شیشه خم | شیشه خمیده سکوریت | مرکز خرید شیشه خم | قیمت شیشه خم | شیشه منحنی

شیشه خم

با پیشرفت تکنولوژی انواع شیشه به صنایع مختلف ورود پیدا کرد و سبب تغییر شگرفی در صنعت ساختمان گردید. یکی از انواع شیشه های مورد استفاده در صنایع مختلف شیشه خم یا شیشه قوس دار میباشد. در این مقاله به صورت کامل توضیح خواهیم داد شیشه خم چیست و شما را با نحوه تولید، انواع شیشه خمیده، بهترین مرکز خرید و قیمت شیشه خم آشنا خواهیم کرد. اگر سوالی در مورد این نوع شیشه دارید میتوانید در بخش نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند. همچنین برای خرید انواع شیشه خمیده و مدل های متنوع شیشه میتوانید با همکاران ما از طریق شماره های 02155441450 و 09122552119 تماس بگیرید و لیست قیمت و مشاوره رایگان دریافت کنید.

اگر در مورد مواد اولیه ساخت شیشه تردید دارید و نمیدانید شیشه از چه چیزی ساخته شده است پیشنهاد میشود مقاله شیشه از چی درست میشه را مطالعه کنید.

شیشه خم
شیشه خم

شیشه خم

اولین سوالی که در مورد شیشه خم پرسیده میشود این است که شیشه خم چیست و برای چه مواردی استفاده میشود. اگر میخواهید با شیشه خم بیشتر آشنا شوید باید بگوییم شیشه خم یکی از انواع متنوع شیشه های موجود در دنیای امروز میباشد که قطعا نمونه های آن را در نمای ساختمان های امروزی به وفور دیده اید.

این تغییر شکل و قوس دار شدن شیشه در شرایطی اتفاق میفتد که به دلیل حرارت شیشه قابلیت تغییر شکل دارد و در این زمان به آن شکل منحنی میدهند و شیشه منحنی تولید میشود.

تکنولوژی خم کردن شیشه در سال های اخیر وارد ایران شده است و با پیشرفت چشمگیری همراه بوده است به طوری که امروزه در اکثر ساختمان ها و لوازم منزل شما میتوانید نمونه هایی از شیشه خم را مشاهده کنید.

مقدار حرارت برای تولید شیشه قوس دار به مقداری میباشد که امکان خمیده کردن شیشه وجود داشته باشد و در عین حال شیشه حالت سخت و شکننده بودن خود را حفظ کند.

در ادامه شما را با انواع و نحوه ساخت شیشه خمیده آشنا خواهیم کرد.

یکی از خدمات شرکت همتا در حوزه تولید درب های اتوماتیک شیشه ای میباشد که در انواعی از آن ها شیشه های خمیده و کرو استفاده میشود. برای مشاهده مدل های متنوع این درب های اتوماتیک شیشه ای میتوانید به صفحه درب اتوماتیک شیشه ای مراجعه کنید.

شیشه خم چگونه ساخته می شود

اگر نمیدانید شیشه های خم چگونه ساخته می‌شوند و این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که شیشه های خم چگونه ساخته می‌شوند باید بگوییم دو روش برای ساخت شیشه خم وجود دارد.

در روش اول شیشه بعد از حرارت دیدن برای آن که به شکل مورد نظر در بیاید در قالب های گذاشته میشود و برای مدتی به آن اجازه داده میشود تا خنک شده و به شکل مورد نظر در بیاید. این روش کمی زمانبر میباشد و باید شیشه تحت حرارت زیادی قرار گیرد.

در روش دوم تولید شیشه منحنی پس از آن که خمش در شیشه رخ داد و انحنای لازم در آن ایجاد شدبه سرعت خنک میشود که در این روش استحکام آن به شدت افزایش میابد.

برای درک بهتر جواب سوال فرایند ساخت شیشه خم چگونه است و چگونه می توان شیشه را خم کرد مراحل ساخت و خمیده کردن شیشه خم را در چند مرحله توضیح میدهیم. اگر میخواهید بیشتر با روند تولید انواع شیشه ها و نحوه محاسبه چگالی آن ها آشنا شوید پیشنهاد میکنیم مقاله چگالی شیشه را مطالعه کنید.

 • خمش و تمپر کردن شیشه

در این روش خمیده کردن شیشه باید در دمای 630 درجه سانتی گراد قرار گیرد. در این شرایط شیشه را خمیده میکنند و میتوانند فرم های استوانه ای شیشه را تولید کنند. با این روش میتوان با خمش دو طرفه شیشه های زاویه داری تولید کرد.

