شیشه اسید شور | کاربرد شیشه اسید شور | 0 تا 100 شیشه های اسید شور

شیشه اسید شور

شیشه ها در صنعت امروز کاربرد بسیار زیادی دارند و با پیشرفت تکنولوژی در انواع مختلفی در بازار موجودند. یکی از انواع شیشه ها شیشه اسید شور میباشد که در صنعت معماری برای دکوراسیون های داخلی بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. اگر نمیدانید شیشه اسیدشور چیست و چه کاربردی دارد در ادامه مقاله با ما همراه باشید. همچنین برای خرید انواع شیشه های اسید شور با گارانتی و خدمات پس از فروش میتوانید با از طریق شماره های 02155441450 و 09122552119 با همکاران ما تماس بگیرید.

اگر نمیدانید انواع شیشه ها چگونه و با چه موادی درست میشوند و میخواهید با مراحل ساخت شیشه ها آشنا شوید میتوانید به صفحه مراحل ساخت شیشه مراجعه کنید.

شیشه اسید شور چیست
شیشه اسید شور چیست

شیشه اسید شور چیست

در اولین قسمت از معرفی شیشه اسید شور ابتدا به این سوال پاسخ خواهیم داد که شیشه اسید شور چیست. با پیشرفت دانش و تکنولوژی تغییرات زیادی در صنایع مختلف ایجاد شد و بسیاری از محصولات با تغییر و تحولات سریع روانه بازار شدند.

در این میان صنعت شیشه نیز دستخوش تغییراتی شده و در انواع مختلفی تولید گشته است که یکی از انواع کاربردی شیشه ها شیشه اسید شور میباشد.

شیشه های اسیدشور با تغییرات ظاهری نسبت به سایر شیشه های تمام شفاف همراه هستند و در کنار این تغییرات ظاهری، ویژگی شکنندگی از آن ها حذف گردیده و مستحک تر شده اند.

از این شیشه های اسید شوی برای انواع نمای داخلی و خارجی استفاده میشود. در شیشه های اسید شوی امکان پیاده سازی طرح ها و رنگ ها وجود دارد و معماران و طراحان ساختمان ها میتوانند نماهای ویژه ای را ایجاد کنند.

شیشه های اسید شور با نام شیشه پتینه کاری شده در بازار معروف میباشند که برای اولین بار در کشور ایتالیا ساخته شدند و سپس به دلیل جذابیت ظاهری و ویژگی های منحصر به فرد مورد توجه سایر کشور ها قرار گرفت.

در پاسخ به سوال شیشه سکوریت اسیدشور چیست باید گفت همین شیشه های اسید شور میباشند که در ساخت آن ها مواردی رعایت شده و به شکل شیشه های نشکن سکوریت ساخته شده اند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های شیشه های نشکن سکوریت میتوانید به صفحه شیشه سکوریت چیست مراجعه کنید.

اسید شیشه کاری چیست

تا اینجای مقاله تا حدودی متوجه شدید اسید واش ( Glue Wash ) چیست و چگونه ساخته میشود اما سوالی که در این زمینه مطرح میشود این است که اسید شیشه کاری چیست.

اسید شیشه کاری که به آن سریشم یا توتخال نیز گفته میشود نوعی چسب طبیعی است که ماده اصلی سازنده آن عنواصر جانوری و گیاهی یا به عبارتی ضایعات پوست و استخوان حیوان ها میباشد.

از اسید شیشه کاری در صنعت شیشه کاری برای طراحی ها روی شیشه استفاده میگردد. استفاده از این شیشه ها در معماری و شیشه کاری رو به افزایش است و با استفاده از آن میتوان اشکال متنوعی از شیشه ها را تولید کرد.

یکی از انواع شیشه هایی که امروزه مورد استفاده قرار میگیرند شیشه خم یا منحنی میباشد. برای مشاهده انواع مدل های شیشه های خمیده میتوانید به صفحه شیشه خم مراجعه کنید.

ویژگی شیشه اسید شور
ویژگی شیشه اسید شور

ویژگی شیشه اسید شور

شیشه های اسید شوی دارای ویژگی هایی میباشند که این مزایا و ویژگی های استفاده از شیشه های اسیدشور سبب محبوبیت هرچه بیشتر آن ها شده است.

