تنظیم جک درب پارکینگ | تنظیم برد جک درب پارکینگ |تنظیم تایمر درب پارکینگ

تنظیم جک درب پارکینگ

بسیاری از مواقع ممکن است با بسته نشدن کامل درب پارکینگ مواجه شوید، در این صورت میتوانید با تنظیم مجدد درب پارکینگ اقدام به رفع مشکل نمایید. در این مقاله سعی داریم شما را با تنظیم جک پارکینگ و نحوه تنظیم درب های اتوماتیک آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با علت بسته نشدن درب ریموتی پارکینگ و نیمه باز ماندن درب پارکینگ آشنا شوید.

در صورتی که قصد خرید جک درب پارکینگ جدیدی را دارید و میخواهید از قابلیت های جک های جدید پارکینگ بهره مند شوید و با قیمت مناسب و گارانتی معتبر این محصولات را خریداری کنید پیشنهاد میکنیم به صفحه قیمت جک درب پارکینگ ایتالیایی مراجعه کنید.

تنظیم جک درب پارکینگ
تنظیم جک درب پارکینگ

تنظیم جک درب پارکینگ

همانطور که میدانید جک های درب پارکینگ از جمله مهمترین وظایف را در باز و بسته کردن درب دارند. از این رو تنظیم صحیح آن ها باعث عدم نمیه باز ماندن درب پس از بسته شدن و همچنین بسته شدن درب به صورت کامل می شود.

اولین روش در تنظیم جک درب پارکینگ استفاده از دکمه‌ی زمان یا همان time در مدار فرمان درب پارکینگ مورد نظرتان می باشد، برای تنظیم تایمر جک درب پارکینگ دکمه زمان موجود بر روی مدار کنترل را چند ثانیه نگه دارید تا نشانگر بر روی مدار فرمان چشمک بزند.

پس از فشردن دکمه D بر روی مدار فرمان تایمر شروع به ضبط زمان می‌ نماید (در این مرحله باید صبر کنید تا زمان مورد نظر بگذرد) سپس دوباره دکمه را فشار دهید. همزمان با زمان مورد نظر باز و بسته شدن درب ثبت می‌ گردد.

در صورتی که برای تنظیم تایمر باز و بسته شدن درب اتوماتیک و یا کرکره برقی با سوال رو به رو هستید میتوانید از راهکار های گفته شده در مقاله تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ برای رفع این مشکل استفاده کنید.

برای تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ میتوانید از دکمه دیپ سویچ ریموت نیز استفاده نمایید. برای تنظیم جک درب پارکینگ با قرار دادن نوع دیپ سوپیچ مربوط به تنظیم زمان بسته شدن درب یا همان اتو کلوز در حالت فعال همانند روش اول تایمر شروع به ثبت زمان می‌کند. شما میتوانید با خاموش کردن این دکمه، ثبت زمان را به اتمام برسانید، و به این ترتیب زمان بسته شدن درب پارکینگ را تنظیم نمایید.

یکی از دلایلی که باعث درست بسته نشدن و نیمه باز ماندن جک درب پارکینگ می شود مدت زمان ثبت شده برای باز و بسته کردن درب می باشد. شما میتوانید طبق دو روش بالا که در رابطه با تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ bft گفته شد اقدام به تصحیح مقدار زمان ثبت شده برای باز و بسته شدن درب نمایید.

یکی از نکات مهمی که باید در این زمینه در نظر داشته باشید این است که قبل از شروع به تنظیم جک درب پارکینگ از نوع جک درب مورد نظر خود و نحوه کارکرد قطعات آن اطلاعات کافی را داشته باشید.

دو نوع جک درب پارکینگ در بازار تولید و عرضه می گردد، نوع اول جک درب پارکینگ ریلی و نوع دوم جک پارکینگ بازویی. شما نیز متناسب با نوع جک درب پارکینگ خود میتوانید با استفاده از یکی از دو روشی که در بخش های بالایی گفته شد اقدام به تنظیم جک درب پارکینگ نمایید.