 • خمش داغ شیشه

در این روش قوس دار کردن شیشه از قالب در طرح دلخواه استفاده میشود که هم شیشه و هم قالب تا دمای 600 یا 500 درجه سانتی گراد حرارت خواهند دید. با استفاده از پرس مکانیکی و یا تنها استفاده از گرانش خمیده شدن انجام میشود و به محصول زمان میدهند تا خنک شود و به شکل قالب در آید.

 • خمش سرد شیشه

تمام مراحل مانند روش های دیگر میباشد با این تفاوت که پس از تمپر کردن بلافاصله خمش سرد انجام میشود.

از انواع شیشه های مات و شفاف که میتوان میزان عبور نور را کنترل کرد شیشه سندبلاست میباشد. برای مشاهده مدل ها و دریافت لیست قیمت این شیشه میتوانید به صفحه شیشه سندبلاست مراجعه کنید.

 • خمش لمینت شیشه

این روش به عنوان روش ترکیبی خمش سرد، گرم و لمینت میباشد. در این شیشه خم لمینت ایمنی بیشتری نسبت به دیگ انواع شیشه خم مشاهده میشود ولی فرآیند تولید آن زمانبر تر میباشد زیرا باید دو شیشه خم مشابه تولید شود که در میان آن ها لایه میانی PVB قرار گیرد.

تاریخچه شیشه خم

در مورد تاریخچه شیشه خم میتوان گفت در ابتدا تاریخچه شیشه های تخت وارد بازار شدند و از آن ها در صنایع مختلف استفاده میکردند. امروزه از این شیشه های تخت و صاف در صنایع مختلف استفاده میشود.

پس از گذشت زمانی مردم برای استفاده بیشتر از شیشه ها در نما و جلوه بیشتر شیشه ها شکل منحنی و قوس دار به آن ها دادند. در ابتدا از قالب هایی خاصب برای منحنی کردن شیشه ها و سرد شدن طولانی آن ها استفاده میکردند و با گذر زمان تکنولوژی در این حوزه ورود کرد و روش های مختلفی برای ساخت این شیشه ها به کار گرفته شد.

امروزه استفاده از شیشه خم لمینیت در بسیاری از صنایع رایج شده است که هم مقاومت بیشتری نسبت به سایر شیشه ها دارد و هم امکان استفاده در صمایع مختلف را داراست.

امروزه از انواع شیشه خم سکوریت در اتومبیل ها، ساختمان های اداری و تجاری، آسانسورها، آکواریوم ها و بسیاری صنایع دیگر استفاده میشود.

برای آن که بتوانید با تاریخچه انواع شیشه و نحوه ورود آن ها به صنعت آشنا شوید میتوانید به مقاله تاریخ اختراع شیشه مراجعه کنید.

کاربرد شیشه خم
کاربرد شیشه خم

کاربرد شیشه خم

راجب به موارد استفاده از شیشه خم میتوان گفت امروزه با پیشرفت تکنولوژی ورود شیشه خم در صنایع مختلف به عنوان گامی مثبت تلقی میشود و میتوان در همه صنایع نمونه هایی از این شیشه ها را مشاهده کرد.

در مورد کاربرد شیشه خم میتوان در گزینه اول استفاده به استفاده در دکوراسیون های داخلی و همچنین نمای ساختمان ها اشاره کرد. در ادامه چند مورد از کاربردهای رایج شیشه‌ خم را به شما توضیح خواهیم داد.

پلی کربنات یکی از مواد شفافی میباشد که در بعضی کاربردهای خاص جایگزین شیشه میشود و مقاومت بالاتری نسبت به شیشه دارد. اگر میخواهید بدانید پلی کربنات چه ویژگی هایی دارد و در چه مواقعی مورد استفاده قرار میگیرد میتوانید به صفحه پلی کربنات چیست مراجعه کنید.

 • شیشه خم آکواریوم

استفاده از شیشه خم آکواریوم میتواند نما و جلوه ای ویژه تر به آکواریوم ها بدهد و امروزه استفاده از آن ها در آکواریوم ها بیشتر از گذشته شده است زیرا دارای مزیت مقاومت بیشتر نسبت به شیشه های تخت میباشد. استفاده از شیشه خم سکوریت در آکواریوم ها به دلیل نشکن بودن امروزه با استقبال زیاد مردم رو به رو شده است که هم جلوی وارد شدن ضربات فیزیکی را به شیشه میگیرد و هم از شدت صوت میکاهد. اندازه گیری ابعاد این شیشه های بادوام بسیار تخصصی است که از عهده افراد حرفه ای برمیاید.

