تنظیم درب اتوماتیک

تنظیم درب اتوماتیک

درب اتوماتیک یکی از کاربردی ترین تجهیزاتی می باشد که همواره در بازار در انواع مختلفی به مشتریان عرضه میگردد. هر یک از انواع مختلف درب های اتوماتیک دارای نحوه تنظیم متغیری می باشد که پیشنهاد میشود برای انجام تنظیمات آن از یک فرد ماهر و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

از آنجا که درب های اتوماتیک دارای قطعات متنوعی هستند که هرکدام کاربرد و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد، میتوان گفت همواره یکی از مشکلات افراد در رابطه با درب اتوماتیک تنظیم سرعت و همچنین سنسور چشمی آن می باشد، در این مقاله هر آنچه که باید در رابطه با تنظیم درب اتوماتیک بدانید را برای شما عزیزان قرار داده ایم. چنانچه در رابطه با نحوه تنظیم درب های اتوماتیک به مشکل بر خورده اید با ما همراه باشید تا با نحوه تنظیم کردن قطعات درب اتوماتیک از جمله تایمر، برد و سنسور آشنا شوید.

برای خرید درب اتوماتیک با گارانتی و خدمات پس از فروش، لیست قیمت درب اتوماتیک را از فروشگاه همتا استعلام بگیرید. با ما خرید مطمئن درب اتوماتیک را تجربه کنید 02155446725.

تنظیم درب اتوماتیک
تنظیم درب اتوماتیک

تنظیم درب اتوماتیک

یکی از اولین مواردی که در تنظیم درب اتوماتیک باید رعایت شود این است که قبل از شروع به اقدام برای تنظیم درب برقی ابتدا اطلاعات کافی در رابطه با نوع درب انتخابی و قطعات تشکیل دهنده آن داشته باشیم.

اصلی ترین بخش در یک درب اتوماتیک که وظیفه باز و بسته کردن درب را بر عهده دارد، سنسور آن می باشد. همانطور که میدانید درب های اتوماتیک در انواع متعددی در بازار وجود دارد که طرز کار آن ها به این صورت است که با استفاده از سنسور و چشمی افراد و اشیاء را زمانی که مقابل درب قرار میگیرند شناسایی کرده و دستور باز و بسته شدن درب را به موتور آن میدهد. سنسور درب اتوماتیک این امکان را به افراد میدهد تا بتوانند در فاصله بیشتری از درب قرار بگیرند و درب برای آن ها باز شود. به نوعی می توان گفت برای آن که بخواهید در فاصله بیشتری از درب اتوماتیک قرار بگیرید و درب همچنان باز و بسته شود میتوانید سنسور را به نوعی تنظیم کنید که وسعت دید آن ها به صورت نیم دایره بزرگ باشد.

نحوه تنظیم چشمی درب اتوماتیک به این صورت می باشد که ابتدا پس از باز کردن درب سنسور درب اتوماتیک پتانسیومر یا همان ولوم را که وظیفه تنظیم مقدار حساسیت سنسور را دارد در حالت متوسط قرار میدهیم، هرچه حساسیت ولوم را بالا تر ببریم درب در باز شدن سرعت عمل بیشتری خواهد داشت و نسبت به اشیاء حساس تر خواهد بود. پیشنهاد ما این است که مقدار حساسیت پتانسیومر را بر روی متوسط قرار دهید چرا که در صورت عبور هر شیء کوچکی نیز درب باز خواهد شد و این امر ممکن است برای شما آزار دهنده باشد.

آموزش تنظیم درب اتوماتیک
آموزش تنظیم درب اتوماتیک

آموزش تنظیم درب اتوماتیک

یکی از عمده ترین مشکلات افراد در رابطه با درب های شیشه ای اتوماتیک مدت زمان باز و بسته شدن آن می باشد. گاهی ممکن است در صورت قطعی برق و یا عدم تنظیم صحیح تایمر درب اتوماتیک شاهد دیر تر باز شدن درب باشیم. در این صورت باید اقدام به تنظیم تایمر درب برقی نماییم.

لازم به ذکر است تنظیم نمودن تایمر در هر نوع از درب های برقی متغیر می باشد و قبل از شروع کم و زیاد کردن تایمر درب اتوماتیک بهتر است در رابطه با نوع درب اتوماتیک خود اطلاعات کافی داشته باشید.

برای تنظیم تایمر درب اتوماتیک پارکینگ ابتدا به منوی n- رفته و تنظیمات را از صفر تا ۹۹۹ ثانیه تغییر دهید، لازم به ذکر است عدد پیش فرض اولیه صفر می باشد.

N1: این قسمت مخصوص باز شدن لت های درب های اتوماتیک بوده که از یک تا ۹۰ ثانیه قابل تنظیم می باشند، توجه داشته باشید که عدد استاندارد کارخانه آن ۷۰ است. شما میتوانید متناسب با میزان تردد این عدد را تغییر دهید.

