عیب یابی کرکره برقی | علت بالا نرفتن کرکره برقی | علت کار نکردن ریموت کرکره برقی

عیب یابی کرکره برقی

بروز ایراد و اختلال در حین کارکرد کرکره برقی یکی از وقایعی است که میتواند در هر زمانی برای افراد دردسر ساز باشد. در این مقاله برای آن که شما بتوانید بیشتر با مشکلات رایج کرکره برقی و نحوه عیب یابی کرکره برقی و روش هایی برای رفع انواع عیوب کرکره برقی آشنا شوید تمامی ایرادات کرکره برقی را بررسی کرده ایم. در صورتی که مشکل کرکره برقی شما جز مشکلات ذکر شده در این صفحه نبود و یا سوالی در مورد هر کدام از اختلالات کرکره برقی داشتید میتوانید در بخش نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند. همچنین در صورتی که قصد داشتید ایراد کرکره برقی تان توسط متخصص ترین تعمیرکاران کرکره برقی رفع شود میتوانید به صفحه زیر مراجعه کنید تا مجرب ترین تکنسین های ما در سریع ترین زمان برای رفع مشکل به محل شما اعزام شوند.

علت بالا نرفتن کرکره برقی
علت بالا نرفتن کرکره برقی

علت بالا نرفتن کرکره برقی

یکی از مشکلات رایج کرکره برقی که بیشتر کاربران گزارش میدهند گیر کردن کرکره برقی و در اکثر مواقع بالا نرفتن کرکره برقی میباشد. این مشکل مخصوصا زمانی که عجله دارید میتواند بسیار آزار دهنده باشد. در این زمان متداول ترین سوالاتی که کاربران از ما میپرسند این است که چرا کرکره برقی بالا نمیره، آیا ایرادی در تیغه یا موتور کرکره برقی وجود دارد که علت بالا و پایین نرفتن کرکره برقی است.

در پاسخ به سوال چرا کرکره برقی بالا نمیاد باید گفت علت بسته نشدن کرکره برقی و یا باز نشدن آن در بیشتر مواقع مربوط به موتور کرکره برقی یا به اصطلاح قلب کرکره برقی میباشد. در صورتی که موتور کرکره برقی ایرادی پیدا کرده باشد کرکره برقی بالا نمیرود زیرا وظیفه موتور کرکره برقی کنترل باز و بسته شدن کرکره برقی است و ایراد در این بخش میتواند روند کار کردن آن را با اختلال رو به رو کند.

در صورتی که موتور کرکره برقی تان خراب شده و میخواهید موتوری با قدرت بیشتر و قیمتی مناسب خریداری کنید میتوانید با مراجعه به صفحه موتور کرکره برقی انواع مدل های موتور کرکره برقی را به همراه مشخصات و قیمت شان مشاهده کنید و بهترین خرید را از معتبرترین مرکز فروش کرکره برقی در ایران به همراه گارانتی داشته باشید.

دیگر دلیل بالا نرفتن کرکره برقی ایراد در پیچ فنر کرکره برقی میباشد. زمانی که کرکره برقی بالا نمیره و موتور هم سالم است باید به خراب شدن این قطعه شک کنید زیرا اگر پیچ فنر کرکره برقی خراب شده باشد قدرت کافی برای بالا کشیدن کرکره برقی ایجاد نمیشود و این مورد میتواند علت بالا نرفتن کرکره برقی با ریموت باشد.

دلایل دیگری برای علت بالا نرفتن درب کرکره برقی وجود دارد که در ادامه تمامی دلایل گیر کردن کرکره برقی و بالا نرفتن کرکره برقی را به صورت مجزا بررسی میکنیم.

خرابی موتور کرکره برقی علت بالا نرفتن کرکره برقی

اولین موردی که باید برای علت بالا نرفتن کرکره برقی بررسی شود سلامت موتور کرکره برقی میباشد. موتور کرکره برقی نقش اصلی را در بالا و پایین بردن تیغه های کرکره برقی به عهده دارد و اگر این بخش ایرادی پیدا کرده باشد بالا رفتن و پایین آمدن کرکره برقی با اختلال رو به رو خواهد بود.

