پلی کربنات چیست | انواع، مزایا و معایب پلی کربنات | صفر تا صد ورق پلی کربنات

پلی کربنات چیست

اگر تحقیق درباره پلی کربنات دارید و نمیدانید پلی کربنات چیست و چه کاربردی دارد در ادامه مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله صفر تا صد Polycarbonate را به شما توضیح دادیم و شما را با مزایا و معایب پلی کربنات آشنا کرده ایم. اگر سوالی در مورد پلی کربنات دارید که در این مقاله به آن پاسخ داده نشده است میتوانید در قسمت نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند.

یکی از محصولات محبوب شرکت همتا که از پلی کربنات در آن استفاده میشود کرکره برقی پلی کربنات میباشد. برای مشاهده مدل های متنوع این کرکره برقی ها و خرید مناسب ترین مدل آن ها میتوانید به صفحه کرکره پلی کربنات مراجعه کنید و یا از طریق تماس با همکاران ما از طریق شماره های 02155441450 و 09122552119 اطلاعات لازم را کسب کنید.

پلی کربنات چیست
پلی کربنات چیست

پلی کربنات چیست

اولین سوالی که با شنیدن پلی کربنات در ذهن شکل میگیرد این است که پلی کربنات چیست. پلی کربنات به انگلیسی Polycarbonate میباشد که از جمله مشتقات پلاستیک میباشد و به عنوان نوعی پلیمر ترموپلاستیک در نظر گفته میشود.

این پلیمر ترموپلاستیک مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد و در صورتی که در معرض حرارت مستقیم قرار گیرد تغییرات شیمیایی در آن رخ نمیدهد و بدون آن که حریقی در آن رخ دهد ذوب میگردد.

پلی کربنات شفافیت زیادی دارد و در عین حال دارای مقاومت و سختی زیادی میباشد به همین دلیل میتوان از آن به عنوان جایگزین شیشه استفاده کرد.

تولید انبوه پلی کربنات در سال 1958 انجام شد و آنچه سبب استقبال چشمگیر مردم از این ماده شد رنگبندی های متنوع و قابلیت عبور نور از این ماده شفاف بود.

در ادامه Polycarbonate چیست میتوان به علت نامگذاری این ماده شیمیایی پرداخت که به دلیل نوع ترکیب شیمیایی آن یعنی (−O−(C=O)−O−) میباشد. Polycarbonate علاوه بر آن که در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد، در عین شفافیت و قابلیت عبور نور در برابر ضربات فیزیکی نیز مقاوم میباشد که همین امر سبب برتری این ماده در بسیاری از کاربرد ها نسبت به شیشه شده است.

انواع پلی کربنات را میتوان به انواع پلی کربنات تخت یا مسطح و انواع چند جداره طبقه بندی کرد.

باتوجه به آن که پلی کربنات ها ظاهری شفاف شبیه به شیشه دارند در این راستا پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر با ساختار شیشه ها مقاله شیشه از چی درست میشه را مطاالعه کنید.

انواع پلی کربنات
انواع پلی کربنات

انواع پلی کربنات

تا اینجای مقاله متوجه شدید ورق پلی کربنات چیست اما برای آشنایی بیشتر با مشخصات فنی و فیزیکی پلی کربنات نیاز است شما را با انواع پلی کربنات آشنا کنیم.

باتوجه به کاربرد ورق پلی کربنات و مصارف آن در صنعت این ورق ها با ویژگی های خاصی در انواع مختلفی تولید میشوند تا قابلیت استفاده در صنایع مختلف را داشته باشند.

 •  ورق پلی کربنات شفاف

انواع ابعاد و ضخامت ورق پلی کربنات سبب دسته بندی آن ها در گروه های مختلف میشود که یکی از انواع ورق پلی کربنات که قابلیت اره کاری، فرز کاری، جوشکاری و فرمدهی را دارد پلی کربنات شفاف یا همان تخت میباشد. این ورق های پلی کربنات به دلیل عبور نور در بخش نورگیر ساختمان ها، گلخانه ها و عابر بانک ها و شیشه های هواپیما استفاده میشوند.

باتوجه به آن که این نوع از پلی کربنات های شفاف شباهت هایی با شیشه دارند شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیشه ها مقاله تاریخ اختراع شیشه را مطالعه کنید.

