شیشه کوارتز | انواع و قیمت و خرید شیشه کوارتز در تهران

شیشه کوارتز

شیشه ها در انواع مختلفی تولید شده اند که یکی از آن ها شیشه کوارتز میباشد. اگر نمیدانید شیشه کوارتز چیست و چه کاربردی دارد در ادامه مقاله با ما همراه باشید. شما میتوانید برای خرید انواع شیشه از جمله شیشه کوارتز با همکاران ما تماس بگیرید و لیست قیمت محصولات را دریافت کنید 02155441450 و 09122552119.

اگر میخواهید با نحوه ساخت انواع شیشه آشنا شوید میتوانید به مقاله شیشه از چی درست میشه مراجعه کنید.

شیشه کوارتز
شیشه کوارتز

شیشه کوارتز

در پاسخ به سوال شیشه کوارتز چیست باید گفت شیشه های کوارتز به شیشه های تک جزیی معروف میباشند و برای تولید آن ها زمان کمتری برای سرد شدن نسبت به شیشه های معمولی نیاز است و ساخت آن ها سریع تر از دیگر شیشه ها انجام میشود.

مقاومت این شیشه های کوارتزی در برابر مواد شیمیایی و دما به دلیل فرایند ساخت آن ها بیشتر بوده و همین مسئله آن ها را برای کاربرد های خاص محبوب تر کرده است.

شیشه های کوارتزی یا شیشه های سیلیس در دنیای شیمی با فرمول SiO2 شناخته میشوند که بین اکسیژن و سیلیسیوم پیوند قطبی کوالانسی وجود دارد.

در بررسی شیمیایی این ماده میتوان این گونه توضیح داد که در شیشه های سیلیسی هر اتم سیلیکون به 4 اتم اکسیژن پیوند داده شده است و پیوند یک اتم اکسیژن به دو اتم سیلیکون سبب شکل گیری ساختار چهار وجهی کریستالی کوارتز شده است.

کریستال کوارتز و شیشه هر دو برای مصارف تزیینی کاربرد زیادی دارند و امروزه در صنایع مختلفی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. شما میتوانید اکثرا کوارتز را در باتری های ساعت و گجت های الکترونیکی بیابید.

شیشه کوارتز تخت
شیشه کوارتز تخت

شیشه کوارتز تخت

شیشه کوارتز تخت یا quartz plate بیشتر در زمینه امور پژوهشی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار میگیرد. سختی شیشه کوارتز تخت بالا میباشد و به دلیل تخت و ورقه بودن آن ها بیشتر در عینک هاو صفحه های نمایشگر کاربرد دارند.

ضخامت شیشه های کوارتز تخت متنوع بوده و از 1 میلی متر به بالا میباشد و باتوجه به کاربرد مورد نظر میتوان این شیشه ها در ابعاد مورد نظر سفارش داد.

باید این مورد را در نظر داشته باشید که امکان برش و گرد کردن شیشه تخت کوارتز به صوت سفارشی وجود دارد و شما میتوانید برحسب کاربردتان تمام تغییرات لازم را سفارش دهید.

یکی از خدمات شرکت همتا تولید و فروش شیشه کوارتز در ابعاد و با ویژگی های مورد نظر شما میباشد. شما میتوانید برای خرید شیشه تخت کوارتز با همکاران ما تماس بگیرید و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

برای آن که بتوانید با تاریخچه انواع شیشه و نحوه ورود آن ها به صنعت آشنا شوید میتوانید به مقاله تاریخ اختراع شیشه مراجعه کنید.

لوله شیشه کوارتز
لوله شیشه کوارتز

لوله شیشه کوارتز

اگر نمیدانید لوله شیشه ای کوارتز چیست باید بگوییم فرایند ساخت این شیشه ها به گونه ای است که مقاومت بالایی در برابر دما و مواد شیمیایی دارند و انبساط حرارتی آن ها پایین بوده و در برابر شوک حرارتی دارای مقاومت بالایی میباشند.

