شیشه سکوریت چیست

شیشه سکوریت چیست

شیشه سکوریت یا همان شیشه نشکن یکی از انواع شیشه می باشد که کاربرد های بسیار زیادی داشته و معمولا برای درب بالکن ها مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله قصد داریم شما را با هر آنچه که باید در رابطه با شیشه سکوریت نشکن بدانید آشنا کنیم. اگر نمیدانید شیشه سکوریت چیست با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

برای خرید شیشه سکوریت با گارانتی و خدمات پس از فروش، لیست قیمت شیشه سکوریت را از فروشگاه همتا استعلام بگیرید. با ما خرید مطمئن شیشه سکوریت را تجربه کنید ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – ۰۲۱۵۵۴۴۹۲۱۲.

شیشه سکوریت چیست
شیشه سکوریت چیست

شیشه سکوریت چیست

شیشه سکوریت شده تقریباً چهار برابر قوی تر از شیشه معمولی یا آنیل شده است. و بر خلاف شیشه آنیل شده که می تواند در صورت شکستن به قطعات ناهموار خرد شود، شیشه سکوریت به قطعات کوچک و نسبتاً بی ضرر تبدیل می شود. در نتیجه، شیشه سکوریت در محیط‌هایی که ایمنی انسان در آنها مشکل است، استفاده می‌شود.

از شیشه سکوریت معمولا در شیشه های جانبی و عقب در وسایل نقلیه، درهای ورودی، محفظه دوش و وان، زمین های راکت بال، مبلمان پاسیو، اجاق های مایکروویو استفاده می شود.

وقتی صحبت از ایمنی و امنیت ساختمان می شود، پنجره ها و درهای شیشه ای یکی از نگرانی های اصلی هستند. از آنجایی که شیشه معمولی و آنیل شده به راحتی خرد می شود، می تواند منبع خطری در شرایط آب و هوایی شدید باشد، زمانی که شیشه ممکن است خرد شود و لبه های تیز آن باقی بماند می تواند به اطرافیان آسیب های جدی و جبران با پذیریا را برساند. خوشبختانه راه حل هایی برای تقویت پنجره ها و درهای شیشه ای و بهبود ایمنی و امنیت کلی وجود دارد. یکی از راه حل هایی که اغلب ارائه می شود شیشه سکوریت است.

وقتی شیشه‌های معمولی و آنیل‌شده می‌شکنند، به تکه‌های شیشه‌ای تیز و خطرناک تبدیل می‌شوند و لبه‌های ناهمواری در قاب پنجره باقی می‌مانند. قطعات شکسته در مجموع به عنوان اسپال نامیده می شوند. در هوای طوفانی شدید این قطعات تیز اغلب در هوا پرواز می‌کنند و به اطرافیان آسیب می‌رسانند.

برای کاهش این آسیب‌ها، دانشمندان راهی برای تقویت شیشه‌های معمولی در فرآیند تولید از طریق گرمایش شدید، به نام تمپرینگ، برای جلوگیری از پوسته شدن شیشه پیدا کردند. شیشه تا دمای شدید گرم می شود و سپس به سرعت از طریق انفجار هوا سرد می شود که باعث می شود لایه های بیرونی شیشه قبل از لایه های داخلی جامد شوند.

همانطور که لایه های داخلی خنک می شوند، لایه های بیرونی را می کشند و کشش ایجاد می کنند و خواص شیشه را تغییر می دهند. به جای اینکه به قطعات خطرناک تبدیل شود، هنگامی که شیشه سکوریت خورده خورده می شود، به مکعب های کوچک تبدیل می شود که برای کسانی که در نزدیکی هستند بسیار ایمن تر از شیشه های معمولی است.

در اکثر موارد شیشه سکوریت شده را می‌بینید که به روش‌های دیگری استفاده می‌شود. اغلب در تلفن های همراه، محافظ صفحه گوشی، لوازم آشپزخانه و شیشه خودرو نیز از انواع شیشه سکوریت استفاده می شود.