 • ورق پلی کربنات چند جداره

پلی کربنات دوجداره یا چند جداره از دیگر انواع ورقه های پلی کربنات میباشد که به دلیل چند لایه بودن به عنوان عایق حرارتی مورد استفاده قرار میگیرند و میتوانند از نفوذ گرما و سرما به محیط داخلی جلوگیری کنند. این ورقه های پلی کربنات دو یا چند جداره از نفوذ آب و آتش نیز به محیط داخلی جلوگیری میکنند و به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارند در محیط های تجاری، فرودگاهی، مسکونی و گلخانه ای مورد استفاده قرار میگیرند.

 • ورق پلی کربنات موجدار

این ورقه های با ظاهر موجدار در بازار موجود میباشند که کاربرد ورق پلی کربنات موجدار در گلخانه ها، استخر ها، نورگیر انبارها و سالن اجتماعات، پاتیشن سازی، صنایع حمل و نقل و داروسازی میباشد.

 • ورق پلی کربنات سینوسی

از دیگر انواع ورق پلی کربنات موجدار ورقه های سینوسی میباشند که ظاهر موج مانند دارند و دارای مقاومت و استحکام بالایی میباشند. این ورقه های پلی کربنات سینوسی برای سقف ها و سازه ها استفاده میشوند و میتوانند به شکل خاص شکست نور خورشید داشته باشند. از ویژگی های ورق پلی کربنات سینوسی به عدم جذب نور خورشید میتوان اشاره کرد که به همین دلیل برای استفاده در سقف ها انتخاب مناسبی میباشند. ورقه های چند جداره سینوسی هم مقاومت بالاتری نسبت به تک جداره ها دارند و هم بیشتر عایق حرارتی میباشند.

 • ورق پلی کربنات ذوزنقه‌ ای

ورق پلی کربنات ذوزنقه ­ای از دیگر انواع ورقه های موجدار پلی کربنات میباشند که ساختار ذوزنقه ای شکل دارند و به صورت دو جداره ساخته میشوند و عایق مناسب حرارتی میباشند.

یکی از محصولاتی که در فروشگاه همتا به فروش میرسد انواع درب اتوماتیک شیشه ای شفاف میباشد. اگر میخواهید مدل های متنوع این درب ها را به همراه ویژگی هایشان مشاهده کنید میتوانید به صفحه درب اتوماتیک شیشه ای مراجعه کنید.

 • ورق پلی کربنات لانه زنبوری

این ورقه های پلی کربنات لانه زنبوری به صورت چند جداره تولید میشوند و مقاومت بالایی در برابر ضربات فیزیکی دارند. استفاده از ورق پلی کربنات لانه زنبوری سه جداره برای شرایط جوی باران و طوفان و تگرگ مناسب میباشد.

 • ورق پلی کربنات RFX

بیشترین کاربرد ورق پلی کربنات RFX برای محیط های گلخانه ای میباشد که میتواند تابش مستقیم خورشید را منعکس کند و نفوذ حرارت به محیط گلخانه ای را کنترل کند. این ورق های پلی کربنات در زمستان این قابلیت را دارند که تابش نور خوشید را تقویت کنند و نور بیشتری را به محیط گلخانه ای هدایت کنند. چند جداره ساخته شدن این ورق ها سبب مقاومت بالای آن ها در برابر حرارت و ضربات میشود و به صرفه جویی انرژی کمک میکنند.

 • ورق پلی کربنات AR

این نوع از انواع پلی کربنات مقاوم در برابر خط و خش میباشند که در واقع به دلیل پوشش های خاصی که روی آن ها قرار گرفته است در برابر خراش و ساییدگی مقاومت زیادی پیدا کرده اند.

 • ورق پلی کربنات آنتی استاتیک (ضد الکتریسیته ساکن)

روی این نوع پلی کربنات با پوشش پلاستیک و فلز پوشش داده شده است که آن ها را ضد الکتریسته ساکن ساخته است و از جذب گرد و خاک و جرقه زدن جلوگیری میکند. استفاده از این ورق های پلی کربنات در آزمایشگاه ها پیشنهاد میشود.