این لوله های کوارتز از قطر 2 میلی متر تا 90 میلی متر در بازار موجود میباشد و میتوان برای کاربردهای خاص این لوله های کوارتزی را تا طول 5 متر سفارش دهید.

به دلیل ویژگی های لوله شیشه کوارتز میتوان از آن ها در صنایع شیمیایی و پژوهش و آزمایشات صنعتی استفاده نمود.

فروش لوله شیشه ای کوارتز یکی از خدمات ارزنده ما در فروشگاه همتا میباشد. شما میتوانید برای خرید شیشه کوارتز تخت و لوله ای ببا همکاران ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

یکی از محصول تخصصی شرکت همتا درب اتوماتیک برای انواع محیط ها میباشد. برای مشاهده مدل های متنوع این شیشه ها میتوانید به صفحه درب اتوماتیک شیشه ای مراجعه کنید.

برش شیشه کوارتز

نحوه برش شیشه کوارتز یکی از موضوعات مهم در حوزه کوارتز میباشد. برش شیشه کوارتز باید به صورت تخصصی انجام شود زیرا این شیشه ها مقاومت بالایی در برابر ضربات فیزیکی دارند و برای برش آن ها باید از ابزار خاص و دستگاه های برش صنعتی کمک گرفت.

یکی از ابزار هایی که برای برش شیشه کوارتز مورد استفاده قرار میگیرد سنگ الماس میباشد. این سنگ در دستگاه برش قرار دارد و میتواند شیشه کوارتزی را به شکل مورد نظر برش دهد.

برای برش انواع شیشه های کوارتز باید از عینک و ماسک مخصوص استفاده شود تا امنیت فرد به خطر نیفتد. در صورتی که در حین برش شیشه های سیلیس مشاهده کردید که از دستگاه دود بلند میشود کار را متوقف کنید تا فشار مضاعف به دستگاه وارد نشود.

برای جلوگیری از پرتاب شدن تکه های شیشه در حین برش حتما از ماسک و عینک مخصوص استفاده کنید.

یکی از انواع شیشه ها که امروزه کاربرد زیادی پیدا کرده اند شیشه سکوریت نشکن میباشند. برای آشنایی بیشتر با این شیشه ها میتوانید به صفحه شیشه سکوریت چیست مراجعه کنید.

خواص شیشه کوارتز

در مورد خواص شیشه کوارتز یا ویژگی های شیشه کوارتز میتوان به این مورد اشاره کرد که این شیشه ها ضریب انبساطی حرارتی پایین تری نسبت به سایر شیشه ها دارند و قابلیت شوک حرارتی بالایی را دارا میباشند. همین امر سبب استفاده زیاد این محصولات در آزمایشگاه های صنعتی و پزشکی میشود.

مقاومت بالای شیمیایی و بالا بودن میزان سختی این ماده از دیگر ویژگی های آن میباشد.

از دیگر خواص شیشه کوارتز میتوان به چگالی آن اشاره کرد که برابر با 2.2 گرم بر سانتی متر مربع میباشد.

اگر میخواهید با مبحث چگالی شیشه و نحوه محاسبه آن آشنا شوید میتوانید به صفحه چگالی شیشه مراجعه کنید.

کاربرد شیشه کوارتز

مهمترین کاربرد شیشه کوارتز میتوان به استفاده از آن در ظروف آزمایشگاهی اشاره کرد که علت استفاده وسیع از این ماده مقاومت بالای حرارتی میباشد.

دیگر کاربردهای شیشه کوارتز را میتوان در ساخت ابزارهای نوری، مواد نسوز و تجهیزات الکتریکی میباشد.

دیگر کاربرد های شیشه های کوارتزی در ساخت بخاری برقی، موشک های شیشه ای، ساخت کشتی، هواپیما ها، کارخانه های پتروشیمی و کابین هواپیما ها میباشد. به دلیل مقاومت بالای این مواد در برابر حرارت استفاده از مدل های متنوع شیشه سیلیسی در صنایع مختلف رو به افزایش است.