در صورتی که جک پارکینگ شما کارایی لازم را ندارد و در حین کار کردن با اختلال رو به رو است میتوانید برای ارتباط با بهترین تیم تعمیرکار جک پارکینگ و اطلاع از شرایط تعمیر انواع جک به صفحه تعمیر جک پارکینگ مراجعه کنید.

تنظیم برد جک پارکینگ

یکی از سوالاتی که کاربران از ما میپرسند این است که تنظیم برد جک پارکینگ چگونه است و چطور میتوان اقدام به تنظیم برد جک پارکینگ نمود. برای تنظیم برد جک پارکینگ بهتر است ابتدا با اجزا و قطعات برد جک پارکینگ آشنایی پیدا کنید. اجزا برد جک پارکینگ عبارت است از:

 • برد اصلی
 • لامپ ال ای دی
 • صفحه ی نمایشگر
 • فیوز سوئیچ
 • ترانس تغذیه
 • کارت رادیویی

تنظیم برد جک پارکینگ براساس نوع و مدل جک انجام میشود که در این قسمت به تفکیک مدل برد های مختلف شما را با تنظیم برد جک پارکینگ براساس نوع و مدل جک آشنا میکنیم.

یکی از انواع جک های محبوب در میان کاربران جک درب حیاط میباشد که در فروشگاه همتا با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به فروش میرسد. برای مدل های متنوع این نوع جک ها میتوانید به صفحه جک بازویی درب حیاط مراجعه کنید.

تنظیم برد جک درب پارکینگ برای برد های دیجیتالی و جک های 220 ولت:

این‌گونه بردهای جدید دیجیتالی که از چندین سال قبل وارد بازار شده اند و توانسته اند جایگزینی مناسب برای بردهای قدیمی تر شوند، به‌گونه ای طراحی گردیده اند که میتوان برای آن ها برنامه ای تنظیم نمود که تعیین کننده تایم حرکت جک برای جک زیر و دولنگه ها باشد. برای مثال، میتوان برنامه ای برای برد جک تنظیم نمود که پس از عبور از مقابل سنسور درب به صورت اتوماتیک بسته شود و همچنین میتوان این برنامه را به گونه ای تنظیم نمود که اگر پس از عبور از مقابل سنسور مثلا به مدت یک دقیقه مانعی از مقابل آن عبور نکرد به صورت خودکار بسته شود.

تنظیم برد جک پارکینگ برای برد های جدید به این صورت است که میتوان برنامه را به گونه ای تنظیم نمود که در زمان بسته شدن درب و رسیدن آن به انتها توقف برای مدت کوتاهی انجام دهد تا درب به صورت محکم بسته نشود.

تنظیم برد جک درب پارکینگ سیماران و دیگر برند ها میتواند به این صورت باشد که شما به طور مجزا برای هر دو لنگه تایم بسته شدن و نحوه بسته شدن را تنظیم کنید و در آن ها اختلافی نیز ایجاد کنید.

در صورتی که آشنایی با برد کرکره برقی و درب های پارکینگ ندارید و میخواهید با ویژگی ها و قابلیت های آن ها آشنا شوید میتوانید به صفحه برد کرکره برقی مراجعه کنید.

تنظیم برد جک درب پارکینگ 220 ولتی برای برد های قدیمی:

برای تنظیم برد جک درب پارکینگ سیماران و برد های قدیمی با برنامه‌ریزی زمانی که برای دستگاه ایجاد می‌شود میتوان اختلاف دولنگه درب را مشخص تر نمود و زمان حرکت هر یک از آنها برای باز و بسته شدن تنظیم نمود. تنظیم برخی از بردی های قدیمی هم با دکمه ای مجزا انجام میگردد که آسان تر است.