در صورت خرابی موتور کرکره برقی شما باید از تکنسین های متخصص کمک بگیرید تا در سریع ترین زمان، با کمترین هزینه و بدون وارد کردن ایراد به بخش های دیگر مشکل را رفع کنند. شما میتوانید برای دریافت خدمات تعمیرات موتور و اجزای کرکره برقی با همکاران ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان نیز دریافت نمایید.

ایراد جریان برق علت بالا نرفتن کرکره برقی

دومین موردی که بعد از اطمینان از سالم بودن موتور کرکره برقی باید برای دلیل بالا نرفتن کرکره برقی بررسی کنید اتصال و جریان برق کرکره برقی میباشد.

در این زمان باید بررسی کنید که آیا جریان برق به درستی به موتور و اجزای کرکره برقی میرسد یا خیر. این کار باید توسط افراد فنی انجام شود، پس در صورتی که در این زمینه تخصصی ندارید بهتر است از انجام آن خودداری کنید و از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

اگر میخواهید با تمامی قطعات و اجزای کرکره برقی آشنا شوید و تک تک این اجزا را برای عیب یابی کرکره برقی در صورت عدم بالا رفتن کرکره برقی بررسی کنید میتوانید به صفحه لوازم کرکره برقی مراجعه کنید.

خراب شدن ریموت کرکره برقی علت بالا نرفتن کرکره برقی

یکی از مواردی که از نظر اغلب کاربران در یافتن علت بالا و پایین نرفتن کرکره برقی دور میماند چک کردن درست کار کردن ریموت کرکره برقی میباشد. گاهی ممکن است ریموت کرکره برقی ایراد پیدا کرده باشد و همین ایراد سبب شده باشد که فرمان باز و بسته شدن درب کرکره برقی به درستی به آن ارسال نشود.

اگر ریموت کرکره برقی تان خراب شده و میخواهید باکیفیت ترین و قیمت مناسب ترین ریموت را با گارانتی معتبر خریداری کنید میتوانید با مراجعه به صفحه ریموت کرکره برقی بهترین خرید را از بهترین نمایندگی فروش کرکره برقی و لوازم جانبی کرکره برقی داشته باشید.

خرابی فیوز و دستگاه مرکزی علت بالا نرفتن کرکره برقی

از دیگر دلایل بالا نرفتن کرکره برقی ایراد در فیوز و دستگاه مرکزی میباشد. برای چک کردن سالم بودن فیوز و دستگاه مرکزی کرکره برقی، شما باید نزدیک دستگاه مرکزی شده و با دقت به صدای ایجاد شده در این بخش بعد از فشردن دکمه های ریموت کرکره برقی گوش دهید.

در صورتی که در این زمان صدای رله را شنیدید میتوانید مطمئن شوید که فیوز، دستگاه مرکزی و ریموت کرکره برقی سالم است. در غیر این صورت باتوجه به آن که احتمال خرابی فیوز کرکره برقی بیشتر است باید این قطعه بررسی شود و سلامت آن تایید گردد، در مرحله بعد در صورتی که این قطعه سالم بود ممکن است مشکل در برد مدار و سیم های ورودی به این بخش باشد.

در صورتی که کرکره برقی شما به طور کامل خراب شده و یا قصد خرید کرکره برقی جدیدی با قابلیت های بیشتر و قدرت موتور بالاتر را دارید میتوانید با مراجعه به صفحه زیر بهترین مدل کرکره برقی را با مناسب ترین قیمت و گارانتی معتبر خریداری نمایید.

