باز كردن كركره برقی بدون ريموت | بالا و پایین اوردن کرکره برقی هنگام قطع برق

باز كردن كركره برقی بدون ريموت

یکی از چالش هایی که کاربران در زمان قطع برق و یا خراب شدن ریموت با آن رو به رو هستند باز كردن كركره برقي بدون ريموت و یا پایین اوردن کرکره برقی هنگام قطع برق میباشد. در این زمان معمولا با تعمیرکاران تماس گرفته میشود و از آن ها برای رفع مشکل درخواست میشود. در این مقاله میخواهیم روش هایی را برای پایین آوردن کرکره برقی بدون ریموت و بالا بردن کرکره برقی بدون برق به شما آموزش دهیم. اگر با روش های گفته شده در این مقاله نتوانستید در زمان قطع برق و یا خرابی ریموت کرکره برقی مشکل را رفع کنید میتوانید برای دریافت خدمات تخصصی تعمیرات کرکره برقی توسط برترین تکنسین های ما به صفحه تعمیر کرکره برقی مراجعه کنید و یا با همکاران ما تماس بگیرید.

باز كردن كركره برقی بدون ريموت
باز كردن كركره برقی بدون ريموت

باز كردن كركره برقی بدون ريموت

از پرتکرار ترین سوالاتی که مشتریان از ما میپرسند این است که چگونه کرکره برقی را بدون ریموت باز کنیم و یا اگر برق قطع شد چگونه کرکره برقی را بدون برق ببندیم. متاسفانه در کشور ایران در فصول خاصی با مشکلات قطعی برق رو به رو هستیم، به همین دلیل آگاهی یافتن از نحوه باز كردن كركره برقي بدون ريموت و بالا و پایین اوردن کرکره برقی هنگام قطع برق میتواند به شما قدرت مقابله با شرایط وخیم را بدهد. همچنین گاهی ممکن است ریموت کرکره برقی خود را گم کرده باشید و یا آن را همراه خود نیاورده باشید، در این زمان میتوانید از روش های گفته شده در این مقاله برای باز كردن كركره برقي بدون برق و ریموت کمک بگیرید.

 • در این زمان در اولین مرحله برای باز كردن كركره برقی بدون ريموت باید جریان برق را قطع کنید و سپس مراحل بعدی را انجام دهید تا خطر برق گرفتگی شما را تهدید نکند.
 • در مرحله بعد باید از آچار آلن و یا کلیدی که در کرکره برقی تعبیه شده است برای باز کردن کرکره برقی کمک بگیرید.
 • در این مرحله باید درپوش پلاستیکی را بردارید.
 • این کلید مخصوص کرکره برقی را که برای باز كردن كركره برقي در قطعی برق در موتور گیربکس قرار داده شده است، بچرخانید.
 • در واقع شما با چراخاندن آن کلید، حد بالا و پایین کرکره برقی را تنظیم میکنید.

روش دیگری نیز برای باز كردن كركره برقي در قطعی برق و بالا بردن کرکره برقی بدون ریموت وجود دارد که در قسمت بعدی مراحل انجام آن را به شما توضیح میدهیم.

باز كردن كركره برقی بدون ريموت با خلاص کن

روش دیگری که برای باز کردن کرکره برقی وقتی برق نیست میتوان انجام داد بهره گرفتن از خلاص کن میباشد. خلاص کن کرکره برقی از مهمترین لوازم کرکره برقی میباشد که وظیفه مهم آن باز و بسته کردن کرکره برقی میباشد. (برای آشنایی بیشتر با دیگر لوازم کرکره برقی و اطلاع از مشخصات و قیمت آن ها میتوانید به صفحه لوازم کرکره برقی مراجعه کنید.)

در کرکره برقی های قدیمی اهرمی برای خلاص کن وجود دارد که میتوان با آزاد کردن آن به صورت دستی اقدام به بالا بردن کرکره برقی با دست در زمان قطع برق و بدون ریموت کرد.

در انواع جدیدتر کرکره اتوماتیک به دلایل امنیتی در زمان نصب کرکره به شما کلید یدک خلاص داده میشود که میتوانید با استفاده از آن اقدام به آزادسازی گیربکس کرکره برقی کنید و برای بالا بردن کرکره برقی با دست و یا بستن کرکره برقی بدون ریموت از این روش بهره ببرید.

