باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق | باز کردن درب اتوماتیک بدون برق

باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق

یکی از دغدغه های صاحبان درب های اتوماتیک باز کردن این درب ها در زمان قطعی برق میباشد. در این صفحه میخواهیم شما را با نحوه باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق آشنا کنیم. اگر سوالی در مورد آموزش باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون نیاز به برق داشتید که در این مقاله به آن پاسخ داده نشد میتوانید در قسمت نظرات مطرح کنید. اگر درب اتوماتیک شیشه ای شما خراب شده و میخواهید درب اتوماتیک جدیدی با قابلیت های پیشرفته تری داشته باشید میتوانید به صفحه درب اتوماتیک شیشه ای مراجعه کنید و مدل های متنوع این درب ها را به همراه لیست قیمت جهت خرید مشاهده کنید.

همچنین شما عزیزان میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان و بهره مندی از خدمات فروشگاه همتا برای خرید انواع درب اتوماتیک، شیشه بالکنی، کرکره برقی، پرده برقی از طریق شماره های 02155441450 و 09122552119 با همکاران ما تماس بگیرید.

باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق
باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق

باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق

باز کردن درب اتوماتیک بدون برق میتواند به روش های مختلف انجام شود که در این مقاله میخواهیم تمام روش های باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق را به شما عزیزان آموزش دهیم.

زمانی که جریان برق قطع میشود گیربکس درب های اتوماتیک، فرایند باز و بسته شدن درب به صورت اتوماتیک را مختل میکند و درب ها قابلیت باز و بسته شدن با نیروی دست را خواهند داشت.

باتوجه به آن که درب های اتوماتیک شیشه ای به تسمه و گیربکس وصل هستند به راحتی نمیتوان درب را باز و بسته کرد.

در این زمان شما در صورتی که مطمئن شدید برق قطع شده است فیوز درب اتوماتیک را میتوانید قطع نمایید و با نیروی دست به راحتی درب اتوماتیک را باز و بسته نمایید.

باز و بسته کردن درب اتوماتیک شیشه ای در زمان قطع برق با نیروی دست با روش گفته شده آسیبی به درب وارد نمیکند. باید در نظر داشته باشید که زمانی که برق وصل شد شما باید ابتدا درب اتوماتیک را به طور کامل ببندید و سپس فیوز آن را وصل نمایید.

زمانی که با وصل شدن برق فیوز درب اتوماتیک را وصل کردید درب یک بار به صورت آهسته باز و بسته میشود تا مقدار استاندارد باز و بسته شدن درب در کامپیوتر دستگاه ثبت شود و بعد از آن با داده های در اختیار درب باز و بسته شود.

دقت داشته باشید اگر در زمان وصل شدن جریان برق درب ها به صورت نیمه باز باشند اطلاعات صحیحی به کامپیوتر دستگاه ارسال نمیشود و باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای با مشکل رو به رو خواهد شد.

در صورتی که ریموت درب پارکینگ خود را گم کرده اید و یا به هر دلیلی میخواهید درب پارکینگ تان را بدون ریموت باز و بسته کنید پیشنهاد میکنیم حتما مقاله باز كردن كركره برقی بدون ريموت را مطالعه کنید.

روش های باز کردن درب اتوماتیک بدون برق
روش های باز کردن درب اتوماتیک بدون برق

روش های باز کردن درب اتوماتیک بدون برق

طبق تحقیقات روش های مختلفی به عنوان روش هایی از بازگشایی درب اتوماتیک در زمان قطع برق مطرح شده اند که در این قسمت تمامی روش های باز کردن درب اتوماتیک بدون برق به شما آموزش خواهیم داد.

 • بازگشایی درب اتوماتیک در زمان قطع برق با برق اضطراری UPS

سیستم برق اضطراری UPS یکی از بهترین راه حل ها برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک شیشه ای در زمان قطع برق میباشد. سیستم برق اضطراری این امکان را فراهم میکند که اگر درب اتوماتیک در حالت نیمه باز با قطعی برق مواجه شده باشد به سرعت وضعیت را تشخیص میدهد و درب اتوماتیک را کاملا میبندد.

سیستم یو پی اس برق اضطراری به گونه ای طراحی شده است که در زمان قطع برق امکان ادامه فرآیند باز و بسته شدن درب ها را فراهم میکند و درب مجدد به صورت اتوماتیک باز و بسته میشود و نیروی برق کافی جهت کارکرد موتور و سایر قطعات درب اتوماتیک فراهم میشود.