 • ورق های پلی کربنات طرح سفال

این ورق ها از ترکیب پلیمر های پلی کربنات و اکریلیک ساخته شده اند و جز انواع مدرن ورق پلی کربنات محسوب میشوند که مقاومت بالایی در برابر ضربه، حرارت و رطوبت دارند. این ورق های پلی کربنات از خوردگی در برابر مواد شیمیایی جلوگیری میکنند و کاربرد آن ها در انواع سقف ها، شیروانی ها، محیط های مسکونی، باغ ها و اقامتگاه های تفریحی میباشد.

یکی از محصولات کاربردی که در فروشگاه همتا به فروش میرسد انواع کرکره برقی میباشد. اگر میخواهید قیمت روز انواع کرکره برقی را دریافت کنید میتوانید به صفحه کرکره برقی مراجعه کنید.

کاربرد ورق پلی کربنات
کاربرد ورق پلی کربنات

کاربرد ورق پلی کربنات

تا اینجای مقاله متوجه شدیم که ورق پلی کربنات چیست و چه انواعی دارد. یکی از سوالاتی که کاربران از ما میپرسند این است که پلی کربنات چه کاربردی دارد و چرا باید از این ورق ها استفاده کنیم. در مورد کاربردهای مختلف ورق های پلی کربنات میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نورگیر سالن اجتماعات
 • شیشه ایمنی
 • تولید کلاه ایمنی، ماسک گاز
 • صنایع بهداشتی و پزشکی مانند لنزهای رنگی چشم، لوازم دیالیز، انتقال خون و اندوسکوپی
 • صنایع خودروسازی
 • پوشش استخر و گلخانه
 • ساختمان‌سازی
 • صنعت حمل و نقل
 • پارتیشن، گنبدهای تزئینی، پنجره سقفی و اتاقک سازی
 • پوشش سقف مراکز خرید و بازارها
 • صنایع بهداشتی و پزشکی مانند لنزهای رنگی چشم، لوازم دیالیز، انتقال خون و اندوسکوپی
 • صنایع الکتریکی و الکترونیکی مانند ساخت سی دی و پوشش کامپیوتر
 • پوشش نورگیر انبارها
 • استادیوم های فضای باز و بسته
 • صنعت تولید هولوگرام
 • ساخت بطری های مواد غذایی و دارویی
 • ساخت بطری های مواد غذایی و دارویی
 • صنایع نظامی مانند تولید شیشه مقاوم هواپیما های شکاری و تولید شیشه های ضد گلوله

از انواع شیشه های مات و شفاف که از لایه های پلی کربنات ساخته شده و میتوان میزان عبور نور را کنترل کرد شیشه سندبلاست میباشد. برای مشاهده مدل ها و دریافت لیست قیمت این شیشه میتوانید به صفحه شیشه سندبلاست مراجعه کنید.

مزایا پلی کربنات

یکی از مواردی که باید در مورد پلی کربنات بدانید تا آگاهانه اقدام به خرید این ورق ها کنید مزایای ورق پلی کربنات میباشد. اگر نمیدانید مزیت های ورق‌های پلی کربنات چیست و میخواهید صفر تا صد از مزایا و معایب ورق پلی کربنات چیست مطلع شوید در ادامه با ما همراه باشید.

 • از مهمترین مزایا پلی کربنات سبک وزن بودن آن ها میباشد که همین امر سبب آسان شدن حمل و نقل آن ها میشود.
 • مقاومت پلی کربنات بیشتر از پلاستیک میباشد.
 • بالا بودن مقاومت پلی کربنات در برابر ضربات فیزیکی و ساییدگی ها
 • بالا بودن مقاومت کششی
 • منعطف بودن
 • مقاومت در برابر تغییرات حرارتی و عایق حرارتی بودن
 • مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش و شرایط جوی ویژه مانند طوفان و تگرگ و باران
 • نسوز بودن و مقاومت در برابر آتش

معایب پلی کربنات

با وجود مزیت هایی که برای پلی کربنات برشمردیم این ورق ها دارای معایبی نیز میباشند که اگر نمیدانید پلی کربنات چه معایبی دارد باید بگوییم مهمترین عیب پلی کربنات شفافیت کمتر آن ها نسبت به شیشه میباشد.

از دیگر موارد معایب ورق پلی کربنات بالا بودن قیمت آن ها به دلیل وجود لایه ضد یو وی و مقاومت بالا در برابر حرارت، رطوبت و ضربه میباشد.

