تعمیر ups کرکره برقی

تعمیر ups کرکره برقی

همانطور که میدانید یو پی اس های کرکره برقی وظیفه ی تعبیه و فراهم نمودن انرژی لازم در زمان قطعی برق را دارا بوده و به نوعی کرکره برقی را ر صورت نبودن برق نیز قادر به حرکت می سازد. در این مقاله قرار است با یکدیگر به بررسی تعمیر ups کرکره برقی و آموزش نحوه نصب یو پی اس کرکره برقی بپردازیم، چنانچه در رابطه با قیمت ups کرکره برقی و یا انواع باطری کرکره برقی سوالی داشتید میتوانید با شماره گیری یکی از تلفن های ما در فروشگاه همتا از متخصصین و کارشناسان مربوطه به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

سوالات متداول
تعمیر ups کرکره برقی
تعمیر ups کرکره برقی

تعمیر ups کرکره برقی

منبع تغذیه اضطراری کرکره برقی (UPS)، که پشتیبان باتری کرکره برقی نیز نامیده می شود، در صورت از کار افتادن منبع برق ورودی یا کاهش ولتاژ به موتور کرکره برقی، برق اضطراری را فراهم می کند. اگر بخواهیم یک نگاه کلی به یو پی اس ها داشته باشیم باید بگوییم ups ها سیستم‌های برق مستمری هستند که برای محافظت از رایانه‌ها، مراکز داده، تجهیزات الکتریکی، تجهیزات مخابراتی و سایر سخت‌افزارها استفاده می‌شوند که در آن قطع برق می‌تواند منجر به جراحات، تلفات، از دست دادن داده‌ها یا اختلال در نحوه کارکرد آن ها شود.

یک یو پی اس کرکره برقی با تامین انرژی ذخیره شده به اتصالات الکترونیکی آن، محافظت تقریباً آنی در برابر قطع برق را فراهم می کند. اکثر یو پی اس ها از باتری ها و ابرخازن ه ا برای تولید انرژی استفاده می کنند، لازم به ذکر است متناسب با نوع کرکره برقی مورد نظر شما اندازه یو پی اس ها نیز متفاوت است.

یو پی اس های آماده به کار در صورت خاموشی و قطعی برق با کاهش ولتاژ یا افزایش ولتاژ به برق پشتیبان متوسل می شوند. هنگامی که یکی از این مشکلات برق رخ می دهد، UPS به برق جریان مستقیم (DC) سوئیچ می کند و آن را برای راه اندازی تجهیزات متصل به جریان متناوب (AC) معکوس می کند.

در واقع هدف اصلی یک دستگاه UPS در کرکره برقی، تامین انرژی باتری دستگاه شما در هنگام قطع برق است. انجام این کار از تجهیزات حیاتی در برابر آسیب محافظت می کند و به شما امکان می دهد آنها را به درستی و بدون سوختن موتور آن ها خاموش کنید.

مراحل تعمیر یو پی اس کرکره برقی

 1. تماس با شماره های موجود در سایت
 2. شرح دقیق مشکل
 3. دریافت مشاوره مستقیم از کارشناس فنی
 4. دریافت اطلاعات کافی در مورد تعمیرات و تعویض موتور و قطعات مور نیاز
 5. تعیین قیمت تعمیر یو پی اس کرکره برقی بر اساس پارامترهای مصوب
 6. اعزام تعمیرکار یو پی اس کرکره برقی در محل برای انجام خدمات

همانطور که پیشتر در رابطه با انواع یو پی اس های کرکره برقی صحبت کردیم، نحوه تعمیر ups ها متناسب با نوع کرکره برقی متفاوت می باشد، دو نوع اصلی کرکره های برقی همواره در بازار تولید و عرضه می گردد که یکی از نوع ساید و دیگری توبولار می باشد، نحوه نصب یو پی اس کرکره برقی و یا تعمیر یو پی اس کرکره برقی نیز در نوع ساید و توبولار کرکره برقی متغیر می باشد. به همین دلیل پیشنهاد میشود قبل از اقدام به نصب یو پی اس کرکره برقی و یا تعمیر آن ابتدا اطلاعات کافی را در رابطه با نوع کرکره برقی مد نظر خود و توان موتور آن کسب نمایید.

از جمله مهمترین نکاتی که باید قبل از تعمیر یو پی اس کرکره برقی بدانید این است که یو پی اس باید به پریز دیواری وصل شود که کار می کند و ولتاژ صحیح را تامین می کند. بدون آن، باتری داخلی نمی تواند شارژ شود و در صورت لزوم خروجی تولید کند.