علت پایین نیامدن کرکره برقی
علت پایین نیامدن کرکره برقی

علت پایین نیامدن کرکره برقی

گاهی ممکن است کرکره برقی بالا برود و دیگر پایین نیاید، در این زمان مشکل کرکره برقی حادتر است زیرا امنیت به خطر میفتد و باید سریعا برای رفع مشکل پایین نیامدن کرکره برقی اقدام کرد.

علت بالا و پایین نرفتن کرکره برقی و به خصوص علت پایین نیامدن کرکره برقی در بسیاری از موارد ایراد در جریان برق میباشد. در بیشتر مواقع اتصالات برق کرکره برقی ایراد پیدا کرده است و همین امر سبب میشود که کرکره برقی پایین نیاید. باتوجه به آن که اتصالات برقی میتواند بسیار خطرناک باشد در زمان گیر کردن کرکره برقی بهترین کاری که میتوانید انجام دهید کمک گرفتن از تکنسین های مجرب شرکت همتا میباشد.

در ادامه دیگر دلایلی که برای علت پایین نیامدن کرکره برقی میتوانید بررسی کنید را توضیح میدهیم. در صورتی که ایراد کرکره برقی شما هیچ یک از این موارد زیر نبود میتوانید در بخش نظرات مشکل پایین نیامدن کرکره برقی تان را ذکر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ دهند

گاهی ممکن است تنظیمات کرکره برقی به هم ریخته شده باشد و همین امر برای بالا و پایین شدن کرکره برقی مشکلاتی را ایجاد کند. اگر میخواهید بدانید علت بروز این مشکل چیست و چطور میتوانید اقدام به رفع این ایرادات کنید حتما مقاله بهم خوردن تنظیم کرکره برقی را مطالعه کنید.

خرابی جک بازویی درب اتوماتیک علت پایین نیامدن کرکره برقی

اگر نمیدانید چرا کرکره برقی پایین نمیاد باید بگوییم رایج ترین دلیل بروز پایین نیامدن کرکره برقی ایراد در جک بازویی کرکره برقی میباشد. در صورتی که جک بازویی کرکره برقی خراب شده باشد در واقع کرکره برقی نه بالا میرود و نه پایین میاید به همین دلیل این مورد را میتوان جزو علت بالا و پایین نرفتن کرکره برقی در نظر گرفت .

باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که تمامی دلایلی که در بخش علت بالا نرفتن کرکره برقی و این بخش ذکر میشود میتوانند در هر دو قسمت کارایی داشته باشند و به اصطلاح دلایل مشترکی باشند و باید برای رفع مشکل بالا و پایین نرفتن کرکره برقی تمامی این دلایل را بررسی نمایید. در صورتی که جک بازویی درب برقی خراب شده باشد میتوانید برای تعمیر و تعویض آن با همکاران ما تماس بگیرید.

خراب شدن چشمی یا فتوسل علت پایین نیامدن کرکره برقی

از دیگر مواردی که باید برای پاسخ به سوال چرا کرکره برقی پایین نمیاد بررسی شود چشمی یا فتوسل کرکره برقی میباشد. گاهی ممکن است مانعی در رسیدن پرتو مادون قرمز از فرستنده به گیرنده وجود داشته باشد و همین امر دلیل پایین نیامدن کرکره برقی باشد. در این زمان اولین کاری که باید برای رفع دلیل پایین نیامدن کرکره برقی انجام دهید تمیز کردن چشمی کرکره برقی میباشد.

گاهی نیز ممکن است عدم تراز بودن چشمی دلیل پایین نیامدن کرکره برقی باشد که در این لحظه در صورتی که تخصصی در تنظیم چشمی کرکره برقی داشته باشید میتوانید خودتان برای تراز کردن آن اقدام کنید.

گاهی هم ممکن است ایراد در چشمی کرکره برقی به دلیل تابش نور آفتاب به آن باشد که برای رفع این مشکل پایین نیامدن کرکره برقی میتوانید به خصوص در فصل تابستان آفتابگیر برای چشمی قرار دهید.

