ابعاد ورق پلی کربنات | ابعاد ورق پلی کربنات تخت و دو جداره | وزن ورق پلی کربنات

ابعاد ورق پلی کربنات

استفاده از ورق های پلی کربنات در سال های اخیر با استقبال زیاد مردم رو به رو شده است و این محصولات در صنایع زیادی مورد استفاده قرار گرفته اند. برای سفارش ورق های پلی کربنات اطلاع از ابعاد ورقهای پلی کربنات یکی از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در این مقاله صفر تا صد ابعاد ورق پلی کربنات تخت و دوجداره یا چند جداره بررسی شده است.

اگر قصد خرید کرکره های برقی پلی کربنات را دارید و میخواهید مدل های متنوع این کرکره های اتوماتیک را به همراه لیست قیمت ببینید میتوانید به صفحه کرکره پلی کربنات مراجعه کنید. همچنین میتوانید از طریق شماره های 02155441450 و 09122552119 با همکاران ما در فروشگاه همتا تماس بگیرید ضمن دریافت مشاوره رایگان لیست قیمت های کرکره های پلی کربنات را دریافت کنید.

ابعاد ورق پلی کربنات
ابعاد ورق پلی کربنات

ابعاد ورق پلی کربنات

ورق های پلی کربنات با دارا بودن ویژگی هایی همچون انعطاف پذیری، دوام و استحکام، شفافیت، مقاومت در برابر ضربه، عایق حرارتی و رنگبندی های متنوع برای استفاده در صنایع مختلف مناسب میباشد.

از ورق های پلی کربنات میتوان برای سقف و دیوار های گلخانه ها، فرودگاه ها، استخر ها، محیط های مسکونی، اداری و تجاری استفاده کرد. باتوجه به کاربرد و نیاز ابعاد ورق های پلی کربنات میتواند متغیر باشد.

اگر به دنبال پاسخ سوال اندازه و ابعاد ورق پلی کربنات چقدر است هستید در این مقاله میخواهیم شما را با ابعاد پلی کربنات های مختلف آشنا کنیم. اگر تا پایان مقاله نتوانستید پاسخ سوالات خود را در حوزه ابعاد ورق پلی کربنات به دست آورید میتوانید در بخش نظرات سوال خود را مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند.

سایز ورق پلی کربنات یا به عبارتی ابعاد ورق پلی کربنات به صورت استاندارد برای ورق های تک جداره و دوجداره یا چند جداره متفاوت میباشد که در قسمت پایین سایز تمام ورق های طلق پلی کربنات را با هم بررسی خواهیم کرد.

اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد ورق های پلی کربنات کسب کنید و بدانید این ورق ها چه کاربردی دارند حتما مقاله پلی کربنات چیست را مطالعه کنید.

ابعاد ورق پلی کربنات تخت

اندازه و ابعاد ورق پلی کربنات فلت یا ساده که به روش اکستروژن یا تزریق تولید میشوند برابر با عرض 205 سانتی متر و طول 305 سانتی متر میباشد.

ضخامت ورق پلی کربنات تخت برابر با 1 الی 2 میلی متر میباشد.

براساس نظر مشتری امکان افزایش ضخامت ورق پلی کربنات تخت تا 12 میلی متر وجود دارد.

همچنین با نظر مشتری میتوان ابعاد ورق پلی کربنات شفاف تخت را با طول و عرض دلخواه تولید کرد.

ابعاد ورق پلی کربنات دو جداره

اندازه و ابعاد ورق پلی کربنات دو یا چند جداره به صورت استاندارد عرض 210 سانتی متر و طول استاندارد 610 سانتی متر میباشد.

دقت داشته باشید که ضخامت ابعاد استاندارد ورق پلی کربنات چند جداره میتواند از 6 میلی متر تا 18 میلی متر متغیر باشد.

ضخامت ابعاد ورق پلی کربنات دوجداره میتواند از 4 الی 10 میلی متر متنوع داشته باشد.

باتوجه به سایز استاندارد ورق پلی کربنات چند جداره و دو جداره امکان سفارش ابعاد مختلف ورق های پلی کربنات در ابعاد دلخواه مشتری نیز وجود دارد و میتوان در طول و عرض های مختلف این ورق های پلی کربنات شفاف را سفارش داد.

باتوجه به آن که پلی کربنات ها ظاهری شفاف شبیه به شیشه دارند در این راستا پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر با ساختار شیشه ها مقاله شیشه از چی درست میشه را مطاالعه کنید.

ضخامت ورق پلی کربنات
ضخامت ورق پلی کربنات

ضخامت ورق پلی کربنات

برند های مختلف ورق های پلی کربنات ضخامت های متفاوتی را برای ورق های پلی کربنات در نظر میگیرد و این ورق ها با ضخامت های متغیری در بازار موجود میباشند.

باتوجه به تنوع ضخامت ورق های پلی کربنات به طور کلی میتوان ضخامت استاندارد ورق پلی کربنات را 4 الی 6 میلی متر در نظر گرفت.

دقت داشته باشید در صورتی که ضخامت ورق پلی کربنات کمتر این مقدار استاندارد باشد برای مدت زیادی دوام نخواهد داشت و طول عمر بسیار کوتاهی خواهد داشت.

با این حال ورق های پلی کربنات با ضخامت بیشتر از 6 میلی متر در بازار موجود میباشند که برای کاربرد های خاصی مورد استفاده قرار میگیرند.