در صورت عدم کارکرد صحیح یو پی اس اولین قدم بررسی قطع کننده ها می باشد. وقتی صحبت از واحدهای یو پی اس می شود، ممکن است دو قطع کننده مدار تحت تأثیر قرار گیرند: قطع کننده مدار برای پریز دیواری و قطع کننده مدار داخلی برای یو پی اس.

ابتدا بررسی کنید که از یک پریز دیواری در حال کار و فعال استفاده می کنید. می توانید این کار را با وصل کردن دستگاه دیگری به آن سوکت یا انتقال یو پی اس خود به پریز دیواری دیگر در نزدیکی انجام دهید. در مرحله بعد، بررسی کنید که کلیدهای مدار شما به حالت ON بازنشانی شده باشند. سپس با فشردن دکمه ریست، قطع کننده مدار داخلی را ریست کنید. دکمه ریست را در پنل پشتی واحد یو پی اس پیدا خواهید کرد.

یکی دیگر از مشکلات رایجی که برای ups های کرکره برقی ممکن است رخ دهد عدم شارژ شدن صحیح آن می باشد. اگر متوجه شدید که باتری پشتیبان یو پی اس شارژ نمی شود مراحل زیر را دنبال نمایید:

قلب هر UPS باتری داخلی است. بنابراین وقتی یو پی اس را به یک پریز دیواری وصل می کنید، دستگاه اطمینان حاصل می کند که باتری تا زمانی که نیاز باشد کاملاً شارژ می شود. با این حال، شرایطی وجود دارد که باتری داخلی دوباره شارژ نمی شود. این منجر به تخلیه آهسته باتری و بدون برق برای تامین دستگاه های شما در هنگام قطعی برق می شود.

شما میتوانید برای استعلام قیمت درب کرکره برقی از معتبر ترین مرکز فروش لوازم کرکره برقی در تهران با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس حاصل فرمایید.

اگر یو پی اس کرکره برقی به طور ناگهانی از کار بیفتد، به احتمال زیاد برق قطع شده است. برای شروع باید فیوز موجود در کنترل پنل و همچنین برد قطع کننده برق را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید. می‌توانید از یک بک‌ آپ با باتری برای راه‌اندازی مجدد آن استفاده کنید تا زمانی که برق اصلی یک بار دیگر کار کند.

تعویض باتری ups کرکره برقی
تعویض باتری ups کرکره برقی

تعویض باتری ups کرکره برقی

2 دلیل وجود دارد که باعث می شود باتری پشتیبان UPS کرکره برقی شما شارژ نشود. دلیل اول این است که باتری قدیمی و فرسوده است. باتری های یو پی اس معمولا بین 3 تا 5 سال عمر می کنند. با افزایش سن، توانایی آنها برای شارژ و ذخیره الکتریسیته به تدریج کاهش می یابد که منجر به کمبود خروجی باتری در هنگام قطع برق می شود.

با این حال، اگر باتری های ups کرکره برقی شما هنوز نو هستند، این مشکل به دلیل قطع شدن کانکتور باتری رخ می دهد. بنابراین، حتی اگر واحد یو پی اس را به پریز دیواری وصل کرده اید، باتری داخلی آن طور که باید شارژ نمی شود. راه حل های این مشکل بسیار ساده هستند، در این مرحله از اموزش تعمیر یو پی اس کرکره برقی اگر باتری یو پی اس قدیمی یا فرسوده شده است، باید آن را با یک باتری جدید تعویض کنید. متأسفانه باتری قدیمی قابل تعمیر نیست، بنابراین جایگزینی تنها گزینه شماست. قبل از انجام این کار، کانکتور باتری را بررسی کنید و مطمئن شوید که شل نیست یا باز نشده است. اگر اینطور است، باتری را محکم به واحد UPS وصل کنید. با انجام این کار باتری یو پی اس کرکره برقی به طور معمول شروع به شارژ شدن می کند.

