشه ای نیاز به سرویس داره – چطور میتونم هماهنگ کنم

  پاسخ
  • hamtadoor گفته:

   سلام. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، از صفحه تماس با ما استفاده کنید.

   پاسخ
 15. Mahsa گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  لطفا بابت اعزام تیم نصب چطور میتونم هماهنگی داشته باشم

  پاسخ
 16. شیدا گفته:

  سلام
  برد جک پارکینگ منزلمون آب خوردگی داره
  و قدرت گیرندکی ریموت ها کم شده
  باید برد عوض بشه یا تعمیر میشه؟

  پاسخ
 17. شایان گفته:

  سلام
  بابت سرویس درب شیشه ای سوال داشتم
  نحوه اعزام تیم نصب به چه صورت است

  پاسخ
 18. سامان رفیعی گفته:

  سلام
  بابت سرویس و تعمیر کرکره برقی راهنمایی میخاستم
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.