در صورتی که با این روش ها مشکل چشمی و پایین نیامدن کرکره برقی رفع نشد میتوانید با مراجعه به صفحه چشمی کرکره برقی اقدام به خرید باکیفیت ترین چشمی یا فتوسل کرکره برقی کنید.

وجود مانع علت پایین نیامدن کرکره برقی

از دیگر مواردی که باید در علت پایین نیامدن درب کرکره برقی بررسی شود مانع و جسمی است که در روند بالا و پایین شدن کرکره برقی اختلال ایجاد میکند. انسداد مسیر بالا و پایین شدن درب کرکره برقی باعث گیر کردن کرکره برقی میشود و گاهی نیز ممکن است سبب شود که کرکره برقی در حین بالا و پایین رفتن صداهای عجیب و غریبی ایجاد کند.

در این زمان برای رفع علت پایین نیامدن درب کرکره برقی باید مسیر بالا و پایین شدن تیغه های کرکره برقی را بررسی کنید و در صورتی که مانعی در این مسیر وجود داشت برای رفع آن اقدام کنید.

نصب اشتباه علت پایین نیامدن درب کرکره برقی

کمک گرفتن از افرادی که تخصصی در نصب کرکره برقی ندارند میتواند سبب شود که در آینده مشکلاتی از قبیل بالا و پایین نرفتن کرکره برقی و وارد شدن آسیب به سایر قطعات کرکره برقی ایجاد شود. این ایرادات میتواند هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد به همین دلیل توصیه میشود که حتما برای نصب از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید تا در آینده مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر نشوید.

اگر میخواهید نصب کرکره برقی شما به صورت تخصصی و با ابزار های پیشرفته در سریع ترین زمان انجام شود میتوانید به صفحه زیر مراجعه کنید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید.

علت پایین امدن کرکره برقی

گاهی ممکن است کرکره برقی به محض بالا رفتن به سمت پایین حرکت کند که در این زمان احتمال آسیب رسیدن به ماشین و افرادی که قصد عبور و مرور از این قسمت را دارند وجود دارد. علت پایین امدن کرکره برقی میتواند ایراد در موتور کرکره برقی، خرابی جک، نوسان برق و ایراد در جریان برق، ایراد در سنسور، سوختن رله و فیوز، خراب شدن ریموت کرکره برقی و مدار کنترل این دستگاه باشد.

باتوجه به آن که پایین نیامدن کرکره برقی میتواند مشکلات زیادی برای رفت و آمد افراد و وسایل نقلیه ایجاد کند باید به سرعت به آن رسیدگی شود تا هیچ گونه مشکلی برای افراد ایجاد نشود و اختلالی در کارکرد دستگاه ایجاد نگردد.

علت کار نکردن کرکره برقی
علت کار نکردن کرکره برقی

علت کار نکردن کرکره برقی

اگر بخواهیم علت کار نکردن کرکره برقی و به طور کلی علت باز نشدن درب کرکره برقی را به صورت خلاصه در چند مورد بررسی کنیم باید بگوییم علت کار نکردن درب برقی میتواند موارد زیر باشد:

 • خراب شدن موتور کرکره برقی
 • ایراد در سنسور یا چشمی
 • اتصالی و نوسان و مشکلات جریان برق
 • انسداد در مسیر تیغه های کرکره برقی
 • تنظیمات اشتباه در ریموت کرکره برقی (برای آشنایی با نحوه تنظیم کردن کرکره برقی میتوانید به مقاله ست كردن ريموت كركره برقی مراجعه کنید.)
 • ایراد در ریموت
 • خراب شدن جک درب برقی
 • و …

شما میتوانید برای رفع خرابی کرکره برقی و بررسی دقیق کرکره برقی تان برای یافتن علت باز نشدن کرکره برقی از تکنسین های ما در شرکت همتا کمک بگیرید تا با بهره گیری از پیشرفته ترین روش های عیب یابی کرکره برقی مشکل دستگاه شما را رفع کنند.

