شیشه نسوز | مزایا شیشه ضد حریق | قیمت شیشه ضد حرارت | خرید شیشه ضد حرارت

شیشه نسوز، ضد حرارت و ضد حریق

امروزه استفاده از شیشه های نسوز یا ضد حرارت در صنایع مختلف روز به روز افزایش یافته است. این شیشه ها ظاهری مانند شیشه های معمولی شفاف دارند اما در ساخت آن ها از طلق هایی استفاده شده است که در مجاورت حرارت مات و سخت شده و با گذشت مدت زمان معینی میسوزند که این زمان سبب میشود افراد با خیالی آسوده تر بتوانند محل حادثه را ترک کنند. اگر نمیدانید شیشه نسوز چیست و چه ویژگی هایی دارد تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شیشه، تاریخچه اختراع شیشه در جهان و ایران میتوانید مقاله تاریخچه شیشه را مطالعه کنید.

شیشه نسوز
شیشه نسوز

شیشه نسوز

شیشه ضد حریق یا شیشه نسوز یک نوع شیشه خاص است که از آن به عنوان یک محصول با مقاومت بالا در برابر حرارت و آتش در صنایع مختلف استفاده میشود.

این نوع شیشه بیشتر در بخاری ها و صنایع پتروشیمی استفاده میشود. یکی از ویژگی های مهم این شیشه نسوز، عدم انعکاس و شفافیت آن است که اجازه نمیدهد آتش و حرارت به ساختمان یا افراد در داخل آن دسترسی پیدا کند.

از آنجا که شیشه نسوز بخاری به صورت فوم منبسط در برابر حرارت میباشد افراد میتوانند از آن برای فرار در صورت خطر آتش سوزی استفاده کنند، در عین حال شیشه نسوز و نشکن از گسترش آتش جلوگیری میکند و ایمنی را برای همه فراهم میکند.

اگر نمیدانید شیشه ها در چه فرایندی تولید میشوند و مواد اولیه ساخت آن ها چیست پیشنهاد میکنیم مقاله شیشه از چی ساخته میشود را مطالعه کنید.

شیشه ضد حرارت چیست

شیشه مقاوم در برابر گرما با نام شیشه ضد حرارت شناخته میشود. این نوع شیشه های ضد حرارت نسبت به شیشه های معمولی مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و آتش دارند.

شیشه های ضد حرارت عملکردی منحصر به فرد دارند به طوری که شیشه های استاندارد تا دمای ۱۲۰ درجه سانتی گراد مقاومت دارند، شیشه‌های سکوریت تا دمای ۲۶۰ درجه و شیشه ضد حرارت تا دمای ۷۰۰ درجه مقاومت دارند و از شکستن در مواجهه با آتش جلوگیری میکنند.

استفاده از شیشه ضد حرارت در دنیای امروز به واسطه پیشرفت تکنولوژی بسیار مورد توجه قرار گرفته است تا شیشه ها را در برابر آتش و گرما مقاومتر کند.

این شیشه ها نقش بسیار مهمی در پیشگیری از گسترش حریق و اطمینان از ایمنی محیط ها ایفا میکنند. به منظور درک عمیق تر و اهمیت دهی به رفتار آتش و ایمنی آتش‌سوزی، استفاده از شیشه های ضد حرارت و ضد حریق بسیار حیاتی است و برای کنترل حوادث حریق بسیار موثر است.

شیشه ضد حریق چیست

شیشه ضد حریق از انواع شیشه هایی میباشد که دمایی در حدود 700-800 درجه را میتواند تحمل کند. در صورتی که مساحت پنجره ای که دارای شیشه ضد حریق است نسبت به میزان آتش کم باشد، هوا رسانی به آن محدود میگردد. اگر هوا رسانی آتش کافی نباشد، گسترش آتش نیز کاهش خواهد یافت.

استفاده از شیشه های ضد حریق منجر به کاهش خسارات و تلفات جانی در حوادث آتش سوزی و افزایش دمای بالا و خفگی میشود. این نوع شیشه، جلوگیری از انتشار شعله های آتش و دود از یک اتاق به اتاق های دیگر را نیز فراهم می‌کند.