دودزا بودن در زمان آتش سوزی و جذب گرمایش بالا در فصول گرم سال از دیگر معایب سقف پلی کربنات میباشد.

گاهی ممکن است تمایل داشته باشید در بالکن منزل خود برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و مدرن سازی محیط از شیشه های نشکن استفاده کنید و تصور کنید استفاده از پلی کربنات برای این موارد مناسب است. در این مواقع استفاده از شیشه بالکنی به شما پیشنهاد میشود. برای مشاهده مدل های لاکچری انواع شیشه های بالکنی به همراه قیمت و مشخصات شان میتوانید به صفحه شیشه بالکن مراجعه کنید.

مشخصات فنی و فیزیکی پلی کربنات

در این قسمت مشخصات فنی و فیزیکی پلی کربنات را مورد بررسی قرار دادیم که میتوان در جدول زیر تمام مشخصات فنی و فیزیکی پلی کربنات را درج کرده ایم.

ابعاد ورق های ساده پلی کربناتضخامت ۲ تا ۱۲ میلی‌متر
ابعاد ورق های ساده پلی کربناتحداکثر عرض ۲۰۵۰ میلی‌متر
ابعاد ورق های ساده پلی کربناتطول بنا به درخواست مشتری
ابعاد ورق های ساده پلی کربناتسایز استاندارد: ۳۰۵۰ * ۲۰۵۰ میلی‌متر
ورق های چند جداره پلی کربناتضخامت ۴–۶ میلی‌متر دوجداره
ورق های چند جداره پلی کربناتضخامت ۸–۱۰ میلی‌متر دو جداره
ورق های چند جداره پلی کربناتضخامت ۱۶ میلی‌متر سه جداره
ورق های چند جداره پلی کربناتحداکثر عرض ۲۱۰۰ میلی‌متر
ورق های چند جداره پلی کربناتطول بنا به درخواست مشتری

جنس پلی کربنات چیست

یکی از سوالاتی که در مورد ورق پلی کربنات پرسیده میشود این است که جنس پلی کربنات چیست که باید گفت این ورق ها از پلیمر ترموپلاستیک که از بیسفنول A (BPA) و فسژن ساخته شده است تشکیل شده است.

به دلیل وجود این ترکیب های شیمیایی ورق ها مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند و از شفافیت و استحکام لازم بهره مندند.

 خرید ورق پلی کربنات
 خرید ورق پلی کربنات

 خرید ورق پلی کربنات

ورق های پلی کربنات باوجود مزایا و معایبی که دارند امروزه در بسیاری از صنایع کاربرد دارند و میتوان از قابلیت های آن ها نهایت بهره را برد.

برای خرید ورق پلی کربنات باید ابتدا به کاربرد مورد نظر خود توجه داشته باشید تا یکی از انواع ورق پلی کربنات را که برای شما مناسب تر است را خریداری کنید.

دقت داشته باشید که فروشگاه همتا با سال ها سابقه درخشان یکی از معتبرترین نمایندگی های فروش پلی کربنات در ایران میباشد که تمامی محصولات پلی کربنات خود را با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش عرضه میکند.

شما میتوانید برای خرید پلی کربنات با ویژگی ها و قابلیت های مورد نظرتان با همکاران ما تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان بهترین ورق پلی کربنات را خریداری کنید.

نکات خرید ورق پلی کربنات

قبل از آن که اقدام به خرید پلی کربنات کنید نیاز است نکاتی مهم قبل از خرید ورق پلی کربنات را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین خرید را تجربه کنید. از مهمترین راهنمای خرید پلی کربنات میتوان به توجه به فاکتور هایی همچون ضخامت و برند ورق پلی کربنات اشاره کرد.

برای خرید ورق پلی کربنات باید ضخامت آن ها را در نظر داشته باشید تا متناسب با کاربرد شما باشد و باید به این مسئله توجه داشته باشید که هرچه ضخامت بیشتر میشود قیمت ورق پلی کربنات نیز بیشتر میشود.

در فروشگاه همتا انواع ضخامت های پلی کربنات در برند های معتبر موجود است که شما میتوانید با دریافت گارانتی معتبر این ورق ها را خریداری کنید.