تنظیم برد جک درب پارکینگ 24 ولت:

برای تنظیم برد جک درب پارکینگ میتوانید از میکروسوییچ بر روی جک برای تنظیم باز و بسته شدن درب استفاده نمود. زمانی که میکروسوییچ جابجا میشود جک حرکتی به سمت جلو خواهد داشت و زمانی که آهنربا به میکروسوییچ برسد سبب باز و بسته شدن درب میگردد.

باتوجه به آن که تمامی دستورات مانند باز و بسته شدن درب از طریق برد جک پارکینگ صادر میگردد در صورتی که ایرادی در آن ظاهر شود باید به سرعت برای رفع ایراد اقدام کنید زیرا با مشکلاتی همچون باز و بسته نشدن درب رو به رو میشوید. در صورتی که با مشکلاتی از قبیل گیر کردن درب برقی و یا بالا نرفتن و پایین نیامدن کرکره برقی رو به رو شدید میتوانید با راهکار های گفته شده در مقاله علت بالا نرفتن کرکره برقی مشکل را رفع نمایید.

روش تنظیم جک درب پارکینگ

روش تنظیم جک درب پارکینگ به این صورت است که شما باید به نوع جک پارکینگ توجه داشته باشید تا بتوانید به درستی آن را تنظیم نمایید. جک برای درب های برقی، ریلی، بازویی، هیدرولیکی و یا کرکره ای متفاوت میباشد که باید برای تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ به شماره بندی های جک ها توجه داشت.

بر اساس شماره بندی که برای جک ها تعیین میشود میزان تحمل وزن جک ها متغیر خواهد بود برای مثال برای میزان تحمل وزن جک شماره یک برابر با 80 کیلوگرم است درحالی که تحمل وزن جک شماره 2 محدوده 80 الی 160 کیلوگرم خواهد بود.

در تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ و تنظیم جک پارکینگ باید به این نکته توجه داشت که وابسته به نوع جکی که برای پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرد فاصله لولای درب میتواند متغیر باشد و این فاصله میتواند کم و زیاد شود. هرچه فاصله جک تا لولای درب کمتر باشد در زمان بسته شدن درب قدرت جک بیشتر شده و میتواند سفت تر و محکم تر درب را باز نماید. در صورتی که فاصله جک تا لولای درب زیاد باشد در زمان بسته شدن درب قدرت کافی نخواهد داشت و درب بسته نخواهد شد.

یکی از محصولاتی که به صورت تخصصی در مجموعه همتا تولید شده و به فروش میرسد درب اتوماتیک شیشه ای میباشد. این درب ها با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش در فروشگاه همتا عرضه میشود که میتوانید در صفحه درب اتوماتیک مدل های متنوع درب های اتوماتیک شیشه ای را مشاهده کنید و برای خریدی مطمئن اقدام نمایید.

تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ

باید توجه داشته باشید که برای تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ باید به نکاتی دقت کنید تا تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ به درستی انجام شود و خللی در کارکرد درب اتوماتیک ایجاد نشود. از پارامترهای مربوط به حرکت و سرعت در تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنظیم نوع دوربین

در صورتی که از دوربین های خودکار استفاده میکنید بعد از تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ دوربین ها به صورت خودکار تنظیم میشوند و در غیر این صورت باید باتوجه به نوع دوربین برای تنظیم دستی دوربین باید اقدام کنید.

 • تنظیم حالت دید در شب

مدل هایی از درب های اتوماتیک برای شرایط کم نوری و دید در شب ساخته شده اند که برای بهره مندی از این قابلیت باید دید در شب را برای آن ها تنظیم کنید.

 • تنظیم تایمر درب اتوماتیک پارکینگ

باتوجه به مراحل تنظیم درب برقی پارکینگ که در قسمت های قبلی ذکر شد شما میتوانید اقدام به تنظیم تایمر درب اتوماتیک پارکینگ کنید.