شیشه ضد حریق به کاهش آسیب های ناشی از گسترش آتش به دیگر مکان ها کمک میکند و اغلب در ایمن سازی اماکن مورد استفاده قرار میگیرد زیرا این شیشه زمان کافی برای ترک کردن ساختمان را به ساکنین میدهد و آن ها میتوانند در آرامش از محل حادثه دور شوند.

علاوه بر این شیشه نسوز صنعتی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هدررفت انرژی سرما و گرما در محیط ساختمان میگردد.

یکی از خدماتی که به صورت تخصصی در مجموعه همتا ارائه میشود تولید و فروش درب های اتوماتیک شیشه ای نشکن میباشد. برای مشاهده مدل های متنوع این درب های شیشه ای اتوماتیک میتوانید به صفحه درب اتوماتیک شیشه ای مراجعه کنید.

کاربرد شیشه های نسوز

در مورد کاربرد شیشه های نسوز میتوان گفت این شیشه ها به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر آتش سوزی، در صنایع گوناگون توجه زیادی به خود جلب کرده اند. این نوع شیشه های ضد حریق در بیشتر صنایع استفاده میشوند اما کاربردهای بیشتری در بخاری ها و در صنایع پتروشیمی دارند.

این شیشه های ضد حریق به عنوان شیشه نسوز هم شناخته میشوند و علاوه بر مقاومت در برابر آتش میتوانند ترک خوردگی، مه گرفتگی، افتاب سوختگی و رگه دار شدن را نیز کاهش میدهند.

این شیشه های نسوز از لایه های مختلف تشکیل شده اند که هنگام آتش‌سوزی به شکل فومی انبساط میابند و از انتقال حرارت و گسترش آتش جلوگیری میکنند.

این خصوصیات شیشه ضد آتش امنیت بیشتری در ساختمان ها بخصوص ساختمان های بلند و مراکز تفریحی به ارمغان می آورند. انواع شیشه ضد آتش تا دمای ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد را تحمل میکنند و از ذوب شدن جلوگیری میکنند.

به دلیل مقاومت بالای آنها شیشه های ضد حریق به عنوان یک انتخاب عالی برای استفاده در محیط هایی با خطر احتمال زیاد آتش سوزی معرفی میشوند.

یکی از محصولاتی که با بالاترین کیفیت همراه با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش در مجموعه همتا عرضه میشود شیشه بالکن میباشد. جهت مشاهده انواع شیشه های بالکن و دریافت لیست قیمت میتوانید به صفحه شیشه بالکن مراجعه کنید.

مزایا شیشه ضد حریق
مزایا شیشه ضد حریق

مزایا شیشه ضد حریق

شیشه های ضد حریق نانو سیلیکا یک محصول نوآورانه و پیشرفته هستند که با افزودن نانو ذرات سیلیکا به شیشه، از خواص ضد حریق بالا برخوردار میشوند. این نوع شیشه های ضد آتش دارای مزایای فراوانی مانند مقاومت بالا در برابر حرارت و آتش، تحمل دمای بالا تا 2 ساعت، عایق صوتی بودن، جلوگیری از هدررفت انرژی، صرفه جویی در مصرف انرژی و سبک وزن بودن هستند.

شیشه های ضد آتش به عنوان یک لایه حفاظتی قوی عمل میکنند و میتوانند زمان کافی برای تخلیه ساختمان در صورت وقوع حریق فراهم کنند. این شیشه های نسوز در شرایط عادی شفاف هستند اما با افزایش دما، به صورت مات و سخت تبدیل میگردند و انتقال حرارت از طریق آنها کاهش میابد.

با اضافه کردن لایه های مختلف PVB بین شیشه ها، میتوان زمان فرار از ساختمان را بدون آسیب آتش را تنظیم کرد و امکان تخلیه در آرامش ساختمان را به ساکنین فراهم کرد. این ویژگی ها شیشه های ضد حریق را به یک انتخاب ایده آل برای محافظت در برابر حریق و افزایش ایمنی افراد تبدیل میکنند.

بر اساس تعداد لایه ها، این شیشه های ضد آتش ممکن است زمان فراری از 30، 60، 90 و 120 دقیقه ایجاد نمایند. بنابراین ساکنین ساختمان میتوانند حتی اگر وسایل گران قیمتی داشته باشند، به آرامی آنها را جمع‌آوری و محل را تخلیه کنند.