حذف باتری یو پی اس کرکره برقی

UPS کرکره برقی شما نباید هیچ برقی را از باتری داخلی خود تخلیه کند. فرض کنید متوجه می‌شوید که باتری در حال خالی شدن است، در این صورت منبع تغذیه ورودی با مشکل مواجه شده و نیاز به حذف و یا تعویض دارد. واحد UPS شما طوری طراحی شده است که به محض اینکه منبع تغذیه ورودی ناپایدار شود یا به طور کامل متوقف شود، به برق باتری تبدیل شود. بنابراین، اگر یو پی اس به طور ناگهانی با باتری کار می کند، به یکی از این دو دلیل است:

 1. پریز برق کار نمی کند، احتمالاً به این دلیل که فیوز پریده و یا قطع کننده مدار قطع شده است.
 2. ولتاژ ورودی خیلی زیاد، خیلی کم یا ناپایدار شده است.

ابتدا کلید مدار را از نظر پریز دیواری بررسی کنید، زیرا ممکن است قطع شده باشد. برای تامین برق پریز دیواری و واحد یو پی اس، آن را به حالت ON برگردانید.

معمولا واحدهای یو پی اس از نشانگرهای بصری (مانند چراغ ها یا نمایشگرها) و نشانگرهای صوتی (مانند زنگ هشدار) برای برقراری ارتباط با شما استفاده می کنند. هنگامی که یو پی اس شما هر چند وقت یک بار بوق می زند، این نشانه آن است که یو پی اس به طور عادی کار می کند. با این حال، صدای مداومی که از دستگاه می آید، سیگنالی است که نشان می دهد مشکلی وجود دارد.

سوالات متداول

ups کرکره برقی چیست؟

ups کرکره برقی بخشی از کرکره برقی می باشد که در صورت قطعی برق امکان در اختیار گذاشتن انرژی کافی برای باز و بسته شدن را به تیغه های کرکره برقی میدهد و از ورود ناگهانی ولتاژ و جریان برق به موتور کرکره برقی جلوگیری می نماید.

نحوه تعمیر ups کرکره برقی به چه صورت است؟

نحوه تعمیر ups کرکره برقی متناسب با نوع کرکره برقی مورد نظر شما ( ساید، توبلار) متغیر می باشد. داخل مقاله نحوه تعمیر ups کرکره برقی را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

نحوه عیب یابی ups کرکره برقی به چه صورت است؟

یکی از روش های عیب یابی ups کرکره برقی، بررسی ولتاژ پریز و کارکرد صحیح پریز برق می باشد. داخل مقاله به صورت جامع نحوه عیب یابی ups کرکره برقی را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

50 پاسخ
 1. نریمانی گفته:

  شما باتری یو پی اس هم تعمیر میکنید؟
  6 ماه میشه خریدیم اما شارژ نمیکنه

  پاسخ
 2. عسجدی گفته:

  برای ساید 1000 کیلو برند روبوست میتونیم از برق اضطراری استفاده کنیم؟

  پاسخ
 3. صدری - ایرانشهر گفته:

  تعمیر ups کرکره برقی موتور ساید 600 انجام میدین براتون ارسال کنم بیاد یا تعمیر در محل دارید

  پاسخ
 4. نظری - کرمانشاه گفته:

  یو پی اس موتور ساید 600 موجود دارید کجا باید تهیه کنم و ارسال انجام میدین

  پاسخ
 5. مرضیه گفته:

  سلام وقت بخیر
  تعمیر ups کرکره برقی انجام میدین ؟ یا تعویض کنیم

  پاسخ
 6. صدف گفته:

  سلام خسته نباشید
  میتونیم یو‌پی کرکره مون‌رو‌تعمیر کنیم باید بدیم‌ نصاب یا نمایندگی

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، لطفا با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس حاصل فرمایید تا متخصصین مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   با سلام، لطفا با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس حاصل فرمایید تا متخصصین مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

   پاسخ
 7. فخرالدین گفته:

  سلام
  کرکره مغازمون برق اضطراری داره – اما حدود دو ماهی میشه که باتری خراب شده و کرکره ناقص حرکت میکنه
  راه حل چیست؟

  پاسخ
  • hamtadoor گفته:

   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعمیرات یو پی اس کرکره برقی تماس بگیرید.

   پاسخ
 8. دشتی گفته:

  نصب کرکره با ریموت انجام میدید؟

  قیمت ریموت اضافه کرکره را میخاستم

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، لطفا با یکی از شماره شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه راهنماییتون کنند.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، لطفا با یکی از شماره شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه راهنماییتون کنند.

   پاسخ
  • شمس الهی گفته:

   یو پی اس بارزانته فول هس یا باید بابت چشمی و فلاشر از یک قطعه جداگانه استفاده کنیم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.