به طور کلی ضخامت ورق پلی کربنات را میتوان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • ضخامت 4 الی 6 میلی متر برای ورق های دو جداره پلی کربنات
  • ضخامت 8 الی 10 میلی متر برای ورق های دو و سه جداره پلی کربنات
  • ضخامت 16 الی 20 میلی متر برای ورق های سه جداره و چند جداره پلی کربنات

باتوجه به آن که این نوع از پلی کربنات های شفاف شباهت هایی با شیشه دارند شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیشه ها مقاله تاریخ اختراع شیشه را مطالعه کنید.

عوامل موثر در ضخامت ورق پلی کربنات

عوامل مختلفی بر تعیین ضخامت پلی کربنات تاثیر میگذارند که به طور کلی میزان رسانایی، محافظت در مقابل اشعه ماورا بنفش، میزان انتقال نور و حفاظت در برابر حرارت از عوامل موثر در ضخامت ورق پلی کربنات میباشند.

بر اساس این عوامل میتوان برای کاربردهای مختلف ضخامت های متغیری از ورق های پلی کربنات را مورد استفاده قرار داد و میزان ضخامت را تعیین نمود.

هرچه ضخامت ورق پلی کربنات بیشتر باشد محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش بیشتر خواهد بود.

هرچه ضخامت پلی کربنات بیشتر شود به میزان هر میلی متر افزایش ضخامت میزان انتقال نور کاهش خواهد یافت. به همین دلیل پیشنهاد میشود برای کاربرد های مورد نظر میزان انتقال نور در زمستان را در نظر داشته باشید و از ورق های فوق ضخیم استفاده نکنید.

در این موارد میتوانید ورق پلی کربنات 8 میلی متری را جایگزین ورق های 16 میلی متری کنید.

از دیگر عوامل موثر در ضخامت ورق پلی کربنات میزان محافظت در برابر باد، تگرگ و برف برحسب شرایط جوی میباشد که ورق های دو یا چند جداره مقاومت بیشتری خواهند داشت. هرچه ضخامت بیشتر شود به طور کلی مقاومت در برابر شرایط جوی بیشتر خواهد شد.

دقت داشته باشید که ورق های پلی کربنات نازک تر دارای انعطاف بیشتر خواهند بود.

یکی از محصولاتی که در فروشگاه همتا به فروش میرسد انواع درب اتوماتیک شیشه ای شفاف میباشد. اگر میخواهید مدل های متنوع این درب ها را به همراه ویژگی هایشان مشاهده کنید میتوانید به صفحه درب اتوماتیک شیشه ای مراجعه کنید.

وزن ورق پلی کربنات بر اساس ابعاد و اندازه
وزن ورق پلی کربنات بر اساس ابعاد و اندازه

وزن ورق پلی کربنات بر اساس ابعاد و اندازه

باتوجه به آن که ضخامت و ابعاد استاندارد ورق های پلی کربنات تک جداره، دو جداره و چند جداره با هم متفاوت میباشد همین ضخامت های متفاوت میتواند تاثیر مستقیم بر وزن آن ها داشته باشد.

وزن ورق پلی کربنات بر اساس ابعاد و اندازه ورق ها متفاوت است که برای ورق های پلی کربنات با ضخامت 4 میلی متر و ابعاد استاندارد 210 سانتی متر * 600 سانتی متر در حدود 7 الی 8 کیلوگرم خواهد بود.

در صورتی که ضخامت این ورق ها به 6 میلی متر برسد وزن مخصوص ورق پلی کربنات در حدود 10 الی 11 کیلوگرم خواهد شد.

وزن مخصوص ورق پلی کربنات که در ضخامت 8 میلی متر الی 10 میلی متر تولید میشوند از 18 کیلوگرم تا 20 کیلوگرم متغیر خواهند بود.

از فاکتور هایی که بر وزن ورق های پلی کربنات تاثیر گذار است برند تولید کننده ورق های پلی کربنات میباشد که هر برند ممکن است تغییراتی دروزن ورق ها ایجاد کند که از محدوده وزن مخصوص پلی کربنات که در این بخش به آن اشاره کردیم خارج باشد.

یکی از محصولات کاربردی که در فروشگاه همتا به فروش میرسد انواع کرکره برقی میباشد. اگر میخواهید قیمت روز انواع کرکره برقی را دریافت کنید میتوانید به صفحه کرکره برقی مراجعه کنید.

جمعبندی

ورق های پلی کربنات در ابعاد و ضخامت های مختلف تولید میشوند که برای صنایع و کاربرد های مختلف میتوان از ضخامت ها، وزن ها و ابعاد متفاوت بهره گرفت. ورق های پلی کربنات در ابعاد استاندارد و دلخواه شما مشتریان در سریع ترین زمان، با مناسب ترین قیمت و گارانتی معتبر در شرکت همتا تولید شده و به فروش میرسند. شما میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان و خرید ورق پلی کربنات با همکاران ما از طریق شماره های 02155441450 و 09122552119 تماس بگیرید و لیست قیمت انواع ورق های پلی کربنات را دریافت کنید.

سوالات متداول

ابعاد ورق پلی کربنات چقدر است؟

باتوجه به فاکتور های مختلف ابعاد ورق پلی کربنات میتواند متغیر باشد که در این مقاله از تمام جنبه ها ابعاد پلی کربنات را مورد بررسی قرار دادیم.

تفاوت ابعاد ورق پلی کربنات تخت و دو جداره چقدر است؟

در این مقاله ابعاد ورق پلی کربنات تخت و دو جداره به صورت جزیی توضیح داده شده است که شما میتوانید ابعاد هر نوع ورق را به طو کامل متوجه شوید.

4 پاسخ
  1. امیر علی گفته:

    سلام – ابعاد ورقهای پلی کربنات برای کرکره برقی به چه صورت است؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.