از ویژگی های شیشه اسید شور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعدیل کردن میزان انتشار نور
 • دارا بودن طرح بندی و رنگ بندی های متنوع (از جمله انواع شیشه های رنگی شیشه های لاکوبل میباشند که میتوانید در صفحه شیشه لاکوبل مدل های متنوع این شیشه ها را مشاهده کنید.)
 • نصب آسان
 • امکان انجام امور تزیینی و چاپ روی بافت شیشه
 • منحصر به فرد بودن نمای ظاهری
 • مناسب بودن قیمت این شیشه ها نسبت به شیشه های معمولی
 • امکان طراحی انواع طرح ها توسط سازندگان این شیشه ها
 • موجود بودن طرح های آماده متنوع برای پیاده سازی روی این شیشه ها

از ویژگی شیشه اسیدشور لمینت و ویژگی های شیشه سکوریت اسید شور میتوان به نشکن بودن آن ها و مقاومت بالا اشاره کرد. این ویژگی سبب امنیت بالاتر آن ها گردیده است و همین امر سبب شده در بسیاری از محیط ها کاربرد داشته باشند.

از دیگر ویژگی های شیشه های اسید شوی این است که طراحی ها روی این شیشه ها انجام نمیشود و طراححی ها و نقش ها در باافت شیشه موجود میباشند.

در واقع ماده خارجی روی شیشه قرار نمیگیرد و تغییرات در بافت و لایه های شیشه رخ میدهد. این طرح و نقش ها در لایه های شیشه اسیدشور دائمی بوده و با گذر زمان کیفیت خود را از دست نمیدهند در صورتی که در شیشه هایی که طراحی روی سطح شیشه انجام میشود این امکان وجود دارد با گذشت زمان ظاهر اولیه خود را از دست بدهند.

اگر میخواهید شیشه سکوریت دست دوم با دارا بودن مزایا و ویژگی های اصلی شیشه اسیدشور سکوریت را با قیمت مناسب و تضمن کیفیت خریداری کنید میتوانید به صفحه شیشه سکوریت دست دوم مراجعه کنید.

کاربرد شیشه اسید شور

امروزه از انواع شیشه اسید شور برای محیط های مختلفی استفاده میشود و این محصول میتواند نمای فوق العاده ای به محیط ببخشد. از انواع کاربرد شیشه اسید شور میتوان به فضاهای قابل استفاده از شیشه با طرح اسیدشور زیر اشاره کرد.

 • نمای ساختمان های اداری، مسکونی و تجاری
 • هتل ها
 • سقف کاذب
 • دیوار سالن های شیشه ای
 • دیوار ها
 • حفاظ راه پله ها
 • سرویس بهداشتی ها
 • پارتیشن های داخلی ساختمان

از کاربردهای اسید شیشه کاری میتوان به تولید شیشه های طراحی شده رنگی و سندبلاست اشاره کرد. از کاربرد شیشه سکوریت اسید شور میتوان به استفاده از آن در محیط هایی که ایمنی اهمیت بالایی دارد اشاره کرد زیرا این شیشه ها نشکن هستند.

از دیگر انواع کاربرد شیشه های اسید شوی میتوان به استفاده از آن ها در درب های اتوماتیک شیشه ای اشاره کرد. برای مشاهده مدل های متنوع این شیشه ها میتوانید به صفحه درب اتوماتیک شیشه ای مراجعه کنید.

انواع شیشه اسید شور
انواع شیشه اسید شور

انواع شیشه اسید شور

شیشه های اسید شور در انواع مختلفی تولید میشوند و همین تنوع آن ها سبب کاربرد بیشمار آن ها در محیط های مختلف شده است. در این قسمت میخواهیم شما را با انواع شیشه اسید شوی آشنا کنیم.

پلی کربنات یکی از مواد شفافی میباشد که در بعضی کاربردهای خاص جایگزین شیشه میشود و مقاومت بالاتری نسبت به شیشه دارد. اگر میخواهید بدانید پلی کربنات چه ویژگی هایی دارد و در چه مواقعی مورد استفاده قرار میگیرد میتوانید به صفحه پلی کربنات چیست مراجعه کنید.

 • شیشه اسید شور رومیزی

از این شیشه ها با طراحی های متنوع برای

 • شیشه اسید شور سکوریت

این شیشه ها نشکن بوده و در عین زیبایی کاربرد های مختلفی برای محیط های متنوع خواهند داشت.

 • شیشه اسید شور لمینت

این شیشه ها فریم لس بوده و بین دو لایه آن ها PVB قرار داده میشود که سبب مقاوم تر شدن آن ها میشود.