اگر نمیدانید شیشه سکوریت چیست و چه ویژگی هایی دارد که استفاده از آن ها روز به روز در حال افزایش است میتوانید مقاله شیشه سکوریت چیست را مطالعه کنید.

 • شیشه خم ساختمانی

استفاده از شیشه های خمیده در صنعت ساختمانی با استقبال خوبی رو به رو شده است و در کمتر ساختمان جدیدی میتوانید استفاده از این شیشه را نبینید. از مزایا شیشه خمیده در این صنعت میتوان به مقاومت بالاتر آن ها نسب به شیشه های صاف اشاره کرد که در صورت استفاده از آن ها ایمنی ساختمان افزایش پیدا میکند. استفاده از شیشه منحنی در نمای برج ها و ساختمان های مدرن و هتل ها رایج شده است. همچنین میتوان از این شیشه ها علاوه بر دکوراسیون داخلی ساختمان در بالکن ها و تراس ها نیز به عنوان شیشه بالکن استفاده نمود. برای مشاهده مدل های متنوع شیشه بالکن و آشنایی با قیمت و مزایا آن میتوانید به صفحه شیشه بالکن مراجعه کنید.

 • شیشه خم رومیزی

شیشه خم رومیزی از جمله شیشه هایی میباشد که اکثرا برای میز های اداری و رسمی کاربرد دارند. استفاده از این شیشه ها در میز های پذیرایی منازل نیز دیده میشود. در ساخت شیشه خمیده رومیزی بیشتری زاویه را به کار میبرند تا شیشه بیشترین تحمل وزن را داشته باشد و به راحتی نشکند. برای حفظ ایمنی لبه های این میز ها دیاموند میخورند و به صورت قوس دار درمیایند تا خطری افراد را تهدید نکند. این شیشه های خم رومیزی در عین سادگی میتوانند جلوه ای خاص به دکوراسیون داخلی ساختمان بدهند.

 • شیشه خم فروشگاهی

شیشه خم ویترینی یا فروشگاهی از دیگر کاربرد های شیشه های منحنی میباشد که برای دید بهتر دو طرف فروشگاه از شیشه سوپر کلیر در ساخت آن ها استفاده میشود که شفاف تر میباشند. استفاده از شیشه خم ویترینی یا فروشگاه میتواند جلوه ایی بیشتر به فضاری تجاری بدهد و جذب مشتری را بیشتر کند.

یکی از انواع کاربرد شیشه های منحنی که در ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرند درب اتوماتیک شیشه ای کرو میباشد. برای مشاهده مدل های متنوع این شیشه ها میتوانید به صفحه درب اتوماتیک کرو مراجعه کنید.

 • آسانسورهای شیشه ای

امروزه از آسانسور های شیشه ای در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، هتل ها و پاساژ ها استفاده میشود که هم نمای زیبایی داشته هم قابل استفاده در تمام جهات کابین آسانسور را دارند و میتوانند به شیوه های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. این شیشه های قوس دار در آسانسور ها میتوانند سبک تر و قابل کنترل تر باشند.

 • پارتیشن های شیشه ای

استفاده از پارتیشن های شیشه ای در انواع ساختمان های اداری و تجاری محبوب شده است ولی پارتیشن های شیشه ای خمیده جلوه ای خاص تر به فضای داخلی ساختمان میدهد و میتواند فضای لاکچری را به شما ارائه دهد. از این پارتیشن های شیشه ای منحنی برای جداسازی فضا داخلی ساختمان ها استفاده میشود و استفاده از آن ها خلاقانه تر پارتیشن های معمولی میباشد.

یکی از خدمات شرکت همتا که به صورت تخصصی ارائه میشود فروش کرکره برقی در سراسر ایران با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش میباشد. شما میتوانید برای خرید انواع کرکره برقی و مشاهده مدل ها و استعلام قیمت آنی این محصولات به صفحه کرکره برقی مراجعه کنید.

انواع شیشه خمیده
انواع شیشه خمیده

انواع شیشه خمیده

شیشه های قوس دار خم در انواع مختلف تولید میشوند که در این قسمت میخواهیم شما را با انواع شیشه خمیده آشنا کنیم.