N2: معمولا میتوان گفت از این حالت برای تنظیم درب شیشه ای مغازه و میزان درصد نیمه باز شو یا حالت زمستانی درب اتوماتیک استفاده می شود که از ۲۰ تا ۹۵ قابل تنظیم می باشد. معمولا در شرایط عمومی میزان ۶۰ درصد مناسب برای حالت زمستانی می باشد.

N3: این قسمت در تنظیم درب اتوماتیک شیشه ای برای تنظیم سرعت بسته شدن درب بوده که از ۱۰ تا ۹۰ ثانیه قابل تنظیم می باشد که استاندارد کارخانه ای آن عدد ۴۰ است.

برای تنظیم تایمر درب برقی faac از روش پروگرام کردن میتوانید استفاده نمایید، برای تنظیم تایمر درب برقی faac ابتدا دکمه set/stop را بر روی ریموت درب پارکینگ به مدت 4 ثانیه فشار دهید تا وارد حالت پروگرام کردن شود. حواستان باشد که در طول انجام این عملیات و تنظیم نمودن تایمر درب اتوماتیک چراغ led روشن باشد، این چراغ نشان دهنده قرار گرفتن ریموت در حالت پروگرام کردن می باشد.

پس از وارد شدن ریموت به حالت پروگرام کردن برای شروع تنظیم تایمر درب اتوماتیک سیماران، میتوانید ببینید که LED های L1 تا L8 وجود دارد که شما میتوانید متناسب با نیاز خود این حالت ها را از آهسته تا خیلی سریع تغییر دهید. برای انجام این کار ابتدا کلید set را فشار داده و چند ثانیه صبر کنید تا LED1 فعال گردد، سپس با استفاده از گزینه های close یا open کلیدی LED3 را که مربوط به تنظیم سرعت درب اتوماتیک انتخاب نمایید.

لازم به ذکر است کلید L1 مربوط به سرعت بسیار آهسته ،کلید L2 سرعت آهسته، کلید L3 سرعت معمولی و L4 سرعت عادی می باشد و اگر نیاز به سرعت بالاتری دارید از کلیدL5 استفاده نمایید.

اگر برای تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی یا درب برقی پارکینگ تان نمیدانید چطور و با چه روش هایی باید اقدام کنید میتوانید از مراحلی که در مقاله تنظیم کرکره برقی آموزش دادیم برای این منظور کمک بگیرید.

تنظیم درب شیشه ای اتوماتیک
تنظیم درب شیشه ای اتوماتیک

تنظیم درب شیشه ای اتوماتیک

تنظیمات درب اتوماتیک نیازمند داشتن تخصص و دانش کافی در زمینه انواع درب های اتوماتیک می باشد، اما همواره مواردی هستند که شما تنها با دانستن نوع درب اتوماتیک خود میتوانید اقدام به تنظیم نمودن ان ها کنیدف به عنوان مثال یکی از مواردی که میتوان نام برد برد درب اتوماتیک می باشد، از آنجا که برد درب اتوماتیک در تمامی انواع و مدل های درب های اتوماتیک یکسان می باشد و یک کاربرد و وظیفه را دارد، میتوان به راحتی اقدام به تنظیم کردن و ست کردن آن نمود.

برای تنظیم برد درب اتوماتیک ابتدا تمامی اتصالات برد را قطع کرده و با فشار دادن دکمه روی رسیور LED رسیور روشن می‌شود. معمولا این LED برای ۱۰ ثانیه روشن خواهد بود و شما باید طی این ۱۰ ثانیه یکی از دکمه‌های ریموت را بزنید، زمانی که LED رسیور به حالت چشمک‌ زن در می آید یعنی ریموت را شناخته و آماده تنظیم شدن می باشد. سایر دکمه‌ های برد را نیز می‌ توانید با رسیور به همین ترتیب تنظیم نمایید.

لازم به ذکر است از همین روش برای تنظیم برد درب پارکینگ faac و تنظیم درب اتوماتیک ریلی نیز میتوانید استفاده کنید. در صورتی که در رابطه با انواع برد درب اتوماتیک و قیمت درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای به مشکل بر خورده اید و همچنین برای استعلام قیمت برد درب اتوماتیک با کارشناسان ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا متخصصین مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند 02155446725.

تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ
تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ

تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ

یکی از مهمترین مسائلی که معمولا افراد در رابطه با درب پارکینگ با آن مواجه هستند تنظیم جک درب پارکینگ می باشد. برای تنظیم جک درب پارکینگ ابتدا دکمه ای را که روی مدار کنترل به عنوان تنظیم زمان قرار رگرفته است به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا نشانگر یا همان LED چشمک بزند.

پس از روشن شدن led دکمه D در فشار دهید تا تایمرشروع به ضبط کند، در این مرحله باید صبر کنید تا زمان مورد نظر را به اتمام برسانید و سپس دوباره دکمه D را فشار دهید.همزمان با زمان مورد نظر باز و بسته شدن درب ثبت می گردد.

