صداگیری کرکره برقی

صداگیری کرکره برقی

در این مقاله قصد داریم تمامی روش های رفع صدای کرکره برقی و کاهش صدای کرکره برقی را به صورت جامع به شما عزیزان آموزش دهیم. قبل از شروع بررسی روشهای رفع صدای درب کرکره ای بهتر است کمی در رابطه با علل صدا دادن کرکره برقی آشنا شویم.

یکی از مواردی که ممکن است در رابطه با کرکره برقی ذهن افراد را به خود درگیر کند صدای ناهنجار آن می باشد، همواره برای صدای کرکره برقی روش های متعددی وجود دارد که با استفاده از آن روش ها میتوان از صدای ناهنجار آن در امان ماند. در ادامه در رابطه با روش های صداگیری کرکره برقی به صورت جامع صحبت کرده ایم.

شما می‌ توانید با رعایت این مراحل، به راحتی صدای کرکره برقی را کم کنید:

 1. تمیز کردن و مراقبت: ابتدا اطمینان حاصل کنید که کرکره تمیز و خشک است. هر گونه ذرات خرده و گرد و غبار می‌ توانند باعث ایجاد صدا شوند.
 2. روغن‌ کاری: از یک روغن سبک مانند روغن مایع استفاده کنید و با دقت وارد مفصل‌ ها و نقاط حرکتی کرکره شوید. این کار ممکن است به حرکت صاف‌ تر و کمتر صدا در طی عملکرد کمک کند.
 3. تنظیم دقیق: ممکن است کرکره نیاز به تنظیم دقیق داشته باشد. اگر به طور نادرست تنظیم شده باشد، ممکن است در حین حرکت صدا های نا خوشایندی ایجاد کند.

با انجام این مراحل و توجه به نکات فوق، می‌ توانید به کاهش صدای کرکره برقی خود بپردازید.

صداگیری کرکره برقی
صداگیری کرکره برقی

صداگیری کرکره برقی

گاهی ممکن است کرکره برقی شما هنگام بالا رفتن و یا پایین آمدن صدای ناهنجاری را از خود ایجاد نماید، به همین دلیل روش های متنوعی در رابطه با صداگیری کرکره برقی وجود دارد که انجام ان ها باعث میشود تا حد زیادی این صدا کاهش یابد. لازم به ذکر است یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد شدن صدای ناهنجار از کرکره برقی هنگام کار کردن افزایش سن کرکره برقی می باشد، هرچه کرکره برقی شما قدیمی تر باشد امکان ایجاد شدن صدا هنگام باز و بسته شدن را دارا می باشد.

به همین دلیل یکی از روش های صداگیری کرکره برقی روغن کاری آن می باشد، هر چند وقت یکبار کرکره برقی خود را روغن کاری کنید تا از ایجاد صدای ناهنجار توسط کرکره برقی تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمایید. بخشی از کرکره برقی که باید برای رفع صدا روغن کاری شود موتور کرکره برقی می باشد، موتور کرکره برقی ماهی یک بار برای بهتر کار کردن نیاز به روغن کاری دارد، روغن کاری موتور کرکره برقی باعث میشود کرکره برقی هنگام کار کردن صدا از خود ایجاد نکند.

اگر با روغن کاری موتور نیز هنوز کرکره برقی مورد نظرتان هنگام کار کردن صدا از خود ایجاد کرد دلیل آن میتواند شل شدن ریل ها باشد. همانطور که میدانید ریل های کرکره برقی بخشی از آن هستند که تیغه روی آن قرار گرفته و به نوعی محافظ کرکره برقی می باشد. در صورت شل شدن این ریل ها و رها شدن تیغه کرکره شاهد تولید صدای ناهنجار از کرکره برقی خواهیم بود.

گاهی قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی متنوع میتواند علت صدای کرکره برقی پارکینگ باشد، در بسیاری از کرکره های قدیمی و دستی که با نیروی دست افراد قادر به حرکت دادن کرکره می باشند با قرار گرفتن در هوای سرد و گرم با حرارت مستقیم منبسط شده و باعث اتصال و اصطکاک اضافی هنگام کار درب می شوند و همین امر ابعث ایجاد شدن صدای ناهنجار هنگام کارکردن کرکره می باشد.