بورس ورق پلی کربنات

اگر نمیدانید بورس ورق پلی کربنات کجاست باید به اطلاع تان برسانیم که فروشگاه همتا با سال ها سابقه درخشان یکی از معتبرترین فروشگاه ها در بورس ورق پلی کربنات میباشد که باکیفیت ترین ورق های پلی کربنات را به سراسر ایران ارسال میکند.

قیمت پلی کربنات
قیمت پلی کربنات

قیمت پلی کربنات

ورق های پلی کربنات باتوجه به قابلیت ها و ویژگی هایی که دارا میباشند در محدوده قیمتی های مختلفی در فروشگاه های متنوع موجود میباشند.

نحوه قیمت گذاری پلی کربنات ها براساس فاکتور های زیر میباشد:

 • میزان طول
 • میزان عرض
 • میزان ضخامت
 • وزن ورق پلی کربنات
 • نوع ورق پلی کربنات
 • میزان شفافیت
 • رنگ بندی

در مورد نحوه محاسبه قیمت پلی کربنات میتوان به این مورد اشاره کرد که قابلیت مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش یا دارا بودن UV سبب بالاتر رفتن قیمت ورق های پلی کربنات میشود.

قیمت پلی کربنات در شرکت همتا با در نظر گرفتن کمترین سود برای باکیفیت ترین ورق های پلی کربنات به مشتریان عزیز اعلام میشود و شما میتوانید از مناسب بودن قیمت پلی کربنات فروشگاه ما نسبت به سایر فروشگاه ها اطمینان داشته باشید.

مراحل نصب ورق پلی کربنات

یکی از خدماتی که در شرکت همتا ارائه میشود نصب ورق پلی کربنات در سراسر ایران میباشد. مراحل نصب ورق پلی کربنات در شرکت همتا توسط برترین تکنسین ها انجام میشود و شما میتوانید در سریع ترین زمان نتیجه کار را مشاهده کنید.

نحوه نصب ورق پلی کربنات به این صورت میباشد که امکان نصب آن ها روی دیوار و سقف وجود دارد و ابتدا باید شیار ها از گرد و خاک تمیز شوند و با پیچ هایی که روی آن ها تعبیه شده است نصب انجام میگیرد که این پیچ ها باید کاملا سفت شوند.

یکی از نکات نصب پلی کربنات این است که بخشی که پوشش ضد اشعه ماورا بنفش دارد باید به سمت محیط بیرونی باشد تا بتواند جلو این اشعه ها را بگیرد.

شما میتوانید برای دریافت خدمات نصب ورق پلی کربنات با همکاران ما تماس بگیرید و با قیمتی مناسب از این خدمات با تضمین کیفیت بهره مند شوید.

تفاوت پلی کربنات و شیشه

برای مقایسه و تفاوت پلی کربنات و شیشه میتوان به این موضوع اشاره کرد که شفافیت پلی کربنات تقریبا در حد شیشه میباشد با این تفاوت که وزن و قیمت کمتری نسبت به نمونه هایی از شیشه دارد. میزان مقاومت در برابر خش و ساییدگی پلی کربنات بیشتر از شیشه است.

در روز های گرم سال بخش زیرین پلی کربنات بسیار گرم تر از شیشه میشود و گاهی ممکن است حتی دود کند که همین امر سبب میشود در گلخانه ها از پلی کربنات گلخانه ای استفاده شود.

برش پذیری و انعطاف پذیری پلی کربنات بیشتر است.

یکی از انواع شیشه هایی که قابل رقابت با پلی کربنات است شیشه نشکن سکوریت میباشد. برای آشنایی با این شیشه ها میتوانید به صفحه شیشه سکوریت مراجعه کنید.

تفاوت پلی کربنات و کارتن پلاست

در مقایسه و تفاوت پلی کربنات و کارتن پلاست میتوان گفت شباهت پلی کربنات و کارتن پلاست زیاد میباشد ولی پلی کربنات در دفع اشعه های ماورا بنفش مورد استفاده قرار میگیرد که کارتن پلاست این خاصیت را ندارد و به همین دلیل قیمت کارتن پلاست کمتر از پلی کربنات میباشد.

احتمال ترک خوردگی کارتن پلاست در سرما وجود دارد درحالی که پلی کربنات این ویژگی را ندارد و در عوض پلی کربنات در گرمای شدید مقاومت کمتری دارد و انواعی از آن به دود میفتند.