 •  شیشه خمیده لمینت

در این مورد از انواع شیشه خم بین دو لایه شیشه خم از PVB استفاده میشود که مقاومت شیشه را چندین برابر میکند. در این شیشه های خمیده در صورت اصابت هرچیزی با شیشه، این محصول بدون وارد شدن آسیبی به افراد به تکه های بسیار ریزی خرد میشوند اما نمیریزند و در جای خود ثابت باقی میمانند.

در صورتی که به شیشه های طراحی شده علاقه دارید و میخواهید از این شیشه ها در دکوراسیون های داخلی خود استفاده کنید پیشنهاد میکنیم به صفحه شیشه اسید شور مراجعه کرده و مدل های متنوع این شیشه ها را مشاهده کنید.

 • شیشه خم سکوریت

در این نوع از انواع شیشه سکوریت قبل از خنک شدن شیشه ها تمپر میشوند و باتوجه به فشاری که به آن ها وارد میشود استحکام زیادی را به دست میاورند و در صورت وارد شدن ضربه به قطعات ریزی تبدیل میشوند و آسیبی به افراد وارد نخواهد شد. امروزه استفاده از شیشه سکوریت خمیده به دلیل بالا بودن ایمنی در بسیاری از ساختمان ها رایج شده است.

 • شیشه خم آنیل شده

از انواع شیشه خم آنیل شده در نمای ویترین فروشگاه ها استفاده میشود که ایمنی بالایی نیاز ندارند.

یکی از محصولاتی که در فروشگاه همتا عرضه میشود کرکره برقی های پلی کربنات شفاف میباشد. شاید این گونه تصور شود که کرکره های شفاف از شیشه ساخته شده اند در حالی که ماده اصلی سازنده آن ها پلی کربنات میباشد. شما میتوانید برای مشاهده مدل های متنوع این کرکره های شفاف به صفحه کرکره پلی کربنات مراجعه کنید.

مزایا شیشه خم

اگر میخواهید بدانید استفاده از شیشه خم چه مزایایی دارد و چرا باید از این شیشه ها استفاده نمود باید اولین مورد از مزایای استفاده از شیشه خم را مقاومت و استحکام بالای آن خلاصه کرد.

مقاومت و استحکام شیشه های خمیده بیشتر از شیشه های معمولی میباشد و میتوان از این شیشه در مراکزی که ایمنی مهم تلقی میشود استفاده کرد.

مورد دیگری که میتوان به عنوان مزایا شیشه خم به آن اشاره کرد شفافیت آن و امکان عبور نور میباشد که از طریق بازی با جریان نور میتوان جلوه های ویژه ای در ساختمان ها و دکوراسیون ایجاد کرد.

زیبایی شیشه از دیگر مزایا شیشه خم میباشد که باتوجه به منحنی و خاص بودن آن این مورد بر کسی پوشیده نیست.

نصب آسان و مناسب بودن قیمت آن نسبت به کارایی و استحکامی که دارد از دیگر مزایای استفاده از شیشه خم میباشد که سبب محبوب واقع شدن این محصول در میان مردم گشته است.

این شیشه ها در طرح های مختلف برای نمای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده میشود و همین تنوع طراحی ها سبب شده است که در کاربرد های مختلفی قابل استفاده باشند.

اگر برای تمیز کردن این شیشه ها مشکل دارید و نمیدانید چطور میتوانید انواع شیشه های خمیده سکوریت را تمیز کنید میتوانید از راهکار های گفته شده در مقاله تمیز کردن شیشه سکوریت استفاده کنید.

قیمت شیشه خم
قیمت شیشه خم

قیمت شیشه خم

قیمت شیشه خم یکی از مواردی است که در زمان خرید این محصول باید در نظر داشت تا مناسب ترین مرکز خرید را انتخاب نمود. دقت داشته باشید که فروشگاه های مختلف قیمت شیشه خم را متنوع ارائه میدهند و شاید این تصور برای شما ایجاد شود که قیمت ارزان شیشه خم برای شما مناسب تر است.

توجه کنید که هر ارزانی بی دلیل نیست!

عوامل مختلفی بر قیمت شیشه منحنی تاثیر میگذارند که مهمترین آن ها کیفیت شیشه های منحنی میباشد. گاهی قیما پایین شیشه های خمیده به دلیل پایین بودن کیفیت آن هاست.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت شیشه خمیده ابعاد شیشه و نوع شیشه میباشد. شما میتوانید این اطمینان را داشته باشید که باکیفیت ترین شیشه خم را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه همتا میتوانید خریداری کنید.