تا اینجا متوجه شدمی که صدای کرکره برقی دلایل متفاوتی دارد که هر کدام از این دلایل دارای راه حل بوده و با انجام دادن این راه حل ها میتوانید از صدای کرکره برقی خود به مقدار بسیار زیادی بکاهید. در ادامه در رابطه با روش های رفع صدای کرکره برقی به صورت جامع تر صحبت کرده ایم.

یکی از بهترین روش های رفع صدای کرکره برقی این است که تیغه کرکره برقی را به صورت منظم بشورید، این نکته را در نظر بگیرید که در زمان شستشو تیغه ها مواظب باشید که آب و مواد شوینده وارد موتور کرکره برقی نشود. چرا که با ورود آب به بخش موتور کرکره برقی، شاهد عدم کارکرد صحیح کرکره برقی و سوختن موتور آن خواهیم بود.

رفع صدای کرکره برقی
رفع صدای کرکره برقی

رفع صدای کرکره برقی

برای رفع صدای کرکره برقی روش های متعددی وجود دارد، یکی از روش های رفع صدای کرکره برقی که بالاتر نیز به آن توجه شد روغن کاری موتور کرکره برقی می باشد. یکی دیگر از روش های تاثیر گذار در رفع صدای کرکره برقی تعویض تیغه های کرکره برقی می باشد، تیغه های کرکره برقی با گذر زمان فرسوده میشوند، در صورتی که چند سال است که از یک تیغه برای کرکره برقی خود استفاده می نمایید پیشنهاد میکنیم برای کاهش صدای کرکره برقی تیغه کرکره برقی خود را تعویض نمایید.

یکی دیگر از روش های کاهش صدای کرکره برقی افزایش قطر شفت کرکره برقی می باشد، همانطور که میدانید شفت کرکره برقی وظیفه ی چرخاندن تیغه کرکره برقی را دارد و در صورت کوچک بودن آن تیغه کرکره برقی صدای ناهنجاری را از خود منتشر می نماید. پیشنهاد میکنیم برای افزایش قطر شفت یا همان لوله کرکره برقی ابتدا با یک متخصص در زمینه لوازم کرکره برقی و کاربرد آن ها مشاوره بگیرید.

همچنین میتوان گفت بارز ترین علت صدا دادن درب کرکره برقی گرفتن گرد و غبار در بین تیغه های کرکره برقی می باشد، شما میتوانید با شستشوی تیغه های کرکره برقی خود هر 2 ماه یکبار مانع از گرفتن گرد و غبار و خاک بین تیغه های کرکره برقی نمایید، همین کار باعث می شود تا کرکره برقی به صورت بی صدا و بدون ایجاد صدای بلند به کار خود ادامه دهد.

اولین مرحله در صداگیری کرکره برقی روغن کاری کردن موتور آن می باشد، فراموش نکنید که زمانی که سطح روغن در کرکره برقی کم شود، فلز و تیغه ها شروع به مالیدن روی هم می کند این کار باعث آسیب رساندن به تیغه های کرکره برقی شده و بد تر از آن عامل اصلی ایجاد صدای کرکره برقی می باشد.

گاهی ممکن است علت صدای کرکره برقی تنظیم نبودن تیغه های آن و حد بالا و پایین باشد. اگر نمیدانید چطور میتوانید اقدام به تنظیم کرکره برقی و موتور آن کنید میتوانید با روش هایی که در مقاله آموزش تنظیم کرکره برقی توضیح دادیم برای این کار اقدام کنید.

یکی دیگر از عوامل موثر بر ایجاد صدای کرکره برقی، از ریل خارج شدن کرکره برقی می باشد. در صورتی که کرکره برقی مورد نظر شما از ریل کرکره برقی خارج گردد باعث ایجاد صدا در هنگام کار خواهد شد. همانطور که میدانید کرکره های برقی برای حرکت نیاز به یک راهنماهایی دارند این راهنما ها یک سری ناودانی های یو شکلی هستند که ریل نامیده می شوند. پس میتوان نتیجه گرفت یکی از اصلی ترین و مهم ترین ابزار های موجود در کرکره برقی که وظیفه راهنمایی تیغه های کرکره برقی را دارد ریل آن می باشد و در صورت رها شدن از ریل شاهد صدای بلند کرکره برقی خواهیم بود.