اگر میخواهید با انواع خلاص کن هایی که برای کرکره برقی ها استفاده میشود و قیمت و نحوه کار آن ها آشنا شوید میتوانید به صفحه خلاص کن کرکره برقی مراجعه کنید.

باز كردن كركره برقی بدون ريموت با برق اضطراری یا UPS

در روش قبلی شما میتوانستید با استفاده از کلید مخصوصی که برای انواع کرکره های اتوماتیک تعبیه میشود اقدام به باز كردن كركره برقي بدون ريموت کنید. در این قسمت میخواهیم موضوع مهمی را برای شما توضیح دهیم که دیگر نگران قطعی برق و یا گم شدن ریموت خود نباشید و بتوانید در شرایط خاص اقدام به پایین آوردن کرکره برقی بدون ریموت و یا بالا بردن کرکره برقی بدون ریموت کنید.

UPS یا برق اضطراری یک منبع تغذیه بدون هیچ گونه وقفه ای میباشد که میتوان در زمان قطعی برق و حتی بدون ریموت از آن برای باز کردن کرکره برقی بهره گرفت.

سیستم UPS منبع تغذیه ای میباشد که میتواند انرژی مورد نیاز را در خود ذخیره نماید تا در زمان قطع شدن برق درب اتوماتیک باز و بسته شود. این سیستم برق اضطراری میتواند نیرو محرکه لازم برای کارکرد موتور کرکره برقی را نیز تامین کند. البته باید دقت داشته باشید که تعداد دفعاتی که این سیستم میتواند در زمان قطعی برق نیاز شما را برای بستن کرکره برقی بدون ریموت یا برق و باز كردن كركره برقي بدون برق رفع کند بستگی به نوع و قدرت آن دارد. همان طور که میدانید انواع موتور های کرکره برقی ویژگی های خاصی دارند که قدرت این موتور ها در نحوه کارکرد کرکره برقی تاثیر گذار هستند.

اگر میخواهید با انواع موتور کرکره برقی و قیمت و ویژگی های آن ها آشنا شوید و بهترین موتور کرکره برقی را خریداری کنید میتوانید به صفحه موتور کرکره برقی مراجعه کنید.

به صورت میانگین این سیستم برق اضطراری میتواند 3 الی 24 ساعت انرژی مورد نیاز را ذخیره کند که استفاده از آن در مراکز تجاری، تفریحی و ساختمان های بزرگ پر رفت و آمد بسیار ضروری میباشد.

از ویژگی های مهم سیستم برق اضطراری برای باز كردن كركره برقي در قطعی برق و یا بستن کرکره برقی این است که حتی در صورتی که درب کرکره ای به صورت نیمه باز مانده باشد این سیستم قادر به تشخیص این وضعیت بوده و به صورت خودکار اقدام به باز کردن و یا بستن آن میکند.

اگر به هر دلیلی در حین باز كردن كركره برقي بدون ريموت ایرادی برای کرکره برقی شما ایجاد شد و یا به دلیل قدیمی بودن آن قصد خرید کرکره ای جدیدتر با قابلیت های بیشتر را داشتید میتوانید با مراجعه به صفحه زیر مدل های متنوع انواع کرکره برقی را همراه با مشخصات و قیمت شان مشاهده کنید و برای خرید مناسب ترین مدل اقدام کنید.

بالا بردن کرکره برقی با زنجیر
بالا بردن کرکره برقی با زنجیر

بالا بردن کرکره برقی با زنجیر

یکی از روش هایی که میتوانید در شرایط خاص اقدام به باز كردن كركره برقي بدون ريموت و برق کنید استفاده از زنجیر میباشد. در کرکره برقی های مجهز به موتور ساید زنجیری وجود دارد که میتوانید بالا بردن کرکره برقی با زنجیر را در این نوع کرکره برقی انجام دهید.

در واقع شما میتوانید با استفاده زنجیر، گیربکس کرکره برقی را خلاص کنید و با آزادسازی کرکره برقی تیغه های آن را به سمت بالا و پایین حرکت دهید. شما میتوانید زنجیر کرکره برقی را به سمت راست و یا در جهت ساعتگرد بچرخانید تا کرکره برقی به سمت بالا حرکت کند.