 • بازگشایی درب اتوماتیک در زمان قطع برق با اپراتورهای دارای باتری و شارژر

یکی دیگر از روش ها بازگشایی درب اتوماتیک در زمان قطع برق با اپراتورهای دارای باتری و شارژر میباشد. استفاده از این اپراتور ها در محیط های کم رفت و آمد پیشنهاد میشود اما در صورتی که در محیط های پرتردد به فکر رفع مشکل باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق هستید استفاده از سیستم برق اضطراری ups به شما پیشنهاد میشود.

 • بازگشایی درب اتوماتیک در زمان قطع برق با کلید خلاص کن

یکی از راه هایی که میتوان در زمان قطع برق به باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای کمک کرد استفاده از کلید خلاص کن میباشد. با استفاده از کلید خلاص کن میتوان درب را به صورت دستی باز و بسته نمود و مشکل را برای مدتی کنترل نمود. برای آشنایی با نحوه استفاده از این روش میتوانید به صفحه آچار خلاص کن کرکره برقی مراجعه کنید.

برای بهره گیری از روش کلید خلاص کن ابتدا باید مطمئن بود که جریان برق قطع شده است. در درب های اتوماتیک جایگاهی برای کلید خلاص کن تعبیه شده است که باید درپوش آن را بردارید و و با استفاده از آچار اقدام به فعال کردن کلید خلاص کن نمایید.

البته دقت داشته باشید این فرآیند استفاده از کلید خلاص کن برای درب های اتوماتیک و کرکره های برقی کمی متفاوت میباشد و شما میتوانید در کرکره برقی ها طناب و یا اهرم قرمز رنگی که در کنار درب قرار داده شده است را به سمت پایین بکشید. با این کار خلاص کن کرکره برقی فعال میشود.

 • باز کردن درب اتوماتیک بدون برق با باتری ذخیره نیرو

یکی از راه هایی که میتوانید اقدام به باز کردن درب اتوماتیک بدون برق کنید استفاده از باتری های ذخیره نیرو میباشد. این باتری مانند باتری کرکره برقی میتواند دستگاه را روشن نگه داردکه شما میتوانید برای آشنایی بیشتر با کارکرد و مشخصات باتری درب های اتوماتیک به صفحه باطری کرکره برقی مراجعه کنید.

 • باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق با قفل دستی

شما میتوانید از قفل های دستی برای باز کردن تمامی درب های ریموت دار استفاده کنید. این روش کم هزینه ترین روش نحوه باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطعی برق میباشد. بهتر است درصورتی که محیط مورد نظر شما با تردد زیادی رو به رو است حتما از قفل های دستی برای باز کردن درب اتوماتیک در زمان های اورژانسی کمک بگیرید و از قبل به فکر تعبیه این قفل ها باشید. شما در این روش میتوانید بدون هیچ هزینه ای اقدام به باز کردن درب به صورت دستی کنید.

یکی از خدمات ارزنده فروشگاه همتا فرش انوع کرکره های برقی در مدل ها متنوع برای کاربرد های مختلف میباشد. اگ به فکر خرید کرکره برقی باکیفیت با گارانتی معتبر و قیمت مناسب هستید میتوانید با مراجعه به صفحه کرکره برقی مدل های متنوع این محصولات را مشاهده کنید.

 • باز وبسته کردن درب اتوماتیک در زمان نبودن برق با باطری پشتیبان

از دیگر روش هایی که میتوان برای نحوه باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای در زمان قطع برق مورد استفاده قرار داد استفاده از باطری پشتیبان میباشد. باطری های درب اتوماتیک در دو مدل 24 و 220 ولت در بازار موجود میباشد که مدل 24 ولتی آن قابلیت استفاده از باطری پشتیبان یا Back-up battery را دارد.

این باطری های پشتیبان 12 ولتی بوده و با آمپر های مختلف در بازار موجود میباشند و میتوانند به مدار فرمان درب های اتوماتیک متصل شوند. کیت باطری های پشتیبان میتوانند در جعبه های مجزایی باشند و یا در جعبه مدار فرمان درب اتوماتیک جاساز شوند.

عوامل باز ماندن و بسته نشدن درب اتوماتیک شیشه ای

از عوامل مهم در باز ماندن و بسته نشدن درب اتوماتیک شیشه ای میتوان به ایراد در فتوسل یا چشم ایمنی آن اشاره کرد.

همچنین در صورتی که ایرادی در سیم کشی های این درب های اتوماتیک وجود داشته باشد احتمال باز و بسته نشدن درب وجود دارد.

در صورتی که با این مشکل رو به رو شدید ابتدا بررسی کنید که برگ و یا مانعی در مقابل چشم ایمنی دو طرف درب وجود نداشته باشد و از تنظیم بودن چشمی ها در مقابل ها اطمینان حاصل کنید.

