سیم کشی موتور کرکره برقی

سیم کشی موتور کرکره برقی

موتور کرکره برقی قلب کرکره برقی است، به نوعی که در صورت خرابی و یا از کار افتادن آن شاهد عدم کارکرد کرکره برقی خواهیم بود. موتور های کرکره برقی با توجه به نوع کرکره و همچنین ابعاد آن دارای توان های متفاوتی می باشند.

در این مقاله قصد داریم به صورت جامع شما را با نحوه سیم کشی موتور کرکره برقی و نقشه سیم کشی موتور کرکره برقی ساید و توبولار آشنا کنیم، پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات در رابطه با قیمت موتور کرکره برقی و همچنین استعلام قیمت موتور کرکره برقی توبولار با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا متخصصین و کارشناسان مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

سیم کشی موتور ساید کرکره برقی
سیم کشی موتور ساید کرکره برقی

سیم کشی موتور ساید کرکره برقی

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد موتور كركره برقي را میتوان یکی از قطعات اصلی کرکره برقی دانست که در صورت فقدان آن کرکره برقی قادر به کار کردن نخواهد بود. موتور های کرکره برقی دارای انواع متفاوتی از جمله: موتور کرکره برقی توبوبلار و موتور کرکره برقی ساید می باشند، در رابطه با سیم کشی موتور های کرکره برقی نیز میتوان نتیجه گرفت انجام این فرایند برای هر یک از این دو نوع موتور کرکره برقی متغیر خواهد بود.

موتور توبلار کرکره برقی توانایی به حرکت درآوردن درب هایی با وزن و تردد بالا را دارا می باشند، و به همین دلیل معمولا برای درب ها و کرکره برقی هایی با وزن بالای 200 کیلوگرم نصب و راه اندازی می گردد. موتور ساید کرکره برقی اغلب برای کرکره برقی هایی با وزن و تردد پایین مورد استفاده قرار میگیرید و معمولا موتور هایی با توان متوسط بر روی آن ها نصب میگردد.

چنانچه در رابطه با نصب کرکره برقی و تعمیر موتور کرکره برقی با مشکل مواجه شدید با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس حاصل فرمایید.

نقشه سیم کشی موتور ساید کرکره برقی

میتوان گفت سیم کشی کرکره برقی در انواع مختلف آن به صورت متفاوت بوده و با توجه به توان موتور و ولتاژ آن مورد بررسی قرار میگیرد. در رابطه با نقشه سیم کشی موتور ساید باید بگوییم سوکت زیر رسیور بدون یو پی اس سوکت موتور آن می باشد.

در این بخش از سیم کشی موتور ساید، یک عدد شاستی دو حالته چپ و راست در کنار این سوکت قرار دارد که برای کلید ریموت ها مورد استفاده قرار میگیرد. برای تعمیر سیم کشی رسیور کرکره برقی برای رفع این مشکل که با زدن دکمه پایین ریموت، کررکه به سمت بالا حرکت میکند شاستی دو حالته را تعویض نمایید تا به حالت اول خود برگشته و رسیور سیگنال را به خوبی دریافت نماید.

در این بخش تصویر نقشه سیم کشی موتور ساید را نیز برای شما عزیزان قرار داده ایم:

سیم کشی موتور کرکره برقی
سیم کشی موتور کرکره برقی

سیم کشی موتور کرکره برقی

همانطور که در تصویر نقشه سیم کشی موتور کرکره برقی نیز دیده میشود، سیم بندی موتور کررکه برقی به رسیور به ترمینال های N و M که فاز و نول هستند برق ولت شهری متصل می شود. به COM: سیم آبی موتور، به UP: سیم مشکی موتور و به DOWN: سیم قهوه ای موتور متصل می شود. پیشنهاد میشود برای تعمیر و یا تعویض سیم کشی موتور کرکره برقی از یک فرد کارشناس و با تجربه در این زمینه راهنمایی بگیرید، چرا که در صورت عدم داشتن دانش کافی در رابطه با اتصالات موتور کرکره برقی هزینه های گزاف و آسیب های جدی به کرکره برقی شما وارد خواهد شد.

برای استعلام قیمت موتور ساید کرکره برقی و مشاهده لیست قیمت کرکره برقی مغازه همین حالا با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا متخصصین و کارشناسان مربوطه اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

سوالات متداول

نحوه سیم کشی کردن موتور کرکره برقی به چه صورت است؟

سیم کشی نمودن موتور کرکره برقی نیازمند داشتن دانش کافی در زمینه تمامی اتصالات کرکره برقی و همچنین کاربرد هر یک از سیم ها می باشد. داخل مقاله در رابطه با سیم کشی کردن کرکره برقی به صورت جامع صحبت کرده ایم.

نقشه سیم کشی موتور توبولار کرکره برقی به چه صورت است؟

همانطور که میدانید موتور های توبولار کرکره برقی مناسب درب هایی با وزن بالا هستند، سیم کشی ان ها نیز در مقایسه با موتور ساید و … متغیر می باشد. داخل مقاله نقشه سیم کشی موتور توبولار کرکره برقی را قرار داده ایم.

نحوه سیم کشی کردن موتور کرکره برقی ساید به چه صورت است؟

نحوه سیم کشی کردن موتور کرکره برقی ساید با توجه به میزان ابعاد درب مورد نظر شما و همچنین توان و ولتاژ موتور متغیر می باشد. داخل مقاله نحوه سیم کشی کردن موتور کرکره برقی ساید را قرار داده ایم.

11 پاسخ
 1. دشتی گفته:

  نقشه سیم بندی نصب موتور توبولار میخاستمن
  در صورت امکان فایل PDF ارسال کنید

  پاسخ
 2. زاکانی گفته:

  در مورد نقشه سیم کشی کرکره برقی سوال داشتم
  لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، لطفا با یکی از شماره شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه راهنماییتون کنند.

   پاسخ
 3. میرمحمدی گفته:

  نقشه سیم بندی موتور توبولار میخاستم
  راهنمایی فرمایید به چه صورت دریافت کنم

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، لطفا با یکی از شماره شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه راهنماییتون کنند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.