در صورتی که زنجیر را در جهت پاد ساعتگرد یا به سمت چپ بچرخانید تیغه های کرکره برقی به سمت پایین حرکت میکنند و کرکره برقی بسته میشود. به این ترتیب در صورتی که بعد از باز کردن کرکره برقی ریموت خراب شد و یا برق قطع گردید میتوانید از این روش برای پایین و بالا بردن کرکره برقی با زنجیر استفاده کنید.

گاهی نیز شما میتوانید بدون نیاز به زنجیر در انواع دیگر کرکره برقی با استفاده از ضامن خلاص کن اقدام به باز و بسته کردن کرکره برقی کنید. این ضامن در انتهای موتور ساید نیز وجود دارد که کار با آن برای همه راحت نیست و بهتر است از افراد فنی در این زمان کمک و راهنمایی بگیرید. معمولا در زمان نصب کرکره برقی تمامی این نکات و موقعیت و کار با خلاص کن و زنجیر کرکره برقی به شما آموزش داده میشود. اگر میخواهید از خدمات نصب کرکره برقی به صورت تخصصی با قیمت استثنایی بهره مند شوید میتوانید به صفحه زیر مراجعه کنید. همچنین میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید و در مورد نصب و خدمات کرکره برقی مشاوره رایگان دریافت کنید.

باز كردن كركره برقی بدون برق
باز كردن كركره برقی بدون برق

باز كردن كركره برقی بدون برق

برای بازکردن کرکره برقی بدون ریموت در زمان قطع برق شما میتوانید از کلید دستی کرکره برقی نیز کمک بگیرید. در واقع کلید دستی کرکره برقی نقش خلاص کن کرکره برقی به صورت دستی را برعهده دارد. همان طور که در بخش های قبل توضیح داده شد شما میتوانید برای باز كردن كركره برقي بدون برق با استفاده از آچار آلن تیغه های کرکره برقی را به صورت دستی بالا و پایین ببرید. در ادامه روش هایی را برای باز كردن درب برقي بدون ريموت برای بالا بردن و پایین آوردن کرکره برقی آموزش خواهیم داد.

در پاسخ به سوال چگونه کرکره برقی را دستی کنیم باید بگوییم شما میتوانید با استفاده از خلاص کن کرکره برقی کنترل باز و بسته شدن آن را به صورت دستی انجام دهید.

اگر سوالی در مورد بالا دادن کرکره برقی بدون برق و پایین آوردن کرکره برقی در زمان قطع برق دارید که در این مقاله به آن پاسخ داده نشده است میتوانید در قسمت نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما عزیزان را بدهند و مشکل ایجاد شده را رفع نمایند.

گاهی ممکن است نیاز باشد که کرکره برقی از برق شهری استفاده کند و تنها در مواقعی که احتمال قطعی برق زیاد است از برق اضطراری استفاده نماید. در این زمان میتوانید مراحلی که در مقاله روش حذف باطری کرکره برقی توضیح داده شده است را گام به گام انجام دهید تا کرکره برقی به گونه ای تنظیم شود که در فصولی که قطعی برق کمتر اتفاق میفتد از برق شهری استفاده کند و تنها در فصولی که با قطعی زیاد برق همراه هستید از سیستم برق اضطراری UPS استفاده کند.

پایین اوردن کرکره برقی هنگام قطع برق

در قسمت های قبلی به شما روش هایی برای پایین آوردن کرکره برقی وقتی برق نیست برای موتور ساید با زنجیر و به صورت دستی و با روش خلاص کن آموزش داده شد. در این قسمت میخواهیم روشی را در مورد پایین اوردن کرکره برقی هنگام قطع برق برای موتور توبولار کرکره برقی آموزش دهیم. بهره گیری از روش خلاص کردن در کرکره برقی های توبولار کار دشواری است به همین دلیل در این موارد میتوان برای بالا و پایین اوردن کرکره برقی هنگام قطع برق بدون ریموت از چرخاندن قلاب بهره گرفت.

در انتهای چپ و یا راست لوله کار گذاشته شده در کرکره برقی با موتور توبولار قلابی وجود دارد که میتوانید با استفاده از آچار این قلاب را بچرخانید تا به صورت دستی کرکره برقی بالا و پایین شود.