در فروشگاه همتا تمامی شیشه های خم با گرانتی و خدمات پس از فروش و قیمت مناسب به فروش میرسند که شما میتوانید برای استعلام قیمت شیشه قوس دار با همکاران ما تماس بگیرید 02155441450 و 09122552119.

اگر میخواهید برای صرفه جویی در هزینه ها شیشه های نشکن سکوریت دست دوم باکیفیت را خریداری کنید میتوانید در صفحه شیشه سکوریت دست دوم بهترین خرید محصولات باکیفیت را با تضمین کیفیت تجربه کنید.

مرکز خرید شیشه خم

برای خرید شیشه خم بوفه تهران مراکز مختلفی وجود دارند اما این موضوع که محصول باکیفیت به شما ارائه دهند که از بابت کیفیت و گارانتی محصول اطمینان داشته باشید از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شرکت همتا معتبرترین مرکز خرید شیشه خم در تهران و سراسر ایران میباشد که هم به صورت حضوری محصولات خود را به فروش میرساند و هم برای خرید شیشه خم بوفه کرج و سایر شهر های ایران امکان ارسال سریع را با گارانتی و خدمات پس از فروش را فراهم کرده است.

فروشگاه همتا بزرگترین مرکز فروش شیشه خم بوفه در تهران و سراسر ایران میباشد که انواع شیشه خمیده را برای کاربرد های مختلف در ابعاد متنوع تولید میکند.

شما میتوانید برای استعلام قیمت و دریافت مشاوره رایگان خرید بهترین شیشه منحنی متناسب با کاربردتان با همکاران ما تماس بگیرید و در سراسر ایران از خدمات خرید شیشه خم بهره مند شوید.

یکی از انواع شیشه هایی که در فروشگاه همتا به صورت تخصصی به فروش میرسد و شامل گارانتی و خدمات پس از فروش میشود شیشه لاکوبل میباشد. شما میتوانید برای خرید این محصول و مشاهده انواع شیشه های لاکوبل به صفحه شیشه لاکوبل مراجعه کنید.

کارخانه شیشه خم در تهران

بهترین کار برای آن که از کیفیت شیشه منحنی اطمینان داشته باشید خرید آن به صورت مستقیم از کارخانه شیشه خم در تهران یا تولید کننده شیشه خم لمینت سکوریت میباشد. در این صورت میتوانید مطمئن باشید که شیشه خم را بدون واسطه خریداری خواهید کرد و از اصل بودن و باکیفیت بودن آن مطمئن خواهید بود.

یکی از خدمات شرکت همتا تولید شیشه خم در تهران و سراسر ایران میباشد و عنوان بهترین تولید کننده شیشه منحنی در ایران را به خود اختصاص داده است که انواع شیشه خم را با تضمین کیفیت عرضه میکند.

از دیگر محصولاتی که در شرکت همتا به فروش میرسد و به صورت تخصصی تولید میشود پرده برقی میباشد که شما میتوانید در صفحه پرده برقی مدل های متنوع این محصولات را به همراه لیست قیمت مشاهده کنید.

شیشه خم شرق تهران

فروش شیشه خم شرق تهران، شیشه خم غرب تهران، شیشه خم شمال تهران و جنوب تهران به صورت حضوری و انلاین از خدمات شرکت همتا میباشد.

یکی از انواع شیشه هایی که بیشتر برای کاربردهای پژوهشی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار میگیرند شیشه کوارتز میباشند. برای مشاهده انواع این شیشه ها میتوانید به صفحه شیشه کوارتز مراجعه کنید.

شما میتوانید در سراسر تهران و مناطق ایران با همکاران ما تماس بگیرید و هم برای خرید حضوری به محل کارخانه شیشه خم در تهران مراجعه کنید و یا از خدمات خرید آنلاین شیشه خم فروشگاه همتا از طریق تماس تلفنی یا سایت بهره مند شوید.

سوالات متداول

شیشه خم چیست؟

شیشه خم یکی از انواع شیشه های موجود در ایران میباشد که به صورت منحنی یا قوس دار در طرح های مختلف بوده و در صنایع مختلف ممورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت شیشه خم چقدر است؟

قیمت شیشه خمیده برحسب ابعاد و کیفیت و نوع شیشه انتخابی تعیین میشود که شما میتوانید برای استعلام قیمت شیشه قوس دار با همکاران ما تماس بگیرید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.