تعویض باتری ریموت درب پارکینگ | از کجا بفهمیم باتری ریموت تمام شده

تعویض باتری ریموت درب پارکینگ

باتری ریموت درب پارکینگ یکی از قطعات اساسی در ریموت میباشد که اگر شارژ آن تمام شده باشد نمیتوان از آن استفاده کرد. در این مقاله میخواهیم روش های تعویض باتری ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی را گام به گام تصویری آموزش دهیم. اگر به هر دلیلی قادر به باز کردن درب کرکره برقی یا درب پارکینگ خود با ریموت نبودید میتوانید با راهکاری که در مقاله باز كردن كركره برقی بدون ريموت آموزش دادیم به راحتی درب پارکینگ را باز نمایید.

اگر ریموت درب پارکینگ و یا قطعات درب خراب شده است نیز میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان جهت خرید و یا تعمیرات اقدامات لازم را انجام دهید ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – ۰۲۱۵۵۴۴۹۲۱۲.

تعویض باتری ریموت درب پارکینگ
تعویض باتری ریموت درب پارکینگ

تعویض باتری ریموت درب پارکینگ

یکی از مشکلاتی که مردم در حین کار با ریموت درب پارکینگ پیدا میکنند کار نکردن آن است. در این زمان یکی از احتمالات تمام شدن شارژ باتری ریموت کرکره برقی میباشد.

در این مقاله میخواهیم شما را با نحوه تعویض باتری ریموت کرکره برقی آشنا کنیم و نکاتی در مورد نحوه تعویض باتری ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی به شما عزیزان آموزش دهیم.

نکته ای که باید در آموزش نحوه تعویض باتری ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی به شما توضیح دهیم این است که حتی اگر باتری ریموت کرکره برقی شما خیلی باکیفیت هم باشد عمر مفید آن 2 سال است و شما باید باطری آن را تعویض کنید.

در انواع ریموت های درب پارکینگ از انواع باطری های نیم قلمی و سکه ای استفاده میشود که در این قسمت از آموزش تعویض باتری ریموت کرکره برقی و درب پارکینگ نحوه تعویض باتری ریموت های مختلف را توضیح میدهیم.

نحوه تعویض باتری ریموت درب پارکینگ برای باتری سکه ای :

 • مرحله اول از آموزش تعویض باتری ریموت درب پارکینگ شما باید پیچ هایی که روی ریموت درب پارکینگ تان قرار گرفته است را با استفاده از پیچ گوشتی باز کنید.
 • باتری قدیمی ریموت درب پارکینگ را بردارید، توجه داشته باشید که وقتی آن را خارج میکنید، جهت رو به بالا آن تغییر نکند.
 • باتری جایگزین جدید را در این مرحله از تعویض باتری ریموت کرکره برقی به همان سمتی که باتری قدیمی به سمت بالا قرار داشت قرار دهید.
 • با استفاده از پیچ گوشتی و بستن پیچ های باز شده کاور ریموت را دوباره روی هم قرار دهید.
 • دقت داشته باشید که در زمان تعویض باطری ریموت درب پارکینگ پیچ ها را خیلی محکم نبندید زیرا این پیچ ها هرز میشوند.

در صورتی که با تعویض باتری ریموت باز هم نتوانستید درب را باز و بسته کنید احتمال خرابی ریموت وجود دارد. شما میتوانید با مراجعه به صفحه ریموت کرکره برقی به راحتی ریموت هایی جدیدتر با قابلیت های بیشتر همراه با گارانتی معتبر با قیمتی مناسب خریداری کنید.

تعویض باتری ریموت درب پارکینگ
تعویض باتری ریموت درب پارکینگ

نحوه تعویض باتری ریموت درب پارکینگ برای باتری قلمی :

 • برای آن که بتوانید قبل از باز کردن کاور ریموت درب پارکینگ متوجه شوید که نوع باتری قلمی یا سکه ای است میتوانید به علائمی که روی قاب ریموت است دقت کنید. اگر علائم + و – را روی ریموت خود مشاهده کردید نشان دهنده آن است که ریموت شما با باتری قلمی کار میکند.
 • با استفاده از چاقو و یا پیچ گوشتی قاب ریموت کرکره برقی را باز کنید به گونه ای که فشار مضاعف به آن وارد نکنید تا قطعات داخلی آن آسیب نبیند.
 • اگر قاب ریموت شما به صورت کشویی است میتوانید بدون نیاز به پیچ گوشتی آن را باز کنید.
 • باطری جدید ریموت درب پارکینگ تان را دقیقا با همان مشخصات ولت و آمپر مثلا 12V , 27A که روی باطری قدیمی نوشته شده است خریداری کنید.
 • در این مرحله از آموزش تعویض باطری ریموت درب اتوماتیک باطری را با در نظر گرفتن قطب های + و – در جای درست جایگزین کنید و درب قاب ریموت را مجدد ببندید.

در صورتی که تمام مراحل ذکر شده در نحوه تعویض باتری ریموت کرکره برقی و پارکینگ را طی کردید ولی درب درست باز و بسته نشد احتمال به هم خوردن تنظمیات ریموت کرکره برقی وجود دارد. در این راستا میتوانید برای تنظیم ریموت مقاله ست كردن ريموت كركره برقي را مطالعه کنید.