علت افتادن کرکره برقی

گاهی ممکن است کرکره برقی به دلیل نصب اشتباه و غلط پس از مدت کمی کار کردن بیفتد یا به عبارتی سقوط کند. دیگر علت افتادن کرکره برقی میتواند خراب شدن موتور کرکره برقی و نداشتن قدرت کافی برای باز و بسته کردن کرکره برقی باشد. در این زمان بهترین کاری که میتوان انجام داد کمک گرفتن از افراد متخصص برای نصب صحیح کرکره برقی و یا تعمیر موتور کرکره میباشد.

گاهی نیز علت افتادن کرکره برقی وارد شدن ضربه فیزیکی به کرکره برقی میباشد. اگر ضربه سنگینی به کرکره برقی وارد شود ممکن است اجزای داخلی کرکره برقی آسیب ببیند و همین آسیب توانایی کرکره برقی را برای بالا و پایین رفتن کاهش دهد.

علت گیر کردن کرکره برقی

گاهی ممکن است کرکره برقی در حین کار کردن گیر کند و بعد از چند لحظه مجدد به کار خود ادامه دهد. همچنین گاهی ممکن است کرکره برقی علاوه بر گیر کردن در حین بالا و پایین شدن صداهایی ایجاد کند که البته این مشکل میتواند با روغن کاری کردن کرکره برقی حل شود.

حرکت ناهموار کرکره برقی و علت گیر کردن کرکره برقی میتواند با استفاده از روان کننده هایی رفع گردد. البته در صورتی که علت خرابی کرکره برقی ایراد در موتور و قطعات داخلی باشد روغن کاری خیلی نمیتواند به شما در این زمینه کمک کند و شما میتوانید صرفا صداگیری کرکره برقی را انجام دهید و برای رفع مشکل داخلی باید از تکنسین و تعمیرکار کرکره برقی کمک بگیرید.

اگر به دنبال روش های دیگر برای رفع صدای کرکره برقی حین کار کردن هستید و میخواهید کرکره برقی شما کمترین صدا را تولید کند میتوانید از روش های گفته شده در مقاله صداگیری کرکره برقی کمک بگیرید.

علت کار نکردن ریموت کرکره برقی
علت کار نکردن ریموت کرکره برقی

علت کار نکردن ریموت کرکره برقی

از رایج ترین مشکلاتی که مشتریان گزارش میدهند عمل نکردن ریموت کرکره برقی میباشد و ما همیشه با سوالاتی همچون ریموت کرکره برقی کار نمیکنه چه کاری باید انجا دهیم، چرا ریموت کرکره برقی کار نمی کند و چرا ریموت در را باز نمیکند رو به رو هستیم. در این بخش مقاله عیب یابی کرکره برقی میخواهیم به ایراد و خرابی ریموت کرکره برقی بپردازیم و با هم علت کار نکردن ریموت کرکره برقی را بررسی کنیم.

علت کار نکردن ریموت کرکره برقی در وهله اول میتواند به دلیل ضعیف شدن باطری ریموت کرکره برقی باشد. در این صورت شما میتوانید با تعویض باطری ریموت کرکره برقی بدون هیچ دردسری مجدد از ریموت برای باز و بسته کردن کرکره برقی تان استفاده کنید.

اگر به دنبال خرید باطری های باکیفیت کرکره برقی هستید و قصد دارید مدل های متنوع باطری های کرکره برقی را مشاهده کرده و خریدی مطمئن داشته باشید میتوانید با مراجعه به صفحه قیمت باطری ups کرکره برقی بهترین و مناسب ترین باطری کرکره برقی را خریداری کنید.

دیگر علت کار نکردن ریموت درب کرکره ای وارد شدن ضربه، افتادن ریموت و یا خراب شدن آنتن آن و همچینن ورود آب به داخل ریموت کرکره برقی میتواند باشد. در صورتی که ریموت را خشک کردید و از روش هایی برای خشک کردن فضای داخلی آن کمک گرفتید و مشکل خرابی ریموت درب پارکینگ رفع نشد باید ریموت را تعویض نمایید.