تفاوت پلی کربنات و فایبرگلاس

برای مقایسه و تفاوت پلی کربنات و فایبرگلاس میتوان به این موضوع اشاره کرد که فایبرگلاس از الیاف شیشه در بستر رزین ساخته شده است که از پلی کربنات سبک تر بوده و مقاومت بیشتری نیز دارد. با استفاده از هر پلی کربنات میتوانید از نفوذ اشعه ماورا بنفش جلوگیری کنید در حالی که فایبر گلاس این ویژگی را ندارد.

تفاوت پلکسی و پلی کربنات

در مقایسه و تفاوت پلکسی و پلی کربنات میتوان به این موضوع اشاره کرد که هر دو بر پایه پلیمر ساخته شده اند و به عنوان جایگزین شیشه مورد استفاده قرار میگیرند. پلی کربنات سبک تر از پلکسی میباشد و انعطاف پذیری بالاتر و مقاومت بیشتری نیز دارد. از پلی کربنات به عنوان عایق حرارتی استفاده میشود در حالی که این ویژگی در پلکسی وجود ندارد و آن ها عموما سخت بوده و سوراخ کاری در آن ها ممکن است منجر به ترک خوردگی شود.

شفافیت پلی کربنات بیشتر است و همین مزایا سبب بالاتر بودن قیمت پلی کربنات شده است.

نحوه تولید پلی کربنات

اگر نمیدانید روش تولید پلی کربنات چگونه است باید بگوییم برای اولین بار در سال 1941 تولید رزینی با اتصالات عرضی در شرکت PPG شروع به فعالیت کرد که پیوند های دوگانه کربن دچار شکستگی شد و منجر به تولید پلاستیک های شفاف و بی رنگ شد که به عنوان اولین پلی کربنات ها شناخته شدند. به تدریج تولید پلی کربنات ها دستخوش تغییرات شدند و به شکل امروزی در مدل های متنوعی تولید این محصولات شکل گرفت.

اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد شیشه ها کسب کنید پیشنهاد میکنیم مقاله چگالی شیشه را مطالعه کنید.

نحوه نگهداری از ورق پلی کربنات

در مورد اصول مهم در نگهداری از ورق پلی کربنات به موارد زیر میتوان اشاره کرد:

 1. نگهداری در محیط خشک و دور از رطوبت: ورق پلی کربنات باید در محیطی خشک و دور از رطوبت نگهداری شود تا از تغییر شکل و تخریب آن جلوگیری شود.
 2. جلوگیری از تماس با مواد شیمیایی: ورق پلی کربنات باید از تماس با مواد شیمیایی مانند اسیدها، بازها و حلال ها جلوگیری شود تا از خرابی و تغییرات شیمیایی جلوگیری شود.
 3. تمیز نگه داشتن ورق: ورق پلی کربنات باید با استفاده از مواد کثیف تمیز شود تا از خرابی آن جلوگیری شود.
 4. انتقال در شرایط مناسب: هنگام نقل و انتقال ورق پلی کربنات، باید از ضربه و فشارهای زیاد جلوگیری شود تا از خرابی و تغییر شکل آن جلوگیری شود.
 5. استفاده از پوشش محافظ: برای جلوگیری از تغییرات نوری و حرارتی، میتوان از پوشش های محافظ بر روی ورق پلی کربنات استفاده کرد.

سوالات متداول

پلی کربنات چیست؟

پلی کربنات یک نوع پلیمر (مواد پلاستیکی) میباشد که ظاهر شفافی داشته و مقاومت بالایی در برابر حرارت و ضربه دارد و در صنایع مختلف و گلخانه ها از آن ها استفاده میشود.

کاربرد و انواع پلی کربنات چیست؟

ورق های پلی کربنات در انواع مختلف تولید میشوند که در این مقاله تمامی انواع پلی کربنات همراه ویژگی هایشان توضیح داده شده اند و در مورد کاربرد پلی کربنات میتوان به استفاده از آن ها در محیط های تجاری، اداری، مسکونی، گلخانه ای و غیره اشاره کرد.

4 پاسخ
 1. شمشیری گفته:

  داداش دمت گرم تیغه کرکره برقی من رسید. انعام کارگرتون هم واریز کردم،‌ همون پیرمرده

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.