تعویض باتری ریموت درب پارکینگ
تعویض باتری ریموت درب پارکینگ

تعویض باتری ریموت آزرایی، تیوولی و محک

نحوه تعویض باتری ریموت آزرایی نیز به این صورت میباشد که شما ابتدا چک میکنید که نوع باتری آن سکه ای یا قلمی است. به روش گفته شده بدون آن که آسیبی به قطعات داخلی ریموت وارد شود با استفاده از چاقو یا پیچ گوشتی درب ریموت را باز کنید. برای آشنایی با بخش های مختلف ریموت های درب پارکینگ و خرید مناسب ترین ریموت ها میتوانید به صفحه ریموت درب پارکینگ مراجعه کنید.

باز کردن ریموت و بستن آن باید به آهستگی انجام شود تا پیچ ها هرز نشوند.

برای تعویض باتری ریموت تیوولی در صورتی که باتری قابل شارژ باشد میتوانید با استفاده از دستگاه آن را شارژ نمایید و مجدد آن را در ریموت جاگذاری کنید.

دقت داشته باشید در تعویض باطری ریموت محک باتری جدید را با مشخصات باتری قبلی خریداری کنید تا ایرادی در کارکرد ریموت ایجاد نشود.

در واقع نحوه تعویض باتری ریموت آزرایی، تیوولی و محک و سایر برند های دیگر ریموت شبیه به هم میباشد و شما باید نکاتی که در این مقاله ذکر کردیم را رعایت کنید تا مشکلی برای ریموت شما ایجاد نشود.

یکی از خدمات فروشگاه همتا فروش کرکره برقی های شفاف پلی کربنات میباشد. اگر میخواهید مدل های مختلف این کرکره های برقی را ببینید میتوانید به صفحه کرکره پلی کربنات مراجعه کنید.

تعویض باتری ریموت بلوتوثی
تعویض باتری ریموت بلوتوثی

تعویض باتری ریموت بلوتوثی

برای تعویض باتری ریموت بلوتوثی، شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. نوع باتری را برای تعویض شناسایی کنید: ابتدا باید نوع باتری مورد استفاده در ریموت بلوتوثی خود را شناسایی کنید. این اطلاعات معمولاً در پشت ریموت یا در دفترچه راهنمای ریموت آمده است و یا میتوانید با درآوردن باتری قبلی مشخصات آن را بیابید.
 2. باز کردن ریموت: برخی از ریموت ها دارای درب یا قسمتی برای دسترسی به باتری میباشند که میتوانید با باز کردن پیچ روی ریموت یا باز کردن این بخش به صورت کشویی با باتری دسترسی پیدا کنید.
 3. خارج کردن باتری قدیمی: هنگامی که دسترسی به باتری را پیدا کردید، آن را با دقت خارج کنید. این کار ممکن است نیازمند استفاده از ابزارهایی مانند موچین باشد.
 4. قرار دادن باتری جدید: بعد از خارج کردن باتری قدیمی، باتری جدید را در جای خالی قرار دهید. مطمئن شوید که قطب های مثبت و منفی باتری با قطب های مشابه در ریموت همخوانی داشته باشند. عموماً قطب مثبت باتری با علامت “+” و قطب منفی با علامت “-” مشخص میشوند.
 5. بستن ریموت: بعد از قرار دادن باتری جدید، درب ریموت را ببندید.
 6. تست عملکرد: برای مطمئن شدن از تعویض صحیح باتری ریموت بلوتوثی، ریموت را روشن کنید و عملکرد آن را تست کنید. اگر ریموت به درستی کار نمی‌کند، ممکن است باتری را به درستی قرار نداده یا باتری جدید خراب باشد. در این صورت، دوباره مراحل بالا را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که باتری درست قرار داده شده است.

یکی از بهترین انواع ریموت های درب پارکینگ که کیفیت بالایی دارد ریموت زومر میباشد. اگر میخواهید بیشتر با ویژگی های این ریموت آشنا شوید میتوانید به صفحه ریموت زومر مراجعه کنید.

از کجا بفهمیم باتری ریموت تمام شده
از کجا بفهمیم باتری ریموت تمام شده

از کجا بفهمیم باتری ریموت تمام شده

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که کاربران از ما میپرسند این است که از کجا بفهمیم باتری ریموت تمام شده و نشانه‌های نیاز به تعویض باتری ریموت درب کرکره ای و ریموت درب پارکینگ چیست.

در واقع هر زمانی که ریموت قادر به باز و بسته کردن درب پارکینگ یا کرکره برقی نبود به این نشانه نیست که شارژ باتری ریموت درب پارکینگ تمام شده است زیرا گاهی این ایراد میتواند دلایل دیگری داشته باشد.

گاهی ممکن است که هرچقدر شما دکمه های ریموت را میزنید درب پارکینگ بالا و پایین نرود. در این صورت احتمالا مشکل از ریموت نباشد. شما میتوانید با مطالعه مقاله علت بالا نرفتن کرکره برقی راهکار رفع این مشکل را یاد بگیرید.