جک محک یکی از جک های باکیفیت میباشد که توانسته رضایت بیشتر مشتریان را جلب کند. برای مشاهده مدل های متنوع ین جک و خرید آن از معتبرترین نمایندگی میتوانید به صفحه نمایندگی جک پارکینگی محک مراجعه کنید.

 • تنظیم تاخیر بستن درب

شما میتوایند با قابلیت هایی که جک های درب پارکینگ دارند تنظیمات جک درب پارکینگ را به گونه ای انجام دهید که در صورت خروج از درب با تاخیر اقدام به بسته شدن کند.

 • تنظیم فاصله قطعی درب

با انجام این تنظیمات میتوانید تعیین کنید که فاصله میان درب و زمین چقدر باشد تا درب به راحتی باز و بسته شود.

 • تنظیم وضعیت هشدار

با انجام این مورد از تنظیم درب برقی پارکینگ میتوانید تعیین کنید در زمانی که خطا در روند کار درب اتوماتیک رخ دهد هشدار در چه شرایطی و به چه صورت اعلام شود.

 • تست تنظیمات درب پارکینگ اتوماتیک

پس از انجام تنظیم درب اتوماتیک پارکینگ برای اطمینان از درست بودن تنظیمات و به خوبی کار کردن درب اتوماتیک باید اقدام به تست و آزمایش آن کنید. برای این کار میتوانید با دکمه باز و بسته کردن ریموت اقدام به تست تنظیمات درب پارکینگ کنید.

یکی از انواع محصولاتی که با بالاترین کیفیت در مجموعه همتا عرضه میشود و شما میتوانید با گارانتی معتبر از فروشگاه همتا خریداری کنید درب کرکره ای برای پارکینگ میباشد که شما میتوانید با مراجعه به صفحه درب کرکره ای پارکینگ مدل های متنوع این محصولات را مشاهده کنید.

تنظیم جک درب پارکینگ v2
تنظیم جک درب پارکینگ v2

تنظیم جک درب پارکینگ v2

میتوانید با استفاده از ریموت درب پارکینگ اقدام به تنظیم جک درب پارکینگ v2 نمایید. برای این کار اول ابتدا درب را باز کنید و بعد از آن با تنظیم دکمه‌ پتانسیومتر یا ولوم آن را بر روی حد متوسط قرار دهید و با شدت دادن و افزایش آن حساسیت چشمی و سرعت باز و بسته شدن درب را تنظیم کنید.

تنظیم جک درب پارکینگ پروتکو نیز همانند تنظیم جک درب پارکینگ v2 می باشد و میتوانید علاوه بر انجام دو روشی که در بخش های بالایی گفته شد از طریق رسیور و برد نیز اقدام به تنظیم جک درب نمایید. لازم به ذکر است تنظیم جک درب پارکینگ bft و تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ bft نیاز به داشتن دانش کافی در زمینه انواع جک های برقی و روش کار آن ها دارد، به همین دلیل در صورت بروز مشکل سعی کنید اول از یک فرد ماهر و متخصص در زمینه تنظیم جک درب برقی کمک بگیرید.

در تنظیم تایمر درب اتوماتیک سیماران، برای فعال یا غیر فعال کردن تایمر از طریق کلید دیپ سوییچ میتوانید اقدام نمایید، برای این که تایمر را روشن کنید باید دیپ سوئیچ auto close را رو حالت فعال یعنی ON قرار دهید.

یکی از جک هایی که قابلیت های زیادی دارد و به دلیل مرغوب بودن توانسته رضایت مشتریان را جلب کند جک کنزو میباشد. برای مشاهده مدل های متنوع این جک میتوانید به صفحه جک کنزو مراجعه کنید.

در صورتی که برای نصب انواع جک درب پارکینگ نیاز به راهنمایی و کمک دارید و میخواهید از تخصص بهترین تیم نصاب جک پارکینگ مجموعه همتا بهره مند شوید میتوانید به صفحه نصب جک درب پارکینگ مراجعه کنید.