برای استعلام قیمت بالکن شیشه ای ریلی با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا کارشناسان و متخصصین مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

شیشه سکوریت
شیشه سکوریت

شیشه سکوریت شده یا سخت شده نوعی شیشه ایمنی است که توسط عملیات حرارتی یا شیمیایی کنترل شده برای افزایش استحکام در مقایسه با شیشه معمولی پردازش می شود. تمپر کردن سطوح بیرونی را تحت فشار قرار می دهد و داخلی را تحت کشش قرار می دهد. چنین تنش‌هایی باعث می‌شود که شیشه، وقتی شکسته شود، به‌جای اینکه مانند شیشه‌های صفحه‌ای (معروف به شیشه‌های آنیل‌شده) به تکه‌های دندانه‌دار تبدیل شود، به تکه‌های دانه‌ریز کوچک خرد می‌شود و تکه های دانه ای کمتر باعث آسیب می شوند و در نتیجه ایمنی و استحکام آن نسبت به شیشه های معمولی بیشتر خواهد شد.

شیشه سکوریت در کاربردهای مختلف از جمله: پنجره خودروهای سواری، درب دوش حمام، درب‌ها و میزهای شیشه‌ای معماری، سینی‌های یخچال، محافظ صفحه موبایل و به عنوان جزئی از شیشه‌های نشکن برای غواصی مورد استفاده قرار میگیرد.

اکنون که با برخی از کاربردهای بهتر شیشه سکوریت آشنا شدید، در اینجا یکی از معایب آن را قرار داده ایم تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا این نوع شیشه برای شما مناسب است یا خیر.

تنها عیب این نوع شیشه های نشکن این است که این امکان را به سارقین میدهد که به فضای داخل دسترسی پیدا کنند. همانطور که در بخش های بالایی بالا بیان کردیم،اگر چه این شیشه بسیار قوی تر از شیشه معمولی است، اما وقتی شیشه سکوریت بشکند، کاملاً خرد می شود. این شما را در برابر ورود افراد و سارقین به محیط داخل آسیب‌پذیرتر می‌کند زیرا سارقین به راحتی می‌توانند تنها با آسیب رساندن به یک تکه شیشه به فضای داخل دسترسی پیدا کنند.

در کنار این مورد که با شکسته شدن شیشه سکوریت افراد میتوانند به داخل محیط وارد شوند باید بگوییم شیشه سکوریت دارای مزایا و کاربرد های بسیار زیادی می باشد و برای رفع این مشکل تنها کافی است از یک دزدگیر برای درب شیشه ای مورد نظر خود استفاده نمایید.

پیشنهاد ویژه: بالکن چیست

انواع شیشه سکوریت
انواع شیشه سکوریت

انواع شیشه سکوریت

از جمله انواع شیشه سکوریت عبارت اند از:

 • شیشه سکوریت شفاف
 • شیشه سکوریت مات شده
 • شیشه یکوریت رنگی
 • شیشه سکوریت لمینت (شیشه نشکن لمینت)
 • شیشه انعکاسی (شیشه سکوریت رفلکس)

هر کدام از انواع شیشه های سکوریت دارای کاربرد های متفاوتی هستند و دارای مزایا و معاسب مربوط به خود می باشند. شیشه سکوریت شفاف معمولا به عنوان گلس موبایل مورد استفاده قرار میگرید و در صورت خورد شدن به تکه های مکعبی تبدیل می شود.

همچنین لازم به ذکر است شیشه سکوریت نشکن بر اساس قطر و اندازه نیز به سه نوع :4 میلیمتر، 10 میلی متر و 6 میلی متر تقسیم بندی می شود. که هر کدام از این نوع شیشه های نشکن با توجه به کاربرد های مختلف دارای ویژگی های متغیری می باشند. به عنوان مثال شیشه نشکن سکوریت 10 میلی متر که پرفروش ترین انواع شیشه سکوریت به شمار می آید معمولا در طرح ها و رنگ های متعددی در بازار تولید و عرضه می گردد و دارای ضخامت و قطر بیشتری می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مشخصات فنی انواع شیشه سکوریت میتوانید با شماره تلفن های ما در فروشگاه درب اتوماتیک و مرکز خرید درب اتوماتیک همتا تماس بگیرید تا متخصصین و کارشناسان مربوطه شما را در این زمینه راهنمایی نمایند (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱.

پیشنهاد ویژه: آموزش رگلاژ درب شیشه ای

شیشه نشکن چیست
شیشه نشکن چیست

شیشه نشکن چیست

شیشه نشکن یا همان شیشه میرال تا 7 برابر در برابر ضربه مقاوم است و در برابر باد، تگرگ، برف سنگین و… از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. شیشه سکوریت یا همان شیشه نشکن پس از شکستن تبدیل به مکعب های بسیار ریز تبدیل می شود، اما شیشه معمولی به قطعات بزرگ تبدیل می شود که خطر خسارت جانی و مالی را به دنبال دارد.

شیشه سکوریت هم از نظر فیزیکی و هم از نظر حرارتی قوی تر از شیشه های معمولی است. برای طبقه بندی شیشه به عنوان سکوریت و نشکن، سطح آن باید حداقل تنش فشاری 69 مگا پاسکال (10000 psi) داشته باشد. سپس، برای اینکه یک شیشه سکوریت به عنوان یک شیشه ایمنی در نظر گرفته شود، تنش فشاری سطح آن باید از 100 مگا پاسکال (15000psi) عبور کند. اگر شیشه سکوریت بشکند، تنش سطحی افزایش یافته به جای تکه های تیز، باعث ایجاد قطعات مکعبی کوچک می شود. این ویژگی باعث می شود که شیشه سکوریت برای کاربردهای ضد فشار و ضد انفجار گزینه مناسبی باشد.

چنانچه در رابطه با نصب شیشه سکوریت برای بالکن به مشکل برخورده اید کلیک کنید.

یکی از پرفروش ترین انواع شیشه نشکن و شیشه سکوریت، شیشه سکوریت نورگیر می باشد. بسیاری از افراد میخواهند علاوه بر سکوریت بودن شیشه مورد نظرشان، نور نیز وارد محیط نشود. برای این کار شیشه سکوریت نورگیر بهترین گزینه خواهد بود.

پیشنهاد میشود برای استعلام قیمت شیشه نشکن کف در تهران و قیمت شیشه بالکنی با شماره تلفن ما در مرکز فروش یراق آلات شیشه در تهران در پیامرسان واتس اپ تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

برای خرید درب اتوماتیک تاشو و اطلاع از کاربرد ها و مزایای درب اتوماتیک تلسکوپی به همراه مشاهده لیست قیمت درب اتوماتیک گردان کلیک کنید.

نمایندگی شیشه نشکن

فروشگاه درب اتوماتیک همتا یکی زا معبتر ترین فروشگاه ها و بهترین نمایندگی شیشه نشکن در تهران می باشد که همواره با ارائه کیفیت بی نظیر و همچنین طول عمر بالای محصولاتش رضایت مشتریان و مخاطبین را به خود جلب کرده است. ما یکی از برترین ها در تولید انواع شیشه نشکن برای کف، شیشه نشکن برای سقف، شیشه نشکن نورگیر، شیشه نشکن پلاستیکی و شیشه نشکن پنجره در تهران هستیم. شما میتوانید برا ثبت سفارش انواع شیشه نشکن برای شیشه بالکنی مورد نظر خود با یکی از شماره تلفن های ما تماس بگیرید.

شرکت درب اتوماتیک همتا با بیش از ده سال سابقه در راستای اصل مشتری مداری، علاوه بر ارائه بهترین و با کیفیت ترین محصولات اروپایی با هزینه های مناسب، با اجرای دقیق و منطبق با خواسته شما کارفرمایان محترم در زمینه تامین و نگهداری و خدمات پس از فروش، سعی در افزایش رضایت مندی مشتریان خویش دارد.

پیشنهاد ویژه: محاسبه قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

نمایندگی شیشه نشکن
نمایندگی شیشه نشکن

خواص اصلی شیشه سکوریت در موارد زیر خلاصه می شود:

تطبیق پذیری: شیشه های سکوریت شده را می توان به اشکال و سبک های مختلف برای پاسخگویی به کاربردهای مختلف شکل داد. برای استعلام قیمت شیشه میرال و شیشه تاشو بالکن کلیک کنید.

مقاومت در برابر ضربه: مقاومت در برابر ضربه شیشه سکوریت در مقایسه با شیشه فلوت بسیار بالا است. این ویژگی شیشه سکوریت به مقاومت در برابر شرایط و دماهای شدید کمک می کند.

استحکام: شیشه سکوریت شده می تواند 3 تا 7 برابر قوی تر از شیشه آنیل شده باشد، که آن را برای کاربردهای سخت تر با بارهای محیطی بالا مناسب می کند.

ساخت: هر گونه برش یا سنگ زنی باید قبل از تمپر انجام شود، زیرا این فرآیندها پس از گرم شدن شیشه باعث شکستگی می شوند.

سوالات متداول

شیشه سکوریت چیست و در چه مکان هایی از آن استفاده می شود؟

برای پاسخ به این سوال که شیشه سکوریت چیست و در چه مکان هایی از آن استفاده می شود باید بگوییم، شیشه سکوریت شیشه نشکن می باشد که 4 برابر مقاوم تر از شیشه معمولی بوده و معمولا در مکان هایی استفاده میشود که هدف آن ها افزایش ایمنی و امنیت می باشد. مانند شیشه بالکنی.

شیشه سکوریت یا شیشه نشکن چیست؟

شیشه سکوریت یا شیشه نشکن نوعی شیشه می باشد که دارای مقاومت بسیار بالایی بوده و به نوعی گرما دیده می باشد و کاربرد های بسیار زیادی دارد. داخل مقاله در رابطه با شیشه سکوریت یا شیشه نشکن بیشتر صحبت کرده ایم.

معنی شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت به معنای شیشه نشکن می باشد که در مقایسه با شیشه معمولی از مقاومت و طول عمر بالاتری برخوردار است. داخل مقاله در رابطه با شیشه سکوریت و کاربرد های آن بیشتر صحبت کرده ایم.

شیشه نشکن چیست؟

شیشه نشکن نوعی شیشه می باشد که با قرار گرفتن در یک محیط شیمیایی و به اصطلاح گرمادیده شدن آن نسبت به دیگر شیشه های معمولی دارای ضخامت بالاتری بوده و در صورت شکستن به قطعات ریز مکعبی تبدیل می شود.

54 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام وقت بخیر
  قیمت شیشه ها با دورقاب نقره‌ای چند در میاد برای ابعاد
  ۴متر و عرض ۳متر ولی تا بشه رو هم فضای کمی موقع بسته شدن بگیره

  پاسخ
 2. بهرام گفته:

  قابلیت چاپ روی شیشه سکوریت امکان پذیر است
  قیمتش به چه صورته

  پاسخ
 3. منوچهری گفته:

  فرق شیشه سکوریت لمینت و سکوریت ساده چی هست؟
  لطفا دقیق بفرمایید

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاوران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
 4. نیمایی گفته:

  شیشه سکوریت 3 جداره برای داخل فضای واحد ساختمانی اجرا دارید؟

  پاسخ
 5. سبزعلی نژاد گفته:

  قیمت انواع شیشه نشکن سکوریت مات و شفاف و رنگی میخاستم
  تحویل چند روزه انجام میشه

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، برای استعلام قیمت شیشه نشکن با مشاوران ما در همتا تماس بگیرید.

   پاسخ
 6. موحدی گفته:

  شیشه های 10 میل سکوریت چه رنگ بندی موجود است
  امکان ارسال عکس در تلگرام یا وات ساپ دارید؟

  پاسخ
 7. مسلم قدرتی گفته:

  در مورد قیمت درب اتوماتیک سوال داشتم
  قیمت 4 درب – دو ثابت و دو متحرک بفرمایید
  با تشکر

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، برای کسب اطلاعات در رابطه با قیمت شیشه نشکن تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
 8. عباسی گفته:

  در مورد انواع شیشه نشکن سوال داشتم
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر فراوان

  پاسخ
 9. جم گفته:

  قیمت انواع شیشه ریلی برای بالکن میخاستم
  و بفرمایید هزینه نصب چقدر میشه

  پاسخ
 10. تسلیمی - تهران گفته:

  قیمت شیشه سکوریت درب اتوماتیک میخاستم
  لطفا لیست قیمت بفرمایید

  پاسخ
 11. مهرابی - ازادشهر گفته:

  بابت شیشه های بالکنی و قیمت هاتون پیام میدم
  شرکت شما قیمت شسیشه بالکنی داره؟

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام دوست عزیز، داخل مقاله نصب شیشه بالکنی تمامی روش های نصب انواع شیشه سکوریت را قرار داده ایم.

   پاسخ
 12. مسایی - چابهار گفته:

  شیشه سکوریت داخل واحد ساختمانی دارید
  بابت پارتیشن بندی

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام بله موجود است، برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن های مشاوران ما در فروشگاه درب اتوماتیک همتا تماس بگیرید تا شما را راهنمایی نمایند (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
 13. وارسته گفته:

  قیمت هر متر مربع شیشه سکوریت 10 میل شفاف چقدر هست؟
  و لطفا قیمت شیشه سوپر شفاف هم بفرمایید؟
  با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.