در این راستا شما میتوانید برای رفع کامل مشکل و اطلاع از راهکار های کاربردی برای این ایراد مقاله علت بالا نرفتن کرکره برقی را مطالعه کنید.

نکات ایمنی درب های اتوماتیک در زمان قطعی برق

دقت داشته باشید که در زمان مواجه با مشکل باز کردن و بستن درب اتوماتیک شیشه ای در زمان قطعی برق باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا درگیر عوارض احتمالی نشوید. از جمله این نکات عبارتند از:

 • در صورتی که به صورت دستی اقدام به باز و بسته کردن درب اتوماتیک میکنید باید از وزش باد و باز و بسته شدن کامل درب اطمینان حاصل کنید تا آسیبی به افراد و اشیا وارد نشود.
 • اولین کاری که باید در زمان قطع برق انجام دهید اطمینان از قطع شدن کامل برق و سپس استفاده از کلید دستی برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک است تا امنیت محیط به خطر نیفتد.
 • تمامی روش هایی گفته شده برای نحوه باز و بسته شدن درب اتوماتیک در زمان قطع برق را به صورت مرحله به مرحله و بدون اشتباه پیش بروید تا ایرادی در دستگاه ایجاد نشود و خساراتی به بار نیاید.

یکی از محصولات کاربردی و پرطرفدار فروشگاه همتا شیشه بالکنی میباشد. استفاده از شیشه های بالکنی امروزه با استقبال زیادی رو به رو شده است. اگر میخواهید مدل های متنوع این شیشه ها را مشاهده کنید میتوانید به صفحه شیشه بالکن مراجعه کنید.

نحوه باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای
نحوه باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای

نحوه باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای

نحوه باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه‌ای به این صورت میباشد که سنسور های تعبیه شده در درب اتوماتیک شیشه ای پس از آن که حرکت و یا وزن فرد و یا اشیائی را تشخیص داد لت متحرک اول به حرکت درمیاید و روی لت دوم قرار میگیرد. این دو لت در نهایت به سمت لت ثابت حرکت میکنند و همه جمع میشوند و مسیر برای رفت و آمد باز میگردد.

درب های اتوماتیک شیشه ای در انواع مختلفی موجود میباشند که در مدل هایی از آن ها مانند درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی دو سوم مسیر برای رفت و آمد باز میشود به همین دلیل برای محیط هایی که اشیا و افراد قابل عبور و مرور باشند مناسب میباشند.

شما میتوانید برای آشنایی بیشتر با این درب ها به صفحه درب اتوماتیک تلسکوپی مراجعه کنید.

در این نوع درب ها یک لت ثابت وجود دارد و دو لت محرک میباشند که به سمت لت ثابت حرکت میکنند و جمع میشوند به همین دلیل اصطلاحا به این نوع درب ها درب های یک طرفه گفته میشود.

انواع دیگری از درب های اتوماتیک شیشه ای نیز وجود دارد که میتوان به درب اتوماتیک شیشه ای تاشو، گردان، کشویی، کرو، سویینگ، گردان و مثلثی اشاره کرد که میتوانید از قسمت منو > درب اتوماتیک > درب اتوماتیک شیشه ای به صفحات مربوطه این محصولات مراجعه کنید.

جمعبندی

در این مقاله تلاش کردیم تمام روش های باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون برق را به شما عزیزان آموزش دهیم و به تمام سوالاتی از قبیل چگونه درب اتوماتیک را هنگام قطع برق باز کنیم پاسخ دهیم. اگر سوالی در مورد نحوه باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای در زمان قطع برق در ذهن شما باقی مانده است که در این مقاله به آن پاسخ داده نشده است میتوانید در بخش نظرات این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند.

همچنین شما میتوانید برای خرید مناسب ترین درب اتوماتیک شیشه ای با همکاران ما از طریق شماره های 02155441450 و 09122552119 تماس بگیرید و بهترین خرید را با ما تجریه کنید.

سوالات متداول

نحوه باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای در زمان قطع برق چگونه است؟

شما میتوانید با استفاده از سیستم برق اضطراری ups، باطری پشتیبان، خلاص کن و روش های دیگری که در مقاله ذکر شده است اقدام به باز کردن درب اتوماتیک شیشه ای کنید.

آیا استفاده از سیستم ups برای باز کردن درب اتوماتیک ها در نبود برق ضروری است؟

استفاده از برق اضطراری ups برای محیط های پرتردد پیشنهاد میشود و برای مغازه ها و محیط های کم رفت و آمد میتوان از روش های کم هزینه تری بهره گرفت.

3 پاسخ
 1. پورکیوان گفته:

  باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطع برق به چه صورت است؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.