از دیگر مواردی که میتوان به عنوان دلیل کار نکردن ریموت کرکره برقی مطرح کرد مسدودی در مسیر ارسال سیگنال است. گاهی ممکن است موانعی مانند اشیا بزرگ یا دیوارها در مسیر ارسال سیگنال از ریموت به کرکره برقی وجود داشته باشد. این مسدودی ها میتوانند سبب عدم ارسال سیگنال به کرکره برقی و در نهایت عدم باز و بسته شدن آن شوند. در این زمان برای رفع علت کار نکردن ریموت کرکره برقی باید موانع میان ریموت و کرکره را برطرف کرده و از نقاط مناسبتری دستورهای ریموت را ارسال کنید.

دیگر علت عمل نکردن ریموت کرکره برقی ایراد از خود کرکره برقی میباشد که نمیتواند دستور ریموت را دریافت کند. در این زمان برای عیب یابی کرکره برقی و یافتن ایراد باید از فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

دیگر علت کار نکردن ریموت کرکره برقی که میتوان در این زمینه بررسی کرد تداخل سیگنال میباشد. در برخی مواقع، تداخل سیگنال با دیگر دستگاه‌ های بی‌سیم امکان دارد باعث عدم کار ریموت و ارسال سیگنال به کرکره برقی شود. در این زمان بهتر است دستگاه های الکتریکی دیگر را از نزدیکی ریموت کرکره برقی جدا کنید یا کانال فرکانسی ریموت را تغییر دهید.

در صورتی که ریموت شما خراب شده و قصد تعویض ریموت خود را با یکی از بهترین ریموت های کرکره برقی موجود در بازار را دارید برای خرید انواع ریموت کرکره برقی میتوانید به صفحه ریموت کرکره برقی مراجعه کنید.

اگر ریموت کرکره برقی کار نکند چه کنیم

در بخش قبلی مشکلات رایج کرکره برقی کار نکردن ریموت کرکره برقی را بررسی کردیم اما سوالی که مطرح است این است که اگر ریموت کرکره برقی کار نکند چه کنیم؟

اگر عجله دارید و نمیتوانید برای عیب یابی و تعمیر ریموت و کرکره برقی تان صبر کنید میتوانید از روش های دیگر به صورت موقتی کرکره برقی خود را باز و بسته کنید و سپس برای عیب یابی و تعمیر اقدام کنید. شما میتوانید از روش هایی که در مقاله باز كردن كركره برقي بدون ريموت آموزش داده ایم با استفاده از گوشی و حتی آچار آلن کار گذاشته شده در کرکره برقی ها اقدام به باز و بسته کردن آن ها به صورت دستی کنید.

قفل شدن ریموت کرکره برقی

در صورت قفل شدن ریموت کرکره برقی شما باید مجدد ریموت کرکره برقی تان را ست کنید تا دوباره بتوانید از آن استفاده کنید. برای این کار باید درب رسیور خود را باز کنید و باید ده ثانیه کلید LERN یا CODE را نگه دارید تا تمامی ریموت ها حذف شوند.

در این بخش فیلم رفع مشکل قفل شدن ریموت کرکره برقی را مشاهده خواهید کرد که در آینده در این بخش قرار خواهد گرفت.

همانطور که در بخش های مقاله طريقه ست كردن ريموت كنترل توضیح دادیم باید بگوییم برای ست کردن ریموت کنترل از طریق کلید لرن ابتدا می بایست درب برد رسیور ریموت کرکره را باز کنید. پس از باز کردن در مرحله اول کلید LERN یا code را همانطور که در تصویر نشان داده شده است پیدا کرده و آن را به مدت 2 ثانیه نگه داشته سپس رها کنید. با انجام این کار کلید ال ای دی کوچکی بر روی برد روشن می شود، پس از روشن شدن آن در مرحله دوم به مدت 2 ثانیه کلیدی که بر روی ریموت قرار دارد (در تصویر نشان داده شده است) را فشار دهید.