انواع شیشه ضد حریق

شیشه های ضد حریق نوعی شیشه لمینت هستند که برای ساخت آن ها از طلق هایی به نام intumescent استفاده میگردد. ظاهر این شیشه ها و شیشه های لمینت یکسان است و به صورت شفاف میباشند اما در اثر افزایش حرارت طلق های به کار رفته در شیشه های ضد حریق منبسط میگردند و تبدیل به محافظی سخت و شفاف میشوند.

پس از آن که زمان معینی از مجاورت حرارت با این شیشه ها گذشت طلق ها شروع به سوختن میکنند.

انواع شیشه های ضد حریق یا نسوز به دسته تقسیم میشوند که عبارتند از:

  • شیشه های سکوریت
  • شفاف
  • سیمی
  • سرامیکی

در شیشه های سرامیکی موادی به کار رفته شده است که مقاومت بالایی در برابر شوک حرارتی دارند. شیشه های سکوریت ضد حریق از انواع شیشه های پرطرفدار میباشد زیرا هم نشکن است و هم مقاومت بالایی در برابر حرارت و آتش دارد. اگر نمیدانید شیشه سکوریت چیست و چه ویژگی هایی دارد حتما مقاله شیشه سکوریت چیست را مطالعه کنید.

مدت زمان تحمل حرارت در شیشه نسوز

شیشه نسوز در انواع مختلف پس از انجام آزمایش های مختلف برای تأیید ویژگی های ضد حریق خود، امتیازهای مهندسی را به خود اختصاص داده است. این امتیازات در اغلب موارد بر اساس مدت زمان تحمل حرارت تعیین میگردد.

مدت زمان تحمل حرارت در شیشه های نسوز به عنوان توانایی محصول در مقابل شعله های آتش تعریف میگردد. علاوه بر امتیازهای استاندارد، برای اطمینان از کیفیت محصول، مراحل دیگری نیز باید طی گردد.

در آزمایش ها، مقاومت این محصول در برابر شوک حرارتی بررسی میشود زیرا در صورت وقوع حادثه آتش سوزی، شیشه های ضد حریق با کیفیت از تحمل شوک حرارتی بیشتری برخوردارند و از شکستن جلوگیری میکنند.

بنابراین توانایی مقاومت شیشه های ضد حرارت در برابر شوک حرارتی نقش بسیار مهمی در عملکرد ضد حریق آنها ایفا میکند. همچنین، حفظ یکپارچگی شیشه ها در زمان آتش سوزی نیز به کارایی شیشه های ضد حریق مرتبط است.

یکی از محصولات باکیفیتی که در مجموعه همتا تولید و با قیمت مناسب به فروش میرسد کرکره برقی میباشد. اگر میخواهید مدل های متنوع کرکره های برقی در مجموعه همتا را همراه با لیست قیمت شان مشاهده کنید میتوانید به صفحه کرکره برقی مراجعه کنید.

قیمت شیشه نسوز
قیمت شیشه نسوز

قیمت شیشه نسوز

قیمت شیشه نسوز که یکی از شیشه های حیاتی و پرکاربرد در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان سازی است، به ضخامت و نوع شیشه بستگی دارد.

به دلیل تنوع انواع شیشه های نسوز و نوسانات قیمت، برای اطلاع از قیمت روز شیشه نسوز میتوانید با کارشناسان فروش ما در مجموعه همتا تماس بگیرید.

قیمت شیشه نسوز بخاری و به طور کلی قیمت شیشه ضد حرارت در مقایسه با سایر انواع شیشه ها کمی بیشتر است زیرا این نوع شیشه دمای ذوب شدن را در حدود 1000 درجه سانتیگراد دارد و تا حدود 300 درجه سانتیگراد بیشتر از شیشه های دیگر میتواند حرارت را تحمل کند.

اگر به دنبال مناسب ترین قیمت شیشه ضد حرارت شومینه هستید و میخواهید باکیفیت ترین شیشه های ضد حرارت را با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش خریداری کنید میتوانید با همکاران ما در مجموعه همتا تماس بگیرید و لیست قیمت شیشه نسوز شومینه را دریافت کنید.

یکی از انواع شیشه های نشکنی که امروزه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند شیشه سکوریت میباشد. اگر میخواهید بدانید این شیشه ها در مجموعه همتا با چه قیمتی به فروش میرسند به صفحه قیمت شیشه سکوریت مراجعه کنید.