انواع دیگری از موتور های کرکره برقی نیز وجود دارند به نام موتور سانترال کرکره برقی که در انواع قدیمی تر کرکره برقی از این نوع موتور ها در گذشته استفاده میشده است. در این نوع کرکره برقی ها سیم کلاج وجود دارد که خلاص کن متصل به آن میباشد. در موتور کرکره برقی دسته و یا اهرمی وجود دارد که به این سیم کلاج متصل است و اگر دسته کشیده شود کلاج خلاص شده و کرکره برقی باز و بسته میشود.

اگر ریموت کرکره برقی شما خراب شده و به این دلیل نمیتوانید از آن برای باز و بسته کردن درب کرکره ای استفاده کنید میتوانید با مراجعه به صفحه ریموت کرکره برقی با انواع ریموت هایی که برای کنترل کرکره برقی استفاده میشود به همراه مشخصات و قیمت آن ها جهت خریدی مطمئن آشنایی لازم را پیدا کنید.

بالا بردن کرکره برقی بدون برق

نحوه بالا بردن کرکره برقی بدون برق و بدون ریموت به این صورت میباشد که شما میتوانید از باکسی که در کنار موتور کرکره برقی وجود دارد برای باز و بسته کردن کرکره برقی استفاده کنید. در این روش نحوه بالا بردن کرکره برقی بدون برق به این صورت است که در موتور های بدون باطری یک کنترل باکس در ابعاد 18 * 10 وجود دارد که با فشردن دکمه های stop – up – Down میتوانید اقدام به باز و بسته کردن کرکره برقی کنید. در اکثر رسیور ها میتوانید از این روش اقدام به باز کردن کرکره برقی و بستن کرکره برقی بدون ریموت کنید. برای آشنایی با نحوه کار، تنظیم و قیمت انواع مدل های رسیور کرکره برقی و مشاهده مدل های مختلف این محصول میتوانید به صفحه رسیور کرکره برقی مراجعه کنید.

در صورتی که در کرکره برقی شما از رسیور های قدیمی استفاده شده باشد میتوانید برد دستگاه را باز کنید و دکمه های stop – up – Down را در برد کرکره برقی فشار دهید تا باز و بسته شدن کرکره برقی بدون ریموت برای شما انجام شود. نحوه پایین آوردن کرکره برقی در موتور های ساید باطری دار کرکره برقی با استفاده از همین دکمه در برد کرکره برقی میباشد.

باز كردن كركره برقی با گوشی
باز كردن كركره برقی با گوشی

باز كردن كركره برقی با گوشی

تا اینجای مقاله پاسخ سوال چگونه کرکره برقی را بدون برق باز کنیم را دریافت کرده اید، در این قسمت میخواهیم روشی را به شما آموزش دهیم که میتوانید در نبود برق و ریموت کرکره برقی اقدام به باز كردن كركره برقی بدون ريموت و برق کنید. باز كردن كركره برقي با گوشی به این صورت میباشد که شما باید نرم افزاری را در موبایل خود نصب نمایید و سپس با استفاده از آن برنامه ها باز و بسته شدن کرکره برقی خود را از گوشی کنترل نمایید.

از بهترین نرم افزار های باز كردن كركره برقی با گوشی Chamberlain و پارکینگ هوم میباشد که کار با آن برای عموم مردم راحت است و میتوانید با انجام تنظیمات لازم به راحتی درب پارکینگ خود را باز و بسته کنید. در روش کنترل کرکره برقی توسط موبایل میتوانید ریموت کرکره برقی خود را به صورت مجازی به افراد دیگری نیز بدهید و افراد میتوانند بدون در اختیار داشتن ریموت به صورت فیزیکی، اقدام به باز کردن کرکره برقی و یا درب پارکینگ نمایند. در این روش برای کنترل کرکره برقی توسط موبایل فرد مورد نظر باید برنامه باز کردن کرکره برقی را در گوشی خود داشته باشد و شما میتوانید مشخصات فرد سوم را در برنامه مورد نظر در گوشی خود تعریف کنید و به او اجازه دسترسی به کنترل کرکره برقی تان را بدهید.