یکی از انواع شیشه هایی که امروزه مورد استفاده قرار میگیرند شیشه خم یا منحنی میباشد. برای مشاهده انواع مدل های شیشه های خمیده میتوانید به صفحه شیشه خم مراجعه کنید.

کاربرد های شیشه سیلیس را میتوان در موارد زیر خلاصه نمود:

 • میله
 • لوله
 • عینک و پارتیشن
 • عایق ها
 • لامپ های حرارتی درجه بالا
 • صدا خفه کن
 • لنز های میکروسکوپ ها
 • دستگاه های نیمه هادی و ترموکوپل

یکی از انواع شیشه هایی که در فروشگاه همتا به صورت تخصصی به فروش میرسد و شامل گارانتی و خدمات پس از فروش میشود شیشه لاکوبل میباشد. شما میتوانید برای خرید این محصول و مشاهده انواع شیشه های لاکوبل به صفحه شیشه لاکوبل مراجعه کنید.

انواع شیشه کوارتز
انواع شیشه کوارتز

انواع شیشه کوارتز

شیشه های کوارتزی در انواع مختلف تولید میشوند و برحسب کاربرد های متنوع مورد استفاده قرار میگیرند. انواع شیشه کوارتز را میتوان در موارد زیر خلاصه نمود:

 • شیشه کوارتز مات و شفاف

شیشه های شفاف کوارتز میزان خالصی بیشتری از کوارتز را دارا میباشند و میتوانند نور مرئی و ماورا بنفش را از خود عبور دهند. این شیشه ها در دمای 1520 درجه سانتی گراد ساخته شده اند و مقاومت بالایی در برابر حرارت، دما و آسیب های فیزیکی دارند به همین دلیل برای ساخت سفینه فضایی و دماغه موشک ها از این نوع شیشه ها استفاده میشود.

 • شیشه های کوارتز جلا داده شده

سطح این شیشه ها به صورت صیقلی میباشند و بیشترین کاربرد آن ها در کوره های گازی، روکش ترموپل و اجاق های گاز میباشد.

از انواع شیشه های مات و شفاف که میتوان میزان عبور نور را کنترل کرد شیشه سندبلاست میباشد. برای مشاهده مدل ها و دریافت لیست قیمت این شیشه میتوانید به صفحه شیشه سندبلاست مراجعه کنید.

 • شیشه های کوارتز شنی

کاربرد این شیشه ها در ساختمان کوره ها بوده و سطح زبر و ناصافی دارند.

 • کوارتز گداخته شده

نام دیگر آن ها شیشه های لعابدار میباشد و سطح صافی دارند.

دمای ذوب شیشه کوارتز

اگر تحقیق درباره کوارتز دارید و میخواهید از دمای ذوب شیشه کوارتز اطلاع پیدا کنید باید بگوییم این ماده در دمای 1700 الی 2150 درجه سانتی گراد ذوب میشود. برای ذوب شدن این ماده باید از کوره های مخصوصی استفاده گردد.

یکی از محصولات کاربردی که در فروشگاه همتا به صورت تخصصی به فروش میرسد انواع کرکره برقی میباشد. برای مشاهده مدل های متنوع این محصولات میتوانید به صفحه کرکره برقی مراجعه کنید.

قیمت شیشه کوارتز

باتوجه به ویژگی و مزایا شیشه های کوارتز خرید این محصولات را باید از نمایندگی های معتبر انجام داد در غیر این صورت محصول بی کیفیت با قیمت بالا را خریداری خواهید کرد.

نمایندگی های مختلفی برای خرید شیشه کوارتز در سراسر ایران وجود دارد اما معتبرترین نمایندگی که بتوانید باکیفیت ترین محصولات را خریداری کنید.