برای ست كردن ريموت كركره برقي ups باید دکمه UP+Stop را بصورت همزمان 3 ثانیه نگه دارید، چراغ Low battery ( باطری ضعیف است) که روشن شد، دکمه ریموت را فشار دهید. در این لحظه ریموت کد می‌گیرد.

فیوز کرکره برقی کجاست

برای عیب یابی کرکره برقی و یافتن مشکل یکی از سوالاتی که مطرح میشود این است که فیوز کرکره برقی کجاست و چطور باید فیوز کرکره برقی را پیدا کنیم. به طور کلی دو مدل فیوز در کرکره برقی وجود دارد که عبارتند از :

 • فیوز مینیاتوری کرکره برقی که علت نصب آن محافظت از کرکره برقی میباشد و محل فیوز کرکره برقی در این مدل در کنار رسیور و جهبه مینیاتوری میباشد.
 • فیوز شیشه ای کرکره برقی که در داخل رسیور قرار گرفته است.

دقت داشته باشید پس از آن که متوجه شدید فیوز کرکره برقی کجاست برای دسترسی به آن جریان برق را قطع کنید. لازم به ذکر است که شاید همه کرکره برقی ها مجهز به فیوز نباشند ولی در کرکره برقی هایی که مجهز به موتور ساید میباشند فیوز در زیر مدار کنترل کرکره برقی قرار گرفته است.

یکی از پرفروش ترین محصولات شرکت همتا پرده برقی میباشد که توانسته است رضایت بیشتر مشتریان را جلب کند. اگر میخواهید مدل های متنوع انواع پرده برقی را به همراه لیست قیمت شان مشاهده کنید میتوانید به صفحه پرده برقی مراجعه کنید.

علت باز شدن خود به خود کرکره برقی

در بعضی از مواقع ممکن است با مشکل باز شدن خود به خود کرکره برقی رو به رو شده باشید در این زمان باید به سرعت برای یافتن علت باز شدن خود به خود کرکره برقی و رفع این مشکل اقدام کنید قبل از آن که خسارت مالی و جانی به بار بیاید. به طور کلی اصلی ترین علت باز شدن خود به خود کرکره برقی اختلال فرکانسی و یا استفاده از ریموت کرکره برقی بی کیفیت میباشد.

دیگر علت بالا رفتن خود به خود کرکره برقی و یا پایین آمدن خود به خودی کرکره برقی میتواند خراب شدن ریموت کرکره برقی و گیر کردن دکمه کرکره برقی باشد.

در پارکینگ های قدیمی گاهی به دلیل استفاده از ریموت ها و درب های پارکینگ یکسان در همسایگی اماکن، استفاده افراد مختلف در اماکن مختلف از ریموت های یکسان اختلال فرکانسی ایجاد میکند و سبب بسته شدن و باز شدن خود به خود کرکره برقی میشود. در این زمان باید ریموت کرکره برقی خود را مجدد تنظیم کنید.

دیگر علت باز شدن خود به خود کرکره برقی وجود سنسور با مکانیزم معکوس در آن ها میباشد. گاهی ممکن است مانعی در مسیر بسته شده درب پارکینگ یا کرکره برقی وجود داشته باشد و زمانی که سنسور مانع را تشخیص دهد برای در امان ماندن جان و مال افراد بسته نمیشود و مجدد باز میگردد. در این زمان برای رفع مشکل باز شدن خود به خود کرکره برقی باید موانع را از مسیر باز و بسته شدن کرکره برقی بردارید. گاهی نیز تراز نبودن سنسور های کرکره برقی که باید دقیقا رو به رو یکدیگر قرار بگیرند سبب میشود که سنسور تشخیص اشتباه مانع داشته باشد و همین امر سبب باز شدن خود به خودی کرکره برقی شود.