خرید شیشه نسوز

برای خرید شیشه ضد حرارت باید ابتدا این نکته را در نظر داشته باشید که باید این محصول را از مراکز معتبر خریداری کنید تا از باکیفیت بودن آن اطمینان داشته باشید.

یکی از بهترین فروشگاه هایی که میتوانید از سراسر ایران اقدام به خرید شیشه نسوز کنید فروشگاه همتا میباشد. فروشگاه همتا در زمینه فروش شیشه نسوز فعالیت گسترده ای دارد و باکیفیت ترین شیشه های ضد حریق را با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش عرضه میکند.

نکته مهم دیگر این است که در فروشگاه همتا به عنوان معتبرترین مرکز فروش شیشه نسوز قیمت ها با کمترین سود عرضه میشود و شما میتوانید محصولات مورد نظر خود را با اطمینان از منصفانه بودن قیمت ها خریداری کنید.

اگر میخواهید از شیشه های نسوز برای بالکن ساختمان خود استفاده کنید و تمایل دارید مدل های متنوع این شیشه ها را مشاهده کنید و خریدی مطمئن داشته باشید حتما از صفحه شیشه تاشو بالکن دیدن کنید.

ساخت شیشه ضد حریق

شیشه های مقاوم در برابر آتش شیشه هایی میباشند که امروزه در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند و برای ساخت آن ها از طلق هایی به اسم intumescent استفادهن میگردد. این طلق ها کمک میکنند که شیشه در مجاورت گرما و حرارت منبسط شود و ظاهر مات و سختی به شیشه شفاف میدهد.

این تغییر ساختار سبب میشود شیشه در اثر حرارت نشکند و یا منفجر نشود و همین امر سبب ایمن سازی محیط از خطر آتش سوزی و کاهش آسیب های احتمالی شکست شیشه ها در اثر حرارت زیاد شود.

شیشه های مقاوم به آتش و حرارت در انواع مختلف و ضخامت های متغیر در بازار موجود میباشد که باید برای اماکن مختلف نوع خاصی از این شیشه های مقاوم به حرارت را خریداری کنید که بتواند نسبت به حفاظت از ملک و جان افراد حداکثر کارایی را داشته باشد.

تأثیر شیشه ضد حریق در روند آتش سوزی

شیشه های معمولی توانایی تحمل دما تا دمای بین 260-220 درجه را دارند. این شیشه های معمولی در صورت شکستن، به قطعات ریز و برنده خرد میشوند.

در مقابل شیشه های ضد حریق قادر به تحمل دمای حدود 800-700 درجه حرارت هستند. اگر مساحت پنجره نسبت به میزان آتش کم باشد، هوا رسانی به آن محدود میشود و این موضوع میتواند از گسترش آتش جلوگیری کند.

به‌طور کلی شیشه های ضد حریق از انتشار شعله های آتش و دود از یک اتاق به اتاق های دیگر جلوگیری میکنند. این ویژگی مهم میتواند در کاستن آسیب های ناشی از گسترش آتش نقش اساسی داشته باشد.

با توجه به این ویژگی ها، انتخاب شیشه ضد حریق با استقبال زیادی رو به رو شده و جایگاه مناسبی در بین شیشه های ساختمانی پیدا کرده است.

ایمن سازی با استفاده از شیشه ضد حریق، نه تنها به جلوگیری از گسترش آتش کمک میکند، بلکه امکان فرار سریع از محل حادثه و حفاظت از وسایل گران قیمت نیز فراهم میسازد.

سوالات متداول

شیشه نسوزد چیست؟

شیشه های نسوز شیشه های شفافی هستند که در ساخت آن ها از طلق هایی استفاده شده است و سبب مقاومت بالای آن ها در برابر حرارت و آتش شده و در اثر حرارت طلق ها مات و سخت شده و سبب مقاومت بالای شیشه میگردند.

قیمت شیشه ضد حرارت چقدر است؟

این شیشه ها براساس ابعاد، ضخامت و انواع مختلف قیمت های متغیری دارند که قیمت شیشه های ضد حرارت در فروشگاه همتا ارزان تر از سایر فروشگاه ها بوده و شما میتوانید باکیفیت ترین شیشه های ضدحریق را از فروشگاه همتا خریداری کنید. جهت دریافت لیست قیمت شیشه نسوز با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.