کرکره برقی بی صدا

بسیاری از کرکره برقی های با کیفیت و بی صدا همواره در بازار وجود دارد که بدون ایجاد هیچگونه صدایی از خود سالیان سال کار کرده و از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشند، فروشگاه همتا یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع کرکره برقی بی صدا در بازار می باشد که با ارائه کیفیت عالی و قیمت مقرون به صرفه همواره رضایت مشتریان خود را جلب کرده است. برای خرید کرکره برقی بی صدا و استعلام قیمت تیغه کرکره برقی با کارشناسان فروش فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155441652.

راه های کاهش صدای کرکره برقی

به عنوان جمع بندی مواردی که در بخش های بالایی در رابطه با راه های کاهش صدای کرکره برقی گفته شد میتوانیم بگوییم راه های کاهش صدای کرکره برقی عبارت اند از:

 • روغن کاری موتور کرکره برقی
 • تعویض تیغه های کرکره برقی
 • شستشوی تیغه های کرکره برقی
 • تعمیر ریل کرکره برقی در صورت خارج شدن تیغه از آن
 • تعویض شفت کرکره برقی ( افزایش قطر لوله)

در صورتی که کرکره برقی شما صدا های ناهنجار و همانند صدای پیکور برقی از خود ایجاد کرد با انجام یکی از روش هایی که در بخش بالایی گفته شد میتوانید اقدام به صداگیری کرکره برقی مورد نظر خود نمایید.

سوالات متداول

صداگیری کرکره برقی چیست؟

در صورت ایجاد صداهای بلند و ناهنجار توسط کرکره برقی روش هایی وجود دارد که صداگیری کرکره برقی نامیده می شود. داخل مقاله در رابطه با صداگیری کرکره برقی به صورت جامع صحبت کرده ایم.

علت صدا دادن کرکره برقی چیست؟

صدا دادن کرکره برقی دلایل متنوعی دارد، یکی از دلایل صدا دادن کرکره جدا شدن تیغه های ان از ریل می باشد، داخل مقاله تمامی دلایل ایجاد صدا در کرکره برقی را مورد بررسی قرار داده ایم.

روش های صداگیری کرکره برقی چیست؟

صداگیری کرکره برقی روش های متعددی دارد که یکی از اصلی ترین روش های جلوگیری از تولید صدا در کرکره برقی روغن کاری آن می باشد. داخل مقاله دیگر روش های کاهش صدا در کرکره برقی را قرار داده ایم.

52 پاسخ
  • hamta-t گفته:

   ابتدا با روش های گفته شده در مقاله برای صداگیری اقدام کنید اگر راهکار های گفته شده مشکل را رفع نکرد تکنسین های ما برای ارائه خدمات به محل شما اعزام میشوند.

   پاسخ
 1. نظری گفته:

  صداگیری کرکره برقی به چه صورت و اینکه نصاب دارید برای انجام این کار

  پاسخ
 2. رضوانی گفته:

  با استفاده از لایه فوم در بالای کرکره زمانی که رول میشود میشه صدا را کاهش داد؟

  پاسخ
 3. نوید گفته:

  واقعا در سرما صدای کرکره کمتر میشه اما در گرما به شدت کرکره صدا میده

  خودمونم موندیم چیکار باید بکنیم

  پاسخ
 4. بابایی گفته:

  سلام
  شستن کرکره برقی باعث افزایش صدای کرکره در هنگام حرکت میشود؟

  پاسخ
 5. مسلم قدرتی گفته:

  سلام – دیروز در مورد راه های رفع صدای کرکره برقی تماس گرفتم و امروز تیم نصب کرکره همتا تشریف آوردند و با رگلاژ کرکره تونستن صدای اضافی را بگیرند
  با تشکر از شرکت بزرگ همتا