تنظیم جک درب پارکینگ سیماران
تنظیم جک درب پارکینگ سیماران

تنظیم جک درب پارکینگ سیماران

به صورت کلی دو روش برای تنظیم سرعت انواع جک درب پارکینگ وجود دارد. بدون توجه به برند جک درب پارکینگ این دو روش معمول استفاده می شود. در روش اول تنظیم برد جک درب پارکینگ سیماران شما می بایست دکمه تایم مدار فرمان را چند ثانیه نگه دارید تا شروع به چشمک زدن بکند. پس از این مرحله از تنظیمات جک سیماران زمان شمارشگر شروع به حرکت می کنند.

عدد روی این شمارشگر که در حال افزایش است بیان مدت زمانی است که می خواهید جک درب پارکینگ باز و بسته شود، بنابراین در زمان دلخواه برای سرعت باز و بسته شدن جک درب پارکینگ مجدد دکمه تایم مدار فرمان را بزنید تا از حرکت با ایستد.

شما میتوانید برای خرید انواع جک سیماران با یکی از شماره تلفن های ما در فروشگاه همتا از طریق شماره های (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ تماس بگیرید و یا با مراجعه به صفحه نمایندگی جک سیماران اطلاعات لازم را کسب نمایید.

اگر سوالی در مورد تنظیمات جک درب پارکینگ در ذهن شما باقی مانده میتوانید در بخش نظرات اعلام کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند.

در صورتی که نمیدانید چطور باید ریموت درب پارکینگ را تنظیم کنید و میخواهید به صورت گام به گام و تصویری ست کردن ریموت انواع درب را یاد بگیرید میتوانید به صفحه ست کردن ریموت مراجعه کنید.

تنظیم جک درب پارکینگ سوزوکی

روش دیگری که برای تنظیم سرعت باز و بسته شدن جک درب پارکینگ و به طور کلی به تنظیمات جک درب پارکینگ کار میرود روش دیپ سویچ یا (deep switch) است. نحوه تنظیم جک درب پارکینگ به این صورت است که زمانی که دیپ سویچ رو روی تنظیم زمان بگذرید مجدد چراغ شروع به چشمک زدن می کند و شمارنده حرکت می کند. زمانی که روی دکمه خاموش آن بزنید در حقیقت مدت زمان طی شده سرعت باز و بسته شدن و در نتیجه تنظیم شدن جک پارکینگ شما می شود.

دقت شود که ممکن است در برخی از مدل های مدار فرمان کرکره برقی برای تنظیم زمان باز و بسته شدن جک درب پارکینگ تفاوت هایی دیده شود و این عمده ترین مشکل ما از این جانب می باشد. معمولا طرز کار مدار فرمان های خارجی و اصل یکسان است اما برای سایرین چنین نیست. در این صورت بهتر است به دفترچه راهنمای جک درپ پارکینگ مراجعه کنید و یا با نصاب آن تماس بگیرید.

در برخی از مدل های جک درب پارکینگ. تنظیم سرعت مربوط به تنظیم جک درب به واسطه سویچ هایی که با استفاده از آچار خاص قابل تنظیم می باشند صورت میگیرد (معمولا با آچار آلن). میزان زمان باز شدن و بسته شدن این جک ها بر حسب تعداد واحد های تریف شده است و معمولا سه سرعت را دارا می باشند.

در صورتی که سوالی در مورد تنظیم جک درب حیاط دارید که در این ماله به آن پاسخ ندادیم میتوانید در بخش نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما را دهند و مشکل را رفع نمایند.

یکی از انواع جک هایی که مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است جک پروتکو می باشد. برای آشنایی با ویژگی ها و مدل های متنوع این جک میتوانید به صفحه جک پروتکو مراجعه کنید.