قطعی و نوسان برق و یا خرابی مدار برقی میتواند سبب بسته شدن خود به خود کرکره برقی و یا درب پارکینگ گردد.

برای حل مشکل باز شدن خود به خود کرکره برقی میتوانید تمام ریموت های کرکره برقی را جمع آوری کنید و آن ها را چک کنید که آیا همه سالم هستند یا خیر. در گام بعدی برای حل مشکل باز شدن خود به خود کرکره برقی باید گیرنده کرکره برقی ریست شود. در صورت ادامه داشتن مشکل باید مرکز کنترل یا گیرنده کرکره برقی تعویض گردد.

یکی از خدماتی که در شرکت همتا ارائه میشود فروش درب اتوماتیک با گارانتی میباشد. شما میتوانید با مراجعه به صفحه درب اتوماتیک برای خرید باکیفیت ترین درب اتوماتیک اقدام کنید.

از ریل خارج شدن کرکره برقی
از ریل خارج شدن کرکره برقی

از ریل خارج شدن کرکره برقی

از دیگر مشکلات رایج کرکره برقی که برای مشتریان پیش میاید از ریل خارج شدن کرکره برقی میباشد. علت خارج شدن کرکره برقی از ریل ایراد در کارکرد میکروسوییچ کرکره برقی میباشد. در صورتی که میکروسوییچ خراب نشده باشد ممکن است کرکره برقی نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد. از دیگر دلایل از ریل خارج شدن کرکره برقی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب اشتباه کرکره برقی
 • خراب شدن موتور کرکره برقی
 • انسداد مسیر تیغه های کرکره برقی
 • خراب شدن ریموت
 • تغییرات آب و هوایی که سبب تغییر ابعاد و مشکلاتی در کارکرد کرکره برقی میشود.
 • اگر فشار زیادی بر روی کرکره وارد شود، ممکن است تیغه های کرکره برقی از ریل خارج شوند. این فشار میتواند به عنوان نتیجه بارش برف و یخ در زمستان یا فشار اضافی از جانب باد و باران در هوای بد آمده باشد.
 • در برخی مواقع، خرابی در مکانیزم کنترل کرکره برقی میتواند باعث خروج آن از ریل شود. این مشکلات ممکن است به علت خرابی در دستگاه کنترل یا اشکال در انتقال سیگنال باشد.

شما میتوانید برای تعمیر خارج شدن کرکره برقی از ریل با همکاران ما تماس بگیرید و از تخصص تعمیرکاران ما برای رفع ایراد کرکره برقی تان کمک بگیرید.

سوالات متداول

در زمان قفل شدن ریموت کرکره برقی چه کاری باید انجام دهیم؟

در این زمان به دلیل آن که دیگر نمیتوانید از دکمه های ریموت کرکره برقی استفاده کنید میتوانید ریموت کرکره را ریست کنید که مراحل این کار در مقاله آموزش داده شده است.

علت بالا نرفتن کرکره برقی چیست؟

به طور کلی دلیل بالا نرفتن کرکره برقی میتواند عواملی مانند خرابی موتور کرکره برقی، خرابی ریموت، ایراد در جک کرکره برقی و چچند عامل دیگر میباشد که در این مقاله تمامی موارد به همراه روش های رفع مشکل بالا نیامدن کرکره برقی آموزش داده شده است.

7 پاسخ
 1. صادقی - فر گفته:

  علت بالا نرفتن کرکره برقی ممکنه یو پی اس موتور کرکره ما خراب باشه

  پاسخ
 2. زرونی - بوشهر گفته:

  با تستر میشه از موتوری که آمپر میکشه به خوبی مطلع شد و رفع ایراد کرد

  پاسخ
 3. حسنی گفته:

  عیب یابی کرکره برقی برای زمانی که باید دکمه ریموت را به صورت دائم نگه داریم تا کرکره جا بجا شود به چه صورت میشود

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.