قیمت شیشه کوارتز تخت در فروشگاه های مختلف متغیر میباشد که از عوامل موثر بر قیمت شیشه کوارتز تخت ابعاد شیشه و کیفیت این شیشه ها میباشد.

در فروشگاه همتا مناسب ترین قیمت شیشه کوارتز لوله ای به شما ارائه میشود و شما میتوانید از بابت کیفیت شیشه های کوارتز اطمینان کامل داشته باشید.

شما میتوانید با خرید این محصولات از فروشگاه همتا گارانتی معتبر دریافت کرده و از خدمات پس از فروش نیز بهره مند شوید. برای استعلام قیمت انواع شیشه کوارتز میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید.

در صورتی که به شیشه های طراحی شده علاقه دارید و میخواهید از این شیشه ها در دکوراسیون های داخلی خود استفاده کنید پیشنهاد میکنیم به صفحه شیشه اسید شور مراجعه کرده و مدل های متنوع این شیشه ها را مشاهده کنید.

تفاوت شیشه کوارتز و شیشه معمولی

اصلی ترین تفاوت شیشه کوارتز و شیشه معمولی را میتوان در نقطه ذوب آن ها دانست چرا که نقطه ذوب کوارتز بیشتر از 1500 درجه سانتی گراد میباشد.

دیگر تفاوت شیشه کوارتز و شیشه معمولی مربوط به محدوده انتقال میباشد که این ویژگی برای کوارتز بیشتر از شیشه معمولی میباشد.

میزان سازگاری کوارتز بیشتر از شیشه معمولی میباشد و همین امر سبب کنترل آسیب مواد شیمیایی و حرارت شده و کوارتز را مقاوم تر از شیشه های معمولی کرده است.

ضریب انبساطی حرارتی پایین و مقاومت بیشتر در برابر شوک های حرارتی از دیگر تفاوت های کوارتز و شیشه معمولی میباشد.

یکی از انواع کرکره برقی های محبوب که به غلط تصور میشود از شیشه ساخته شده است کرکره پلی کربنات شفاف میباشد. اگر میخواهید این مدل کرکره برقی ها را مشاهده کنید و با ویژگی آن ها در مقایسه با شیشه ها آشنا شوید به صفحه کرکره پلی کربنات مراجعه کنید.

خرید شیشه کوارتز

برای خرید شیشه کوارتز باید بهترین نمایندگی را پیدا کنید که از بابت کیفیت محصول اطمینان کافی داشته باشید. در این حوزه فروشگاه های متعددی موجود میباشد اما معتبر ترین فروشگاه که توانسته باشد رضایت 100% مشتریان را جلب کند فروشگاه همتا میباشد.

باتوجه به بازار فروش شیشه کوارتز در شهر های مختلف ایران بهتر است خرید خود را از نمایندگی انجام دهید که در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت داشته باشد.

در فروشگاه همتا شما میتوانید خرید حضوری شیشه کوارتز تهران را با مناسب ترین قیمت و گارانتی معتبر تجریه کنید و این اطمینان را داشته باشید که باکیفیت ترین محصول به شما عرضه شده است.

در فروشگاه همتا امکان خرید اینترنتی شیشه کوارتز نیز برای تمام هموطنان مان فراهم شده است و شما میتوانید در سراسر ایران از این خدمات برای خرید محصولات اصل و باکیفیت بهره ببرید. تنها کافیست با همکاران ما تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.

سوالات متداول

شیشه کوارتز چیست؟

یکی از انواع شیشه ها میباشد که مقاومت بالایی در برابر شوک های حرارتی دارد و میتواند در صنایع مختلفی از جمله آزمایشگاه ها و ساخت موشک و هواپیماها مود استفاده قرار گیرد.

تفاوت شیشه معمولی با کوارتز در چیست؟

ااین تفاوت به صورت کامل در مقاله بررسی شده است اما تفاوت اصلی را میتوان در نقطه ذوب آن ها و میزان مقاومت حرارتی بالاتر شیشه کوارتز در نظر داشت.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.