 • شیشه اسید شور دوجداره

این شیشه ها به دلیل دوجداره بودن برای کاهش آلودگی صوتی و جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده میشوند.

یکی از انواع شیشه هایی که بیشتر برای کاربردهای پژوهشی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار میگیرند شیشه کوارتز میباشند. برای مشاهده انواع این شیشه ها میتوانید به صفحه شیشه کوارتز مراجعه کنید.

 • شیشه اسید شور رنگی

این شیشه ها به دلیل تنوع رنگی در دکوراسیون های داخلی بسیار مورد استفاده قرار میگیرند.

 • شیشه اسید شور حکاکی شده

در این نوع شیشه ها میتوان طرح مورد نظر را حکاکی یا کنده کاری نمود.

 • شیشه اسید شور طرح دار

در این شیشه ها از دستگاه سندبلاست و چاپ برای طراحی روی شیشه ها استفاده میشود تا این شیشه ها در سازمان ها و ادارات مورد استفاده قرار گیرند.

 • شیشه اسید شور هوشمند 

در این شیشه ها میتوان با استفاده از یک ریموت تبدیل به شیشه شفاف و طراحی شده را تغییر حالت داد.

 • شیشه اسید شور دیوارپوش

ضخامت این شیشه ها از 6 الی 20 میلی متر بوده و برای پوشش دیوار ها مورد استفاده قرار میگیرند.

یکی از مواردی که در مورد شیشه ها جالب است بدانید چگالی آن ها میباشد. اگر نمیدانید چگالی شیشه چیست و چگونه محاسبه میشود مقاله چگالی شیشه را مطالعه کنید.

نحوه تولید شیشه اسیدشور

طراحی و ساخت شیشه اسیدشور جایگاه ویژه ای در صنعت چاپ پیدا کرده است و تکنولوژی های جدیدی برای ساخت شیشه اسید شور استفاده میشود که سبب میشود بتوان از این شیشه ها بدون هیچ محدودیتی در طرح ها در محیط های مختلفی استفاده نمود.

نحوه ساخت و تولید شیشه اسید شور به این صورت میباشد که ابتدا طح مورد نظر که قرار است روی شیشه چاپ گردد با نرم افزار های خاصی طراحی میشود. سپس طرح آماده شده به فیلم های نگاتیو منتقل میشوند.

در مرحله بعد طرح مورد نظر روی توری های ویژه چاپ انتقال داده میشوند. در محله بعد پس از انتقال نوعی لاک ساخته میشود و میتوان با استفاده از این لاک ها و رنگ های ضد اسید عملیات چاپ روی شیشه را انجام داد.

به این ترتیب در فرایند ساخت شیشه اسید شور دقیقا همان طرح مورد نظر روی شیشه چاپ میگردد بدون آن که تغییری با نمونه اصلی داشته باشد.

از انواع شیشه های مات و شفاف که میتوان میزان عبور نور را کنترل کرد شیشه سندبلاست میباشد. برای مشاهده مدل ها و دریافت لیست قیمت این شیشه میتوانید به صفحه شیشه سندبلاست مراجعه کنید.

مراحل ایجاد طرح و نقش روی شیشه های اسید شوی به این صورت میباشد:

 • مات کردن شیشه اسیدشور
 • با استفاده از رنگ ضد اسید طرح و نقش مورد نظر روی شیشه چاپ میشود.
 • سطح شیشه با اسید پوشانده میشود.
 • کنده کاری های ظریف روی شیشه ایجاد میشود.

اگر سوالی در مورد نحوه طراحی در بافت شیشه اسید شور دارید که در این بخش پاسخ داده نشده است میتوانید در قسمت نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ تان را بدهیم.

برای آن که بتوانید با تاریخچه انواع شیشه و نحوه ورود آن ها به صنعت آشنا شوید میتوانید به مقاله تاریخ اختراع شیشه مراجعه کنید.

سوالات متداول

شیشه اسید شور چیست؟

شیشه اسید شور یکی از انواع شیشه ها میباشد که در آن میزان شفافیت قابل کنترل بوده و امکان طراحی و پیاده سازی نقوش در آن وجود دارد.

کاربرد شیشه اسیدشور چیست؟

از شیشه های اسیدشور میتوان در هتل ها، ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، سقف های کاذب و غیره استفاده کرد که تمامی کاربرد های این شیشه ها در مقاله ذکر شده است.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.