به طور کلی قطعی ترین علائم نیاز به تعویض باطری ریموت درب اتوماتیک پارکینگ و کرکره برقی را میتوان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • در صورتی که محدوده عملکرد ریموت درب پارکینگ کاهش یافت و شما مجبور بودید نزدیک درب پارکینگ از ریموت استفاده کنید تا کار کند نشان دهنده تمام شدن باتری ریموت کرکره برقی میباشد.
 • از دیگر نشانه های نیاز به تعویض باتری ریموت درب کرکره ای و ریموت درب پارکینگ کم شدن حساسیت ریموت و نیاز به چندین بار فشردن دکمه های آن برای عملکرد درست میباشد.
 • دیگر نشانه ای که میتوان در پاسخ به سوال از کجا بفهمیم باتری ریموت تمام شده توضیح داد ضعیف روشن و خاموش شدن چراغ LED ریموت میباشد.
 • در صورتی که ریموت در فاصله کمتر از 50cm قادر به باز و بسته کردن درب اتوماتیک بود اما در فاصله های بیشتر کار نمیکرد نیاز به تعویض باطری ریموت درب بارکینگ خواهید داشت.
 • در صورتی که با باز کردن قاب ریموت متوجه شدید که باتری به صورت فرسوده درآمده است و مواد سفید رنگ یا مایع روی باتری مشاهده کردید و تغییر شکل ظاهری در آن رخ داده بود میتوانید مطمئن شوید که عمر باتری تمام شده است.

یکی از محصولاتی که در فروشگاه همتا به فروش میرسد کرکره فولادی میباشد. این کرکره ها با استقبال زیادی از طرف مشتریان رو به رو شده است. اگر میخواهید مدل های متنوع این کرکره ها را ببینید میتوانید به صفحه کرکره فولادی مراجعه کنید.

چگونه باتری ریموت را شارژ کنیم

در صورتی که در ریموت درب پارکینگ از باتری سکه ای استفاده شده باشد متاسفانه قادر به شارژ کردن آن نخواهید بود زیرا این باتری ها به صورت یک بار مصرف کار میکنند و تکنولوژی لیتیومی در بعض از آن ها به کار نرفته است.

البته نکته حائز اهمیت این است که در انواع جدید باتری های سکه ای لیتیومی شما قادر به شارژ کردن باتری خواهید بود و میتوانید پس از تخلیه کامل باتری مجدد آن را شارژ و استفاده نمایید. در این حالت شما باید باتری لیتیومی قابل شارژ را خریداری کرده باشید که ظرفیت کمتری نسبت به باتری های معمولی سکه ای دارند.

در پاسخ به سوال چگونه باتری ریموت را شارژ کنیم میتوان گفت با استفاده از دستگاهی که متشکل از نگهدارنده و برچسب لحیم است میتوان باتری را روی آن قرار داد و شارژ نمود.

روی باتری های سکه ای برای شارژ اعدادی که نشان دهنده قطر، ضخامت و تکنولوژی ساخت باتری است درج شده است که باید متناسب با ویژگی های ریموت مورد نظرتان باشد.

با استفاده از دستگاه های شارژ کننده باتری میتوانید مجدد از این باتری ها استفاده کنید که این باتری های شارژ شده میتوانند برای مدت زمان 2/5 ساعت به صورت مداوم کار کنند.

اگر هنوز سوالی در مورد این که چگونه باتری ریموت را شارژ کنیم دارید میتوانید در قسمت نظرات بپرسید تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند.

فروشگاه همتا یکی از معتبرترین نمایندگی های تولید کننده و فروشنده انواع درب و کرکره اتوماتیک، پرده برقی، موتور کرکره برقی و انواع تیغه کرکره برقی میباشد. پرکاربردترین تیغه های کرکره برقی تیغه اکرول میباشد که شرکت همتا بزرگترین و حرفه ای ترین تولید کننده این محصول در ایران است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تیغه ها و تجربه خریدی مطمئن میتوانید به صفحه تیغه اکرول مراجعه کنید و همچنین برای دریافت مشاوره رایگان و خرید محصول مورد نظرتان میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

نحوه تعویض باتری ریموت درب پارکینگ و کرکره برقی چگونه است؟

تمامی مراحل تعویض باطری ریموت درب اتوماتیک پارکینگی و کرکره برقی در مقاله به صورت تصویری آموزش داده شده است و شما میتوانید بدون نیاز به تکنسین خودتان این کار را انجام دهید.

از کجا بفهمیم باتری ریموت تمام شده است؟

نشانه ها و علائمی برای نیاز به تعویض باتری ریموت کرکره برقی و درب پارکینگ وجود دارد که مهمترین آن این است که حساسیت ریموت کم شده باشد و از فاصله کم کار کند. سایر علائم در مقاله توضیح داده شده است. در صورتی که ایراد از باتری کرکره برقی نبود میتوانید برای رفع ایراد کرکره برقی تان با همکاران ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید ۰۹۱۲۲۵۵۲۱۱۹ – ۰۲۱۵۵۴۴۹۲۱۲.

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.