  پاسخ
 6. حسنلو گفته:

  در مورد رفع علت صدای کرکره برقی سوال داشتم
  راه هایی که میتونیم از صدا کم کنیم چه مواردی هستن

  پاسخ
 7. عباسی گفته:

  لطفا بفرمایید به چه صورت میتونیم صدای کرکره برقی را رفع کنیم و به چه صورت میتونیم کرکره ما حرکت روانتری داشته باشد

  پاسخ
 8. مقصودی گفته:

  با روغن کاری کرکره میشه جلوی صدای باز و بسته شدن را گرفت؟

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، بله یکی از راه های کاهش صدای کرکره برقی روغن کاری می باشد.

   پاسخ
 9. وارسته گفته:

  سلام
  واحد ما طبقه دوم هست و دقیقا بالای درب پارکینگ – هر زمانی که درب کرکره بالا و پایین میره صدای بسیار زیادی از کرکره ایجاد میشه و واقعا آسایش ما گرفته شده
  چطور میتونیم صدای کرکره را کم کنیم

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ تماس بگیرید تا همکارامون شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ تماس بگیرید تا همکارامون شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

   پاسخ
 10. موسوی شهریار گفته:

  سلام کرکره برقی صدا داره برند پلاس پاور
  چجوری میتونیم صدا کم کنیم

  پاسخ
 11. مقدسی گفته:

  موتور کرکره ما خیلی صدا میده و دو هفته ای میشه داره اذیتمون میکنه
  میشه راهنماییم کنید

  پاسخ
 12. نوری - نهاوند گفته:

  بابت رفع صدای کرکره برقی موقع باز و بسته شدن چه راهکاری دارید
  و اینکه چطور میشه ریموت به کرکره اضافه کنیم
  با تشکر

  پاسخ
 13. معین نعمتی گفته:

  یک حلقه هایی که دور لوله کرکره میندازن میتونیم الان به کرکره ای که هست اضافه کنیم که جلوی صدای کرکره را بگیره؟

  پاسخ
 14. مرتضایی گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  در مورد کم کردن قیمت کرکره راهنمایی کنید

  پاسخ
 15. سبزیان گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  لطفابفرمایید میتونیم صدای کرکره برقی در هنگام جابجایی کم کنیم

  پاسخ
 16. یزدانی گفته:

  سلام کرکره فروشگاه صدا میده
  لطفا چطور میتونم از خدماتتون کمک بگیرم

  پاسخ
 17. رمضانی گفته:

  سلام شبتون بخیر بابت روشهای حذف صدای کرکره برقی در هنگام جابجایی خدمتتان پیام میدم

  پاسخ
 18. وارسته گفته:

  سلام وقتتون بخیر لطفا در مورد رفع صدای کرکره برقی را بفرمایید

  پاسخ
 19. نگین گفته:

  سلام – برای صداگیری کرکره برقی در زمان باز و بسته شدن چه راهکاری دارید؟

  پاسخ
 20. پورحسین گفته:

  صدای کرکره طبقه اول را اذیت می کند
  کرکره در دو سه دور اول به شدت صدا میده

  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام دوست عزیز، ابتدا کرکره رو روغن کاری کنید و در صورت ادامه دار بودن صدا ریل های کرکره برقی خود را تعویض نمایید.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، برای کسب اطلاعات در رابطه با هزینه های تعمیر کرکره برقی تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
 21. یاسمن گفته:

  راهی هست خودمون بتونیم صداگیری کنیم ؟ کرکره ما خیلی صدا میده

  پاسخ
 22. سهیل گفته:

  سلام – آیا ریختن روغن در ریل کرکره باعث کاهش صدای کرکره میشه؟

  پاسخ
 23. شیدا گفته:

  اینکه میگن اگه کرکره صدا میده میشه صداشو گرفت به چه صورت است

  پاسخ
 24. شایان گفته:

  کرکره پارکینگ ما خیلی صدا میده
  طبقه اول خیلی بابت صدا گلایه میکنه
  راهی بابت کاهش صدا هست؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.