از این روش میتوانید برا تنظیم درب اتوماتیک bft نیز استفاده نمایید، پیشنهاد میشود برای تنظیم کردن جک درب پارکینگ و استعلام قیمت کرکره برقی پارکینگ از یک فرد متخصص کمک بگیرید. در صورت انجام نادرست مراحل آسیب های زیان باری به درب پارکینگ وارد خواهد شد.

سوالات متداول

چگونه سنسور درب اتوماتیک را تنظیم کنیم؟

سنسور درب اتوماتیک یکی از بخش های اصلی در درب می باشد که وظیفه باز نگه داشتن در را به هنگام ورود افراد و اشیاء به داخل دارد، داخل مقاله در رابطه با نحوه تنظیم سنسور درب اتوماتیک به صورت جامع صحبت کرده ایم.

چگونه چشمی درب اتوماتیک را تنظیم کنیم؟

چشمی درب اتوماتیک افراد و اشیاء را در یک فاصله مشخصی از درب اتوماتیک شناسایی کرده و فرمان باز شدن درب را به موتور میدهد. داخل مقاله در رابطه با روش تنظیم چشمی درب اتوماتیک بحث کرده ایم.

چگونه برد درب اتوماتیک را تنظیم کنیم؟

اولین گام در تنظیم برد درب اتوماتیک قطع کردن تمامی اتصالات آن می باشد، ابتدا تمامی اتصالات را قطع کنید و سپس دکمه روی رسیور را فشار دهید تا LED رسیور روشن شود، داخل مقاله ادامه مراحل تنظیم برد درب اتوماتیک را قرار داده ایم.

چگونه جک درب پارکینگ را تنظیم کنیم؟

برای تنظیم کردن جک درب پارکینگ میتوانید از دو روش استفاده نمایید، اولین روش استفاده از کلید دیپ سوییچ می باشد، روش دوم استفاده از مدار کنترل می باشد. داخل مقاله روش تنظیم جک پارکینگ را مورد بررسی قرار داده ایم.

50 پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاوران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
 1. مسلم قدرتی گفته:

  در مورد نحوه تنظیم درب های اتوماتیک سوال داشتم
  لت سمت راست به کندی بسته میشود

  پاسخ
 2. مصیبی گفته:

  در مورد قیمت درب برقی شیشه ای سوال داشتم
  ممنون میشم ازتون

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، برایکسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تنظیم درب اتوماتیک تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
 3. وارسته گفته:

  خسته نباشید
  در مورد راهنمای تنظیم درب شیشه ای سوال داشتم
  چطور میتونیم قدری سرعت جابجایی درب ها را بیشتر کنیم
  تا زودتر درب باز بشه و سریع تر بسته بشه

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ تماس بگیرید تا همکارامون شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

   پاسخ
 4. حسنی گفته:

  من نصاب کرکره برقی هستم – مجموعه همتا برای درب اتوماتیک شیشه ای آموزش هم دارد؟

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ تماس بگیرید تا همکارامون شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

   پاسخ
 5. موسوی شهریار گفته:

  لطفا بابت کرکره برقی قیمت بفرمایید
  رنگ کرم کد 1015 با ریل آهنی و موتور توبولار لیپو
  با تشکر

  پاسخ
 6. مسعودی قروه گفته:

  راهنمای نصب برای اپراتور درب شیشه ای پروتکت دارید؟

  پاسخ
 7. مقدسی گفته:

  نحوه تنظیم درب های اتوماتیک شیشه ای به چه صورت انجام میشه

  پاسخ
 8. نوری - نهاوند گفته:

  لطفا در مورد تنظیم برد کرکره ای راهنمایی فرمایید

  پاسخ
 9. پارسا گفته:

  در رابطه با تنظیم درب اتوماتیک قیمت میخاستم
  لطفا لیست اگر دارید برام بفرستید

  پاسخ
 10. میثم رضایی گفته:

  سلام تنظیمات درب اتوماتیک راهنمایی دارید برامون بفرستید

  پاسخ
 11. وارسته گفته:

  سلام وقتتون بخیر در مورد تنظیم درب های اتوماتیک شیشه ای آموزش دارید؟

  پاسخ
 12. نگین گفته:

  سلام – تنظیم درب اتوماتیک برند یونیک داریم – چطوری میتونیم درب ها را یک مقدار با سرعت بیشتری حرکت دهیم
  لطفا اگر فیلم آموزشی دارید برایمان بفرستید

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام بله، داخل مقاله در رابطه با تنظیم کردن درب اتوماتیک به صورت جامع صحبت کرده ایم.

   پاسخ
 13. پورحسین گفته:

  سلام
  امکان تنظیم کنترل باکس درب اتوماتیک هست؟
  من میخام یکم سرعت جابجایی درب ها را آرام تر کنم
  لطفا بفرمایید چطوری میتونم انجامش بدم

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام بله، برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام بله ، برای تنظیم درب اتوماتیک با کارشناسان ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با همکاران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
  • hamtadoor گفته:

   سلام. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، از صفحه تماس با ما استفاده کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.