سوالات متداول

نحوه تنظیم جک درب پارکینگ به چه صورت است؟

یکی از اولین روش ها برای تنظیم جک درب برقی استفاده از کلید دیپ سوییچ می باشد، داخل مقاله روش های تنظیم درب برقی پارکینگ را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار داده ایم.

علت نیمه باز ماندن درب پارکینگ چیست؟

از جمله اصلی ترین دلیل نیمه باز ماندن درب پارکینگ وجود مشکل در تایمر آن می باشد. داخل مقاله روش های تنظیم تایمر جک درب برقی را قرار داده ایم.

علت بسته نشدن درب ریموتی پارکینگ چیست؟

علت بسته نشدن درب ریموتی پارکینگ میتواند وجود اختلال در برد و همچنین مدار کنترل فرمان آن باشد. یکی دیگر از بیشترین دلایل بسته نشدن درب نیز وجود مشکل در سنسور ها می باشد.

52 پاسخ
 1. نهاوندی -ابیانه گفته:

  سلام وقت بخیر تنظیم جک سیماران به چه صورت و اینکه برای انجام نصاب باید بیاد ؟

  پاسخ
 2. عسجدی گفته:

  راهنمای برد درپا برای جک دارید؟
  اگه به صورت PDF باشه ممنون میشم

  پاسخ
 3. نظری گفته:

  تنظیم جک پارکینگ ما نصف باز میشه امکان راهنمایی دارید یا نصاب معرفی کنید برای تنظیماتش

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاوران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای دریافت راهنمای نصب با مشاروان ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید 02155449212.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام برای دریافت اطلاعات با مشاروان ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید.

   پاسخ
 4. بابایی گفته:

  سلام
  راهنمای نصب اپراتور فرانتک میخاستم
  درب دوم نیاز به تایم بیشتری جهت بسته شدن دارد

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، برای تنظیم جک باید در رابطه با قطعات تشکیل دهنده و اجزای آن دانش کافی داشته باشید. پیشنهاد میکنیم از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

   پاسخ
 5. موحدی گفته:

  در مورد تنظیم جک درب بازویی برند بارزانته برای لنگه دوم سوال داشتم
  راهنمای نصب جک میشه ارسال فرمایید

  پاسخ
 6. معیاری گفته:

  در مورد تنظیمات تایمر جک ریلی به عرض 7 متر راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، برای کسب اطلاعات در رابطه با تایمر جک ریلی تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
 7. مصیبی گفته:

  در مورد نحوه تنظیم تایمر جک سوال داشتم
  درب دوم با سرعت کندی بسته میشه و این مورد یک مقدار آزار دهنده شده

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، برای دریافت اطلاعات و کسب مشاوره در رابطه با تنظیم تایمر تماس بگیرید (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
 8. عباسی گفته:

  در مورد نحوه تنظیم تایمر جک بفرمایید
  با تشکر فراوان
  ممنون

  پاسخ
  • hamta گفته:

   برای تنظیم تایمر ، برای این که تایمر را روشن کنید باید دیپ سوئیچ auto close را رو حالت فعال یعنی ON قرار دهید. لازم به ذکر است با قرار دادن این سوئیچ روی حالت OFF تایمر خاموش می شود.

   پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن های مشاوران ما در فروشگاه درب اتوماتیک همتا تماس بگیرید تا شما را راهنمایی نمایند (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱

   پاسخ
 9. وارسته گفته:

  سلام
  جک میلان 400 کیلو داریم تنظیمات درب دوم مشکل دارد و درب آهنی کامل بسته نمیشه
  میشه راهنماییم کنید

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ تماس بگیرید تا همکارامون شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

   پاسخ
 10. موسوی شهریار گفته:

  در مورد تنظیم جک درب پارکینگ اطلاعات میخاستم
  ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • hamta گفته:

   سلام، با شماره تلفن (۱۰ خط) ۵۵۴۴۹۲۱۲ – ۰۲۱ تماس بگیرید تا همکارامون شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.