روش دیگری که در باز كردن كركره برقي با گوشی مورد توجه افراد قرار گرفته است کنترل کرکره برقی با بلوتوث میباشد. در این روش کنترل درب اتوماتیک با موبایل نیاز است که ارتباط اینترنتی تلفن همراه برقرار باشد و از طریق بلوتوث میتواند به کرکره برقی اتصال یابد. در این روش نحوه پایین آوردن کرکره برقی و بالا بردن آن با برنامه نصب شده در تلفن همراه امکان پذیر میباشد.

شاید این تصور وجود داشته باشد که باز كردن كركره برقی با گوشی و باز کردن و بستن درب پارکینگ بدون ریموت امنیت اماکن را تهدید کند در صورتی که در این روش هوشمند و در این نرم افزار ها تمامی باگ های امنیتی رفع شده و شما میتوانید با خیالی آسوده به تمامی افراد مورد نظر مجوز دسترسی به کنترل کرکره برقی را بدهید.

اگر نمیدانید چطور باید تنظیمات ریموت کرکره برقی را برای کنترل کرکره برقی با تلفن همراه و یا کنترل باز و بسته کردن کرکره برقی با استفاده از ریموت انجام دهید میتوانید با مراجعه به صفحه ست كردن ريموت كركره برقی آموزش لازم را در این حوزه دریافت کنید.

جمعبندی

در این مقاله روش های مختلفی را برای باز كردن كركره برقی بدون ريموت و بازکردن درب کرکره ای بدون ریموت آموزش دادیم و از روش های جدیدی همچون پایین آوردن کرکره برقی وقتی برق نیست با استفاده از بلوتوث پرده برداری کردیم. شما همچنین میتوانید با استفاده از خلاص کن و زنجیر کرکره برقی اقدام به پایین و بالا دادن کرکره برقی بدون برق نمایید. همچنین با روش های گفته شده در این مقاله میتوانید برای باز كردن كركره برقي با گوشی نیز اقدام کنید. اگر سوالی در مورد بالا بردن کرکره برقی با زنجیر، پایین اوردن کرکره برقی هنگام قطع برق و بالا بردن کرکره برقی بدون برق در ذهن شما باقی مانده که پاسخ نداده ایم میتوانید در قسمت نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما عزیزان را بدهند.

سوالات متداول

نحوه باز كردن كركره برقی بدون ريموت چگونه است؟

روش های مختلفی برای بالا و پایین اوردن کرکره برقی هنگام قطع برق وجود دارد همچون استفاده از برق اضطراری، بهره گیری از روش خلاص کن کرکره برقی و باز كردن كركره برقی با گوشی که تمامی این روش ها در این مقاله به صورت مجزا آموزش داده شده اند.

آیا امکان بالا و پایین اوردن کرکره برقی هنگام قطع برق برای همه کرکره برقی ها وجود دارد؟

با استفاده از روش های گفته شده در این مقاله میتوانید هر کرکره برقی را بدون ریموت باز و بسته کنید. اگر مشکلی در روند انجام این کار داشتید میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

10 پاسخ
 1. طلوعی گفته:

  بالا و پایین آورن کرکره برقی در هنگام قطه برقی با باتری انجام میشه یا توسط زنجیر خلاص کن؟

  پاسخ
 2. صادقی - فر گفته:

  باز كردن كركره برقی بدون ريموت امکان دارد با نرم افزار گوشی بالا و پایین کرد

  پاسخ
 3. حسنا گفته:

  روش بالا و پایین آوردن کرکره برقی هنگام قطع برق به چه صورت انجام میشه؟

  پاسخ
 4. نامجو گفته:

  میتوانیم از طریق موبایل از هر جای کشور اقدام به باز و بسته شدن درب داشته باشیم؟

  پاسخ
  • hamta-t گفته:

   سلام بله با نصب برنامه ذکر شده و انجام تنظیمات دقیق میتوانید اقدام به این کار کنید

   پاسخ
 5. زرونی - بوشهر گفته:

  یکی از روش ها باز کردن با گوشی هست که در این مقاله به خوبی به آن اشاره شد

  پاسخ
  • hamta-t گفته:

   سلام دوست عزیز مراحل باز کردن کرکره برقی بدون ریموت به طور کامل مرحله به مرحله در مقاله آموزش داده شده

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.