تعمیر موتور کرکره برقی

تعمیر موتور کرکره برقی

با توجه به اینکه موتور کرکره برقی اصلی ترین بخش یک کرکره برقی می باشد، در صورت خرابی، تعمیر کردن آن دارای نکات مهمی می باشد که در صورت دانستن آن ها میتوانید اقدام به تعمیر موتور کرکره برقی نمایید. در ادامه به صورت گام به گام آموزش تعمیر موتور کرکره برقی را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

برای خرید موتور کرکره برقی با گارانتی و خدمات پس از فروش، لیست قیمت موتور کرکره برقی را از فروشگاه همتا استعلام بگیرید. با ما خرید مطمئن موتور کرکره برقی را تجربه کنید ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – ۰۲۱۵۵۴۴۹۲۱۲.

تعمیر موتور کرکره برقی
تعمیر موتور کرکره برقی

تعمیر موتور کرکره برقی

علائمی در کرکره برقی وجود دارد که در صورت مشاهده آن ها متوجه خواهیم شد که موتور کرکره برقی مورد نظر ما نیاز به تعمیر دارد. یکی از بارز ترین علائمی که نشان دهنده خرابی موتور کرکره برقی می باشد باز و بسته نشدن درب کرکره برقی است. گاهی ممکن است در صورت وجود برق نیز شاهد باز و بسته نشدن درب کرکره برقی شویم، در این صورت میتوان حدس زد که موتور کرکره برقی سوخته است و برای تعمکیر کردن آن باید اقدام به تعویض موتور کرکره برقی نمایید.

قبل از آن که بخواهیم اقدام به تعمیر موتور کرکره برقی نماییم باید از انواع موتور کرکره برقی و اجزاء تشکیل دهنده آن و کاربرد و ویژگی های هریک از موتور های کرکره برقی اطلاعات کافی داشته باشیم. همانطور که قبل تر در رابطه با موتور های کرکره برقی گفته شد، موتور کرکره برقی انواع متعددی دارد که هر کدام متناسب با ساختار خود دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند. انواع موتور کرکره برقی عبارت اند از:

 • موتور استوانه‌ای یا تیوبلار (tubular)
 • موتور سانترال (central)
 • موتور ساید (side)

اولین قدم در تعمیر موتور توبولار کرکره برقی بررسی سیم پیچ آن می باشد. سیم پیچ کرکره برقی بخشی از موتور کرکره برقی می باشد که به صورت استوانه ای بوده و داخل آن سیم‌های آلومینیومی و مسی تابیده شده به هم قرار دارند.

از انجا که این سیم ها وظیفه انتقال سیگنال و فرمان را به موتور کرکره برقی دارند، در صورت بروز مشکل در هر یک از آن ها میتوانیم شاهد باز و بسته نشدن کرکره برقی شویم. پس مهمترین بخش در تعمیر موتور توبولار بررسی و عیب یابی سیم پیچی موتور کرکره برقی می باشد. توجه داشته باشید که هنگام بررسی سیم پیچ برق متصل شده به موتور کرکره برقی را از پیش قطع کرده باشید تا از خطر برق گرفتگی جلوگیری شود.

سوختن برد کرکره برقی نیز یکی از مواردی می باشد که باعث از کار افتادن کرکره برقی میشود. از آنجا که برد کرکره برقی یکی از لوازم کرکره برقی می باشد که وظیفه انتقال فرمان به موتور کرکره برقی را دارد، در صورت صحیح کار نکردن آن شاهد از کار افتادن موتور کرکره برقی خواهیم بود. تعمیر برد کرکره برقی کاری آسان بوده و تنها با دانستن چیدمان سیم های برد کرکره برقی میتوانید اقدام به تعویض برد کرکره برقی نمایید.

قطع کن موتور کرکره برقی به منظور تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی به کار می‌رود. در موتورهای ساید کرکره برقی از این قطعه به منظور تراز کردن بالا و پایین درب کرکره‌ای استفاده می‌شود.

دومین قدم در تعمیر موتور کرکره برقی توبولار تعویض موتور کرکره برقی می باشد، موتوری که داخل شفت یا لوله کرکره قرار دارد را در شرایطی که تیغه های کرکره روی آن قرار دارد باز کنید و موتور جدید را روی آن سوار نمایید.

با توجه به گفته های بالا در خصوص آموزش تعمیر موتور توبولار باید بگوییم، از آنجا که موتور کرکره برقی از نوع توبولار دارای پیچیدگی های خاصی می باشد، تعمیر کردن موتور آن را به یک فرد کارشناس و متخصص بسپارید.

لازم به ذکر است موتور توبولار برای مکان های کم تردد بیشترین استفاده را دارد و نسبت به سایر موتور های کرکره برقی وزن کمتری دارد و میتوان به راحتی اقدام به تعویض موتور کرکره برقی از این نوع نمود، همچنین موتور توبولار کرکره برقی در مواقع قطعی برق نیز به کار خود ادامه خواهد داد، زیرا با استفاده از اهرم خلاص کن میتوانید درب این نوع کرکره برقی را باز و بسته نمایید. همین ویژگی این نوع موتور های کرکره برقی باعث شده است اولین انتخاب افرادی باشد که نیاز به یک کرکره برقی دارند که در صورت قطعی برق نیز به کار خود ادامه دهد.

تا این بخش از مقاله متوجه شدمی که تعمیر موتور درب کرکره ای متناسب با نوع موتور آن و همچنین ابعاد و کارکرد آن متغیر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع موتور های کرکره برقی با کارشناسان ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱.

هزینه تعمیر کرکره برقی
هزینه تعمیر کرکره برقی

پیشنهاد میوشد برای کسب اطلاعات در رابطه با قیمت تیغه کرکره برقی و قیمت کرکره برقی با شماره تلفن های همتا در تماس باشید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱.

هزینه تعمیر کرکره برقی

از آنجا که هزینه تعمیر کردن موتور کرکره برقی بالا می باشد و در خصوص هر یک از انواع موتور های کرکره برقی هزینه های متنوعی را تعمیرکاران ممکن است از شما دریافت کنند، ابتدا با استفاده از راهکار های بالا اقدام به تعمیر کردن موتور کرکره برقی خود نمایید، و در صورت رفع نشدن مشکل با یک کارشناس حرفه ای تماس بگیرید. در ادامه در رابطه با سیم کشی موتور های کرکره برقی توضیح خواهیم داد.

سیم کشی موتور توبلار

همانطور که بالاتر در رابطه با سیم های موجود در موتور کرکره برقی گفته شد، سیم کشی موتور توبلار با سیم کشی موتور ساید کرکره برقی متفاوت می باشد، اما میتوان گفت کلیت هر دوی آن ها یکی می باشد.

معمولا سیم کشی موتور توبلار به دو صورت یو پی اس دار و بدون یو پی اس صورت میگیرد. برای سیم کشی موتور توبلار باید رسیور آن را به یک سوکت سه پایه متصل نمایید. لازم به ذکر است رسیور موتور توبلار کرکره برقی دارای ورودی 220 ولت می باشد. با انجام این کار، اتصال موتور به رسیور صورت میگیرد.

اما در رابطه با سیم کشی موتور ساید کرکره برقی باید بگوییم، سیم کشی موتور ساید کرکره برقی نسبت به موتور توبلار بسیار آسان تر بوده و تنها با انجام چند حرکت ساده میتوانید اقدام به سیم کشی موتور ساید کرکره برقی نمایید. برای انجام این کار تنها سوکت موتور ساید را به رسیور آن وصل می نماییم. سپس برای فراهم شدن برق تمام مدار رسیور موتور کرکره برقی را به برق 220 ولت وصل می کنیم.

پیشنهاد میشود در صورت بروز مشکل در رابطه با تعمیر کرکره برقی مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

در این مقاله سعی کردیم در رابطه با سیم کشی موتور کرکره برقی و همچنین تعمیر آن اطلاعات کافی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در صورت نیاز میتوانید با شماره های ما تماس بگیرید تا متخصصین مربوطه شما را با انواع موتور های کرکره برقی آشنا نمایند.

نظافت و روغن کاری به صورت دوره‌ای می‌تواند باعث طولانی‌تر شدن عمر مفید موتورهای کرکره برقی شود و از خراب شدن آنها جلوگیری کند. اما چنانچه متوجه شدید موتور کرکره برقی دچار مشکل شده و نیاز به تعمیرات دارد، حتماً به یاد داشته باشید که این کار را به تکنسین‌های متخصص بسپارید.

چگونه کرکره ای که دیگر بالا نمی رود را تعمیر کنیم؟

هنگامی که کرکره شما دیگر به خودی خود بالا نمی رود، لازم است اجزای مختلف آن را بررسی و آزمایش کنید تا دلایل را شناسایی کنید و در نتیجه عیب را به طور موثر تعمیر کنید.

چه کرکره شما برقی باشد چه مکانیکی، از شما دعوت می کنیم به ترتیب راهنمای عیب یابی ما را دنبال کنید. توجه داشته باشید که داشتن دانش کافی در زمینه انواع موتور های کرکره برقی از جمله مواردی است که باید قبل از تعمیر موتور کرکره برقی در نظر گرفته شود.

نکاتی که قبل از شروع باید بدانید:

اگر کرکره شما که بالا نمی رود همچنان تحت گارانتی است از سازنده یا نصاب کرکره خود کمک بگیرید. شرکت مورد نظر باید یک تکنسین برای شما بفرستد تا کرکره برقی شما را به صورت رایگان تعمیر کند. توجه داشته باشید، دستکاری هایی که در زیر توضیح داده شده است را انجام ندهید زیرا ممکن است باعث از دست دادن حقوق خود در ضمانت شود!

اگر مستاجر هستید، هزینه های تعمیرات یا تعمیرات باید به عهده صاحبخانه شما باشد. در صورت آسیب بیشتر به کرکره پس از مداخله از جانب شما، ممکن است از شما خواسته شود که هزینه تعمیر را بپردازید.

از جمله دیگر نکات در رابطه با تعمیر موتور کرکره برقی این است که هرگز مکانیزم را تحت فشار قرار ندهید، زیرا خطر آسیب بیشتر به آن وجود دارد. هنگام بررسی اجزای یک کرکره برقی، ضروری است که مدار الکتریکی کرکره برقی را از طریق کنترل پنل خود قطع کنید.

می توانید مدار الکتریکی اتاق مورد نظر یا کل خانه را قطع کنید. به یاد داشته باشید که سوئیچ های محدود را پس از قطع برق با مراجعه به دفترچه راهنمای کاربر تنظیم کنید.

سوالات متداول

تعمیر کردن موتور کرکره برقی به چه صورت است؟

برای تعمیر کردن موتور کرکره برقی ابتدا باید به بررسی دقیق اجزاء آن و نحوه کارکرد آن ها بپردازیم، داخل مقاله در رابطه با تعمیر موتور های کرکره برقی به صورت جامع صحبت کرده ایم.

هزینه تعمیر کردن موتور کرکره برقی چقدر است؟

هزینه تعمیر موتور های کرکره برقی با توجه به نوع و همچنین کاربرد آن ها متغیر می باشد. ابتدا اقدام به عیب یابی موتور کرکره برقی کرده و سپس در صورت نیاز از یک فرد متخصص در زمینه تعمیر انواع موتور های کرکره برقی کمک بگیرید.

50 پاسخ
 1. میردامادی گفته:

  تعویض سیم پیچی موتور ساید 600 کیلو چند وز زمان میبره؟
  موتور سوخته و باید سیم پیچ عوض بشه

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاوران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، میتونید به صورت آنلاین و حضوری انواع رسیور کرکره برقی را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری نمایید.

   پاسخ
 2. بابایی گفته:

  هزینه تعمیر موتور کرکره برقی سیرون با یو پی اس بفرمایید

  پاسخ
 3. مسلم قدرتی گفته:

  موتور کرکره مغازمون چند روزی هست صدا میده
  به چه صورت میتونیم با واحد فنی شرکت هماهنگ بشیم تا رفع ایراد کنند

  پاسخ
 4. مصیبی گفته:

  شما تعمیرات موتور کرکره هم انجام میدید
  برق اضطراری کرکرمون مشکل داره
  لطفا بفرمایید چطور میتونم با تیمتون هماهنگی داشته باشیم

  پاسخ
 5. حسنلو گفته:

  تعیر موتور درب کرکره ای انجام میدید؟
  آیا تعمیراتتون در محل است یا باید موتور کرکره را به کارگاهتون بیاریم

  پاسخ
 6. عباسی گفته:

  بابت هزینه تعمیر موتور درب کرکره ای سوال داشتم
  لطفا بفرمایید قیمت تعمیر موتور کرکره برقی چقدر میشود

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، برای کسب اطلاعات در رابطه با تعمیر موتور کرکره برقی تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ تماس بگیرید تا همکارامون شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ تماس بگیرید تا همکارامون شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

   پاسخ
 7. مقدسی گفته:

  بابت تعمیر موتور کرکره برقی سوال داشتم
  موتور در هنگام پایین اومدن صدا میده

  پاسخ
 8. مرتضایی گفته:

  امکان هماهنگی با یک تیم نصاب برای تعویض کرکره میخاستم

  پاسخ
 9. یزدانی گفته:

  سلام
  بابت تعمیر موتور کرکره
  بعد از تعمیر باز موتور شامل گارانتی میشه

  پاسخ
 10. مظفری گفته:

  قیمت کرکره برقی فروشگاه ضد سرقت و با امنیت بالا چقدر میشه؟

  پاسخ
 11. رمضانی گفته:

  سلام شبتون بخیر هزینه تعمیر موتور کرکره سنترال بفرمایید

  پاسخ
 12. نگین گفته:

  سلام – هزینه تعمیر موتور ساید کرکره برقی قسمت خلاص کن موتور چقدر میشه؟

  پاسخ
 13. پورحسین گفته:

  سلام
  بابت تعمیر موتور توبولار
  چطور میتونیم موتوری که خراب هست را خدمتتان ارسال کنیم

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
  • hamtadoor گفته:

   سلام. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، از صفحه تماس با ما استفاده کنید.

   پاسخ
 14. شیدا گفته:

  سلام ، موتور ساید منزلمون برق ups داره ، باتری یوپی اس خراب شده
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 15. Mahsa گفته:

  کرکره منزل صدا میداد، امروز نصاب اومد گفت میکروسوئیچ کرکره منزلمون خراب شده
  مبلغ تعمیر و یا تعویض چقدر هست؟

  پاسخ
 16. شایان گفته:

  موتور پارکینگ خونمون موقع حرکت صدا میده
  چطور